Центральний районний суд м. Миколаєва
Справа № 490/3144/20
1 - кс/490/1487/2020
20 березня 2020 року м. Миколаїв
Слідчий суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ Центрального ВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 погоджене із прокурором Миколаївської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_4 про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12019150020001092 від 23.03.2019р., -
20.03.2020р. до Центрального районного суду м. Миколаєва надійшло клопотання слідчого СВ Центрального ВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 погоджене із прокурором Миколаївської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_4 про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12019150020001092 від 23.03.2019р.
В обґрунтування поданого клопотання слідчий зазначив, що 23.03.2019 року до єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості за № 12019150020001092 про вчинення кримінального правопорушення передбаченого ст. 128 КК України. В ході проведення досудового розслідування було проведено ряд слідчих дій, однак встановити особу причетну до вчинення злочину поки не представилось можливим, тому про підозру жодній особі не повідомлено. Для встановлення особи причетної до вчинення злочину необхідно провести ще ряд слідчих дій спрямованих на встановлення обставин справи, а закінчити досудове розслідування у встановлені КПК України строки не представляється можливим у зв'язку із складністю справи та великим обсягом слідчих дій, тому просила продовжити строк досудового розслідування на 6 місяців.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Відповідно до вимог ст. 219 КПК України, строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.
Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: 1) шість місяців - у кримінальному провадженні щодо кримінального проступку; 2) дванадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо злочину невеликої або середньої тяжкості; 3) вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.
Відповідно до витягу з ЄРДР відомості внесено за ст. 128 КК України, санкція вказаної статті передбачає покарання у вигляді громадських робіт на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин або виправних робіт на строк до двох років, або обмеження волі на строк до двох років.
Статтею 12 КК України, встановлено, що злочином невеликої тяжкості є злочин, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років, або інше, більш м'яке покарання за винятком основного покарання у виді штрафу в розмірі понад три тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Таким чином, злочин передбачений ст. 128 КК України відноситься до злочинів невеликої тяжкості, а строк досудового розслідування до повідомлення про підозру становить дванадцять місяців і в даному кримінальному провадженні закінчується 23.03.2020 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абз. 2 ч. 1 ст. 219 КПК України, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений п. п. 1 - 3 ч. 2 ст. 219 КПК України.
Клопотання про продовження строку досудового розслідування в даному кримінальному провадженні подане з додержанням вимог, передбачених ч. 2 ст. 295 - 1 КПК України.
За вищевказаних підстав, слідчий суддя вважає, що клопотання органу досудового розслідування є обґрунтованим та що додатковий строк необхідний для отримання доказів, які можуть бути використані під час судового розгляду, а саме: встановити свідків даного злочину, провести слідчий експеримент, отримати тимчасовий доступ до інформації, яка перебуває у володіння мобільних операторів, надати доручення оперативному підрозділу про встановлення осіб причетних до вчинення злочину.
При цьому, слідчий суддя вважає, що продовження строку досудового розслідування на шість місяців буде достатнім для отримання вказаних доказів по кримінальному провадженню.
На підставі вище викладеного та керуючись ст. ст. 219, 294, 295 - 1 КПК України, -
Клопотання слідчого СВ Центрального ВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_3 погоджене із прокурором Миколаївської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_4 про продовження строків досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12019150020001092 від 23.03.2019р. - задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12019150020001092 від 23.03.2019р. на шість місяців, а саме до 23.09.2020 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1