Постанова від 16.03.2020 по справі 461/1950/20

Справа №461/1950/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 березня 2020 року суддя Галицького районного суду м. Львова Волоско І.Р. за участю прокурора Верхоляка Р.Є., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши адміністративну справу про притягнення до адміністративної відповідальності, -

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; місце народження: м. Львів; місце реєстрації та місце проживання: АДРЕСА_1 ; місце роботи: КНП 1-ша міська клінічна лікарня ім. Князя Лева; посада: молодща медична сестра; паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 ,

за вчинення адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП України,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 , будучи звільнена з посади провідного спеціаліста сектору призначення субсидій Шевченківського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, згідно наказу №155-к від 12.02.2018 управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог абзацу 2 ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім цього, ОСОБА_2 , будучи 26.02.2018 року звільненою з посади провідного спеціаліста сектору призначення субсидій Шевченківського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, згідно наказу №155-к від 12.02.2018 управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язане з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подала декларацію (перед звільненням) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до ст. 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.

Враховуючи те, що адміністративні правопорушення вчинено однією особою, суд вважає за необхідне матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_2 об'єднати в одне провадження, оскільки їх спільний розгляд сприятиме, всебічному та об'єктивному дослідженні обставин справи.

Під час розгляду справи ОСОБА_2 факт правопорушення визнала та пояснила, що будучи звільненою із з посади провідного спеціаліста сектору призначення субсидій Шевченківського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, несвоєчасно, подала декларацію (перед звільненням та після звільнення) за 2018 рік.

Прокурор Верхоляк Р.Є. підтримав протоколи у повному обсязі, просив притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП. Просив визнати ОСОБА_2 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та призначити їй адміністративне стягнення у вигляді штрафу.

Заслухавши думку прокурора про те, що в діях ОСОБА_2 наявний склад правопорушення передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, пояснення ОСОБА_2 , перевіривши матеріали справи, суд приходить до висновку про наявність у діях останньої складу корупційного діяння.

Факт правопорушення підтверджується наступними даними:

1.протоколів № 132 від 28.02.2020 та №131 від 28.02.2020;

2.скріншоту з офіційного сайту НАЗК;

3.послідовністю дій користувача ОСОБА_2 за період 01.01.2019-13.11.2019;

4.копії декларації (перед звільненням та після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік;

5.копією наказу №155-к від 12.02.2018 управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики ЛМР;

6.іншими документами.

Згідно із статтею 68 Конституції України, кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Відповідно до частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти. Згідно частини 5 статті 12 Закону України «Про запобігання корупції»,- нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Відповідно до підпункту 3 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за №959/29089, декларація суб'єкта декларування, який припинив діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у пунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону, подається до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітнім роком, у якому було припинено таку діяльність. Така декларація охоплює звітній рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Відповідно до пункту 5 ч.1 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти; ч.5 ст.12 Закону України «Про запобігання корупції»,- нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів. Нормативно-правові акти Національного агентства після включення до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів опубліковуються державною мовою в офіційних друкованих виданнях. Нормативно-правові акти Національного агентства, які пройшли державну реєстрацію, набирають чинності з дня офіційного опублікування, якщо інше не передбачено самими актами, але не раніше дня офіційного опублікування.

Таким чином, ОСОБА_1 , будучи звільненою 26.02.2018, була зобов'язана подати декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік до 00:00 год. 01.04.2019.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію (після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2018 рік лише 04.06.2019 о 14:21 год., тобто несвоєчасно.

Крім цього, ОСОБА_1 , була зобов'язана подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, до 00:00 год. 26.02.2018, згідно Закону, чинного на час вчинення правопорушення, оскільки, відповідно до наказу управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради №115-к від 12.02.2018, ОСОБА_1 була звільнена 26.02.2018 з посади провідного спеціаліста сектору призначення субсидій Шевченківського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, за власним бажанням відповідно до статті 38 Кодексу законів про працю України.

Однак, як вбачається з даних Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подала декларацію (перед звільненням) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за період, не охоплений раніше поданими деклараціями лише 17.02.2020 о 13:32 год., тобто несвоєчасно.

Поважні причини щодо несвоєчасного подання декларації (перед звільненням та після звільнення) особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2018 рік, у ОСОБА_1 - відсутні.

Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого частиною 1 статті 172-6 КУпАП, є управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради, розташоване за адресою: м.Львів, вул. Галицька,21, оскільки обов'язок подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування виникає у ОСОБА_1 у зв'язку із тим, що вона перебувала на посаді провідного спеціаліста сектору призначення субсидій Шевченківського відділу соціального захисту управління соціального захисту департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради.

Датою виявлення правопорушення є дата складання протоколу, 28 лютого 2020 року, так як лиш на момент складання протоколу були зібрані всі необхідні докази, що в сукупності свідчать про всі ознаки правопорушення.

Першочерговою справою держави та загальними засадами протидії корупції є запобігання корупційним та пов'язаним із корупцією правопорушенням.

Одним з основоположних принципів діяльності із запобігання і протидії правопорушенням, пов'язаним з корупцією є невідворотність відповідальності за вчинення таких правопорушень, оскільки ці правопорушення несуть негативні наслідки, які можуть виявитися у підриві авторитету державних органів та органів місцевого самоврядування та зашкодити суспільним інтересам, а отже не можуть бути визнані як малозначні.

Відтак, незалежно від виду суб'єкту та його службової діяльності, рангу та інших характеристик його обов'язком є діяти лише в рамках закону.

Таким чином, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 слід визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Вирішуючи питання притягнення до адміністративної відповідальності, суд враховує обставини вчиненого адміністративного правопорушення, особу ОСОБА_1 , яка раніше до адміністративної відповідальності не притягувалась, відсутність обтяжуючих обставин, тому суд вважає доцільним застосувати адміністративне стягнення щодо ОСОБА_1 у виді штрафу в розмірі, визначеному санкцією ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Крім того, відповідно до ст.4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 необхідно стягнути судовий збір в розмірі 420,4 грн.

Керуючись ч.1 ст.172-6, ст.33, 36, 283, 284 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України 420,40 грн. судового збору.

На постанову протягом десяти діб з дня її винесення може бути подана апеляція до Львівського апеляційного суду.

Суддя І.Р.Волоско.