ун. № 759/1500/20
пр. № 3/759/1020/20
16 березня 2020 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду м. Києва Марко Ярослава Романівна, розглянувши справу про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , працюючого оператором-касиром АЗС розташованої за адресою: м. Київ, вул. Жмеринська, буд. 26, за адміністративне правопорушення, передбачене статтею 1 статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії № 77 від 30.12.2019 року, ОСОБА_1 реалізував паливно-мастильні матеріали без ліцензії на право роздрібної торгівлі пальним за адресою: АДРЕСА_2 , за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 164 КУпАП.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнав.
Відповідно до положень статті 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення складання протоколів про адміністративні правопорушення за частини 1 статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, віднесено до компетенції фіскальних органів, які на виконання вимог статті 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення повинні перевірити та зазначити в протоколі відомості, необхідні для вирішення справи.
Відповідно до частини 1 статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без подання повідомлення про початок здійснення господарської діяльності, якщо обов'язковість подання такого повідомлення передбачена законом, або без отримання ліцензії на провадження виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, або у період зупинення дії ліцензії, у разі якщо законодавством не передбачені умови провадження ліцензійної діяльності у період зупинення дії ліцензії, або без одержання документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди), - тягне за собою накладення штрафу від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, чи без такої.
Згідно з частинами 1, 2 статті 55 Господарського кодексу України суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством. Суб'єктами господарювання є: 1) господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку; 2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці.
Як вбачається з наявних у матеріалах справи письмових пояснень ОСОБА_1 він був лише найманим працівником. Доказів протилежного суду не надано.
У протоколі про адміністративне правопорушення серії № 77 від 30.12.2019 року йдеться про реалізацію пального лише без ліцензії.
При цьому, в протоколі не зазначено і в додатках до нього відсутні докази, що ОСОБА_1 є суб'єктом господарювання і є суб'єктом відповідальності за частиною 1 статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення саме з підстав зазначених у протоколі про адміністративне правопорушення.
За таких обставин, особа звільняється від адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а провадження у справі закривається в зв'язку з недоведеністю наявності в діях події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. ст. 164, 247, 284 КУпАП,-
Закрити провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Постанову може бути оскаржено протягом десяти днів з дня її вручення шляхом подання апеляційної скарги в Київський апеляційний суд через Святошинський районний суд м. Києва.
Суддя Я.Р. Марко