Постанова від 24.03.2020 по справі 621/765/20

Справа №621/765/20

Провадження №3/621/131/20

Постанова

Іменем України

24 березня 2020 року м. Зміїв

Суддя Зміївського районного суду Харківської області Бородавка К.П., розглянувши матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли зі Зміївського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 ;

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_2 , -

встановив:

20.03.2020 до суду надійшов вказаний адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за ст.124 КУпАП з двома протоколами про адміністративне правопорушення на кожну особу.

Відповідно до ст. 278 КУпАП, орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: 1) чи належить до його компетенції розгляд даної справи; 2) чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; 3) чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи, про час і місце її розгляду; 4) чи витребувано необхідні додаткові матеріали; 5) чи підлягають задоволенню клопотання особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілого, їх законних представників і адвоката.

Органи державної влади, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (ст.19 Конституції України).

За вимогами статей 254, 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. У протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

За змістом Інструкції з оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення в органах поліції, затвердженої Наказом МВС України від 06.11.2015 №1376, у разі якщо правопорушення вчинено кількома особами, протокол про адміністративне правопорушення складається стосовно кожної особи окремо (п.16); протокол про адміністративне правопорушення та матеріали про вчинене адміністративне правопорушення відповідно до ст.257 КУпАП надсилаються (надаються) органу (посадовій особі), уповноваженому(ій) розглядати справи про адміністративні правопорушення (п.18).

В порушення наведених законодавчих приписів в отриманому судом адміністративному матеріалі містяться два протоколи про адміністративне правопорушення, складені відносно різних осіб, що не відповідає положенням діючого законодавства і виключає можливість розгляду справ про адміністративні правопорушення у встановлений законом спосіб.

Так, ч.2 ст.36 КпАП України визначено що, якщо особа скоїла декілька адміністративних правопорушень, справи за якими одночасно розглядає один і той самий орган (посадова особа), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більше серйозніше порушення з числа скоєних. В такому випадку суддя вирішує питання про об'єднання в одне провадження двох протоколів про адміністративні правопорушення у відношенні однієї особи та справі присвоюється єдиний реєстраційний номер. Інших випадків об'єднання справ про адміністративні правопорушення КУпАП не передбачає. Таке питання не відноситься і до компетенції органу, що склав адміністративний матеріал.

Відповідно до ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Вищенаведене позбавляє суд можливості розглянути один адміністративний матеріал відносно двох різних правопорушників та ухвалити обґрунтовану постанову.

З огляду на викладене, протоколи про адміністративні правопорушення серії ДПР 18 №391169 та серії ДПР 18 №391170 разом із відповідними додатками не можуть бути розглянуті в одному провадженні і підлягають роз'єднанню та направленню до суду окремо.

Вищевикладене є підставою для повернення адміністративного матеріалу до Зміївського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області для належного оформлення.

Керуючись статтями 254, 256, 278, 283 - 284 КУпАП,-

постановив:

Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП, повернути для належного оформлення до Зміївського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя К.П. Бородавка