Рішення від 16.03.2020 по справі 520/69/20

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

16 березня 2020 р. № 520/69/20

Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Шляхової О.М., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ) до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під. 3, пов. 2,м. Харків,61022, ЄДРПОУ14099344) про визнання незаконним, протиправним та скасування протоколу, зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного Управління Пенсійного фонду України в Харківській області , в якому просить суд:

- визнати незаконним, протиправним та скасувати протокол № 110750 від 10.07.2019, про відмову у перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням норм Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури" щодо внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 № 505;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області здійснити перерахунок та проводити виплати перерахованої пенсії без обмеження граничного розміру виплати пенсії з 08.07.2018 ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, призначеної відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» виходячи з 90 % від суми заробітної плати, без обмеження її граничного розміру, згідно довідки, про заробітну плату слідчого в особливо важливих справах Генеральної прокуратури України відповідно до Постанови КМУ від 30.08.2017 № 657 із нової заробітної плати 42763,2 грн.

В обґрунтування позову позивач зазначає, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області з 28.05.1998 року отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» у розмірі 90% від суми заробітної плати. Постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 657 внесено зміни до постанови КМУ щодо оплати праці працівників прокуратури та підвищено заробітну плату за аналогічною посадою, з якої позивач був звільнений. У подальшому позивачем подано до територіального органу Пенсійного фонду заяву про перерахунок пенсії відповідно до статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" (в редакції, чинній станом на час призначення пенсії) на підставі інформації (довідки) про заробітну плату за квітень 2018 року. Проте, за результатами розгляду вищевказаного звернення відповідачем прийнято рішення про відмову позивачу в проведенні перерахунку. Позивач вважає вищевказану відмову протиправною, у зв'язку із чим звернувся до суду з цим позовом.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 10.01.2020 року позовну заяву було залишено без руху у зв'язку з недотриманням ст.ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

18.01.2020 року позивачем по справі були усунуті недоліки по зазначеній ухвалі суду.

Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 22.01.2020 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та призначено її до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) в порядку статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

12.02.2020 до суду надійшов відзив на позов, у якому відповідач проти позову заперечував, просив суд у задоволенні позовних вимог відмовити, посилаючись на те, що до сьогоднішнього часу не прийнятий відповідний нормативно-правовий акт, який би регулював умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури.

Справу за вказаним позовом розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі частини четвертої статті 229 вказаного Кодексу.

Дослідивши письмові докази і письмові пояснення сторін, викладені у заявах по суті справи, суд встановив наступні обставини.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та з 1998 року, отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України "Про прокуратуру" в розмірі 90% від суми заробітної плати.

08.07.2019 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок його пенсії у зв'язку із збільшенням окладів працівників прокуратури на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 657.

Разом із заявою позивач до управління подав лист Генеральної прокуратури від 03.04.2018 року №18-486 вих. 18 та довідку про заробітну плату слідчого в особово важких справах Генералиної прокуратури України відповідно до Постанови КМУ від 30.08.2017 року №657 «Про внесення змін до даяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівникам прокуратури».

За результатами розгляду вказаної заяви відповідачем складено протокол №110750 від 10.07.2019 року про розгляд спірних питань, які виникають під час призначення (перерахунку) пенсії, яким позивачу відмовлено в перерахунку його пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру, оскільки порахунок пенсії не передбачений чинним законодавством.

Не погодившись із зазначеним вище складеним протоколом Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, позивач звернулася до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам та відповідним доводам сторін, суд виходить з такого.

За приписами ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Так судом було встановлено, що заява про перерахунок його пенсії у зв'язку із збільшенням окладів працівників прокуратури на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року № 657 була розглянута Комісією з питань розгляду скарг громадян на рішення органів Пенсійного фонду України про пенсійне забезпечення, утвореною при Пенсійному фонді України або при регіональних органах Пенсійного фонду України.

За результатами розгляду заяви ОСОБА_1 відділом з питань призначення та перерахунків пенсії №27 управління застосування пенсійного законодавства головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області було складено Протокол №110750 про розгляд спірних питань, які виникають під час призначення (перерахунку пенсій 963300110750/001 від 10.07.2019 року. В якому зазначено, що відповідно до ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697- VІІ від 14.10.2014 року, умови та порядок перерахунку пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Такий порядок Кабінет Міністрів України на даний час не визначений.

Також додатково було зазначено, що відповідно до розділу ІІ Порядку оформлення документів для призначення (перерахунку пенсій відповідно до Закону України «Про загальне державне пенсійне страхування», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 року № 22-1, документом, що засвідчує заробіток для обчислення розміру пенсії є довідка про заробітну плату (дохід) особи, яка звертається за призначенням (перерахунком пенсії, видана на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату та зазначено, що не всі виплати нараховані страхові внески (єдиний внесок). Крім того на даний час не визначено форму довідки для перерахунку.

На підставі викладеного, представниками відділу з питань призначення та перерахунків пенсії №27 управління застосування пенсійного законодавства головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області, було вирішено, відмовити в перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про прокуратуру», оскільки не передбачено чинним законодавством.

Складений протокол №110750 від 10.01.2019 року було підписано відповідальними особами, а саме Заступником начальника відділу з питань призначення та перерахунків пенсії №27 управління застосування пенсійного законодавства головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області О. Орищук та головним спеціалістом відділу з питань призначення та перерахунків пенсії №27 управління застосування пенсійного законодавства головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області С. Єфремовою.

Дослідивши вищезазначені матеріали суд приходить до висновку про протиправність та незаконність складеного протоколу з наступних підстав.

Відповідно до Положення про Комісію головного управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі з питань розгляду скарг громадян на рішення органів Пенсійного фонду України щодо пенсійного забезпечення затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України 24.12.2009 № 28-7, зазначено, що Положення визначає завдання та порядок діяльності Комісії головного управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі з питань розгляду скарг громадян на рішення органів Пенсійного фонду України щодо пенсійного забезпечення (далі - Комісія).

Комісія є постійно діючим консультативно-дорадчим органом, який утворюється при головному управлінні Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - головне управління)у складі не менше п'яти осіб. Персональний склад Комісії затверджується наказом головного управління.

У своїй діяльності Комісія керується Конституцією і законами України, указами і розпорядженнями Президента України, постановами та розпорядженнями Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-правовими актами, а також цим Положенням.

Головою Комісії за посадою є керівник структурного підрозділу головного управління, відповідального за організацію роботи з пенсійного забезпечення.

Основним завданнями Комісії є:

- розгляд скарг громадян, поданих відповідно до Закону України "Про звернення громадян" та Порядку розгляду скарг на рішення органів Пенсійного фонду України щодо пенсійного забезпечення, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 12.10.2007 № 18-6, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.11.2007 за № 1241/14508, на рішення управління Пенсійного фонду України в районі, місті і районі у місті;

- внесення рекомендацій начальнику головного управління або іншій особі, яка уповноважена приймати рішення за результатами розгляду скарги (далі - керівник).

Засідання Комісії вважається правомочним, якщо на ньому присутні більш як половина її членів.

Рішення Комісії приймається більшістю голосів від присутніх на їх засіданні членів Комісії. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.

На засіданні Комісії приймається одне з таких рішень:

рекомендувати задовольнити скаргу;

рекомендувати відмовити у задоволенні скарги;

рекомендувати привести матеріали пенсійної справи особи у відповідність до норм чинного законодавства у разі виявлення помилок в обчисленні пенсії, про які не зазначено в скарзі.

У разі відсутності підстав для виплати суми, зазначеної в розрахунку, у п'ятиденний строк комісія повідомляє заявнику про прийняте рішення, зазначивши при цьому причини відмови.

У разі потреби комісія може прийняти рішення про повернення матеріалів заявнику на доопрацювання.

Рішення оформляються протоколом, у якому за наявності підстав зазначаються пропозиції щодо перерахунку коштів на рахунок заявника. Протокол підписується всіма членами комісії і подається керівнику Пенсійного фонду, який не пізніше трьох робочих днів приймає рішення про виділення коштів або відмову у перерахунку пенсії.

Згідно до Порядку розгляду скарг на рішення органів Пенсійного фонду України щодо пенсійного забезпечення затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 12.10.2007 року № 18-6 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02.11.2007 року за №1241/14508 зазначено, щоРішення за розглядом скарги заявника приймає керівник відповідного органу Пенсійного фонду України (або його заступник відповідно до розподілу функціональних повноважень).

Рішення про результати розгляду скарги оформляється відповідно до вимог законодавства про мови. Рішення оформляється на бланку органу Пенсійного фонду України, який розглядав скаргу.

У рішенні зазначаються: повне прізвище та ініціали заявника; відомості про предмет оскарження, якого стосується скарга; дата прийняття скарги до розгляду, перелік документів, які були взяті до уваги при розгляді скарги, дата і номер оскаржуваного рішення, стисле викладення вимог і клопотання заявника, результати дослідження матеріалів скарги та докази, на яких ґрунтуються висновки посадової особи органу Пенсійного фонду України, яка розглядала скаргу, посилання на конкретні статті та пункти законів України та інших нормативно-правових актів, якими обґрунтовано відповідь на скаргу та висновок про задоволення чи часткове задоволення скарги або про відмову в задоволенні вимог чи клопотання заявника, викладених у скарзі.

У рішенні також зазначається, що в разі незгоди заявника з прийнятим рішенням воно може бути оскаржене в органі Пенсійного фонду України вищого рівня (із зазначенням строку такого оскарження) або в судовому порядку. Рішення Пенсійного фонду України, прийняте за розглядом скарги, може бути оскаржене в судовому порядку в термін, передбачений законодавством України.

Враховуючи вищевикладене судом встановлено, що складений Протокол 11750 від 10.07.2019 року носить рекомендацій характер для начальника головного управління або іншої особи, яка уповноважена приймати рішення за результатами розгляду скарги.

Також, в Протоколі відсутній підпис Голови Комісії, лише наявні підписи двох представників відділу з питань призначення та перерахунків пенсії №27 управління застосування пенсійного законодавства головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області складений, що є порушенням вищезазначеного Порядку. Та за змістом і формою не відповідає приписам чинного законодавства.

Неодмінним елементом правовідносин є їх зміст, тобто суб'єктивне право особи та її юридичний обов'язок. Відтак, судовому захисту підлягає суб'єктивне право особи, яке порушується у конкретних правовідносинах. А правильніше - те право, яке особа вважає порушеним.

Відповідно до постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 06.03.2008 року №2 «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень КАС України під час розгляду адміністративних справ», підставами для визнання будь-якого акта недійсним є невідповідність його вимогам чинного законодавства та/або визначеній законом компетенції органу, який видав цей акт.

Відповідно до ч. 2 ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України (по тексту - КАС України), право оскаржити нормативно-правовий акт мають особи, щодо яких його застосовано, а також особи, які є суб'єктом правовідносин, у яких буде застосовано цей акт.

Також, суд звертає увагу на те, що норми статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05 листопада 1991 року №1789-XII, які безпосередньо визначали умови перерахунку пенсії, були виключені із цього Закону, а питання визначення умов та порядку перерахунку таких пенсій віднесено до компетенції Кабінету Міністрів України - з набранням чинності Законом України "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" від 28 грудня 2014 року №76-VIII (набрав чинності 01 січня 2015 року).

Пунктом 16 розділу III "Прикінцеві положення" цього Закону зобов'язано Кабінет Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом, забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону.

Згідно з частиною двадцятою статті 86 Закону України "Про прокуратуру" № 1697-VII від 14.10.2014 (в редакції, чинній до внесення змін Законом України від 28.12.2014 №76-VIII), призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв'язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.

Проте, згідно вищевказаної статті в редакції Закону України від 28.12.2014 № 76-VIII умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. На час спірних правовідносин умови і порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінетом Міністрів України не визначено.

Між тим, з аналізу наведених законодавчих положень вбачається, що станом на момент призначення позивачу пенсії законодавством було встановлено право осіб, яким призначена пенсія, згідно із Законом України "Про прокуратуру", на її перерахунок у разі підвищення заробітної плати відповідних категорій прокурорсько -слідчих працівників.

Отже, чинним на момент звернення позивача до уповноваженого органу (територіального органу Пенсійного фонду України) законодавством передбачена можливість перерахунку раніше призначених пенсій, а відтак, встановлене право особи, яка отримує відповідно до законодавства про прокуратуру пенсію за вислугу років, на її перерахунок за певних умов та в порядку, які на даний час Урядом України не визначені.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури", яка набрала законної сили 06.09.2017 року, було підвищено посадові оклади та надбавки за класний чин прокурорсько - слідчим працівникам.

Враховуючи те, що Кабінетом Міністрів України не вжито заходів на реалізацію вищенаведеної норми, виходячи із приписів ч. 1 ст. 58 Конституції України, відповідно до якої закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, та ст. 22, згідно з якою закріплені Конституцією України права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані, суд вказує, що позивач має право на перерахунок пенсії, з огляду на дію Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури", оскільки, у такому разі мають застосовуватися норми, що визначали умови та порядок перерахунку пенсії, які діяли на момент її призначення позивачу.

Згідно до викладеного у рішеннях Конституційного Суду України (рішення Конституційного Суду України від 06.07.1999 №8-рп/99 у справі щодо права на пільги та від 20.03.2002 №5-рп/2002 у справі щодо пільг, компенсацій і гарантій) розуміння сутності соціальних гарантій працівників правоохоронних органів, зокрема працівників прокуратури, зміст та обсяг досягнутих ними соціальних гарантій не може бути звужено шляхом внесення змін до законодавства, а правовідносини щодо їхнього пенсійного забезпечення виникають на момент звернення за призначенням пенсії.

Так, Конституційний Суд України сформулював чітку правову позицію, згідно з якою Конституція України відокремлює певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави. До них, зокрема належать громадяни, які відповідно до ст. 17 Конституції України перебувають на службі в органах прокуратури. Необхідність додаткових гарантій соціальної захищеності цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення зумовлена насамперед тим, що їх служба пов'язана з ризиком для життя і здоров'я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей, а тому це повинно компенсуватися наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексу організаційно-правових економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби, так і після її закінчення.

Згідно з пунктом 2 розділу ІІ "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом. Позивачу пенсія в розмірі 90% від суми заробітної плати була призначена до набрання чинності вказаним Законом. З огляду на викладене, при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, яка визначає розмір пенсії у відсотках без обмеження її граничного розміру, що діяла на момент призначення пенсії.

Крім того, постановою Верховного Суду від 24 квітня 2019 року по справі № 826/8546/18 було залишено без змін рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 07 листопада 2018 року та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 31 січня 2019 року у справі № 826/8546/18 щодо визнання протиправною бездіяльності Кабінету Міністрів України в частині неприйняття порядку та умов перерахунку пенсій працівникам прокуратури, як це передбачено ч. 20 ст. 86 Закону № 1697-VII та зобов'язано Кабінет Міністрів України протягом 30 днів з дня набрання рішенням законної сили вжити заходів та прийняти рішення про встановлення порядку та умов перерахунку пенсій працівникам прокуратури.

У п.54 вказаної постанови Верховний Суд звернув увагу, що Кабінет Міністрів України протягом тривалого часу ухиляється від прийняття рішення про встановлення порядку та умов перерахунку пенсій працівникам прокуратури, необхідність прийняття яких законодавством покладено саме на останнього , що у свою чергу, призвело до неможливості пенсійними органами провести перерахунок пенсій працівникам прокуратури та численних звернень пенсіонерів до суду щодо оскарження таких дій територіальних управлінь Пенсійного фонду України.

Відповідно до ч.5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Враховуючи те, що Кабінетом Міністрів України не вжито заходів на реалізацію вищенаведеної норми, виходячи із приписів ч. 1 ст. 58 Конституції України, відповідно до якої закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи, та ст. 22, згідно з якою закріплені Конституцією України права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані, протиправність чого було підтверджено у судовому порядку в рамках справи № 826/8546/18, суд вказує, що позивач має право на перерахунок пенсії, з огляду на дію Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури", оскільки, у такому разі мають застосовуватися норми, що визначали умови та порядок перерахунку пенсії, які діяли на момент її призначення позивачу.

Також, слід вказати, що Рішенням Конституційного Суду України від 13 грудня 2019 року № 7-р(II/2019 справа № 3-209/2018(2413/18, 2807/19) було визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

За приписами ч. 1 та ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 КАС України. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином враховуючи вищевикладене суд та керуючись приписами ч. 2 ст. 9 КАС України виходить за межі позовних вимог і звертає увагу суб'єкта владних повноважень, що складений Протокол № 11750 від 10.07.2019 року носить лише рекомендацій характер для начальника головного управління або іншої особи, яка уповноважена приймати рішення за результатами розгляду скарги та по формі і змісту не є Рішенням, яке передбачене чинним законодавством при відмові у перерахунку пенсії. Тому, суд зобов'язує відповідача повторно розглянути заяву ОСОБА_1 та прийняти рішення з урахуванням приписів рішення по справі № 520/69/20.

Керуючись ст.ст. 263, 255, 295, 297 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Визнати незаконними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо відмови в перерахунку ОСОБА_1 в формі протоколу.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області повторно розглянути заяву щодо перерахунку пенсії та прийняти рішення з урахуванням обставин викладених у рішенні суду.

В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його складання у повному обсязі шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Другого апеляційного адміністративного суду або в порядку, передбаченому п. 15.5 Розділу VII КАС України, а саме: до Другого апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд.

Суддя О.М. Шляхова