Справа №: 458/111/20
про повернення протоколу
05 березня 2020 року м.Самбір
Суддя Самбірського міськрайонного суду Львівської області Кравців В.І., вивчивши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 204-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина Молдови, уродженця та жителя АДРЕСА_1 , непрацюючого, непрацюючого,
встановив:
Львівським апеляційним судом 20 лютого 2020 року надіслано справу про адміністративне правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 204-1 КУпАП щодо ОСОБА_1 , яка надійшла до Самбірського міськрайонного суду Львівської області 3 березня 2020 року.
Згідно вказаного протоколу 10 лютого 2020 року о 9 год. 35 хв. прикордонним нарядом «Група реагування від відділення інспекторів прикордонної служби «Сянки» на околиці населеного пункту Нижній Турів, на відстані 3000 метрів від лінії Державного кордону на напрямку 279 прикордонного знаку, територія Турківського району Львівської області, було затримано громадянина Республіки Молдова ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (дані з його слів), який здійснив спробу незаконного перетину Державного кордону в Республіку Польща, чим порушив вимоги ст. 9 Закону України «Про державний кордон України» , тобто вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання, зокрема, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Статтями 251 та 252 КУпАП встановлено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Так, у матеріалах справи наявний протокол про адміністративне затримання, відповідно до якого ОСОБА_1 був затриманий 10 лютого 2020 року на строк три доби, однак відсутні відомості куди саме він поміщений після його затримання чи місце його перебування.
Крім цього, у матеріалах справи містяться письмові пояснення ОСОБА_2 , згідно яких він в кінці грудня 2019 року - на початку січня 2020 року з Республіки Молдова через ППр «Мамалига» прибув в Україну, після чого поїхав до міста Львова, де у нього були викрадені всі його документи, його вивезли в сторону м. Турки, де він рухаючись по ґрунтовій дорозі від м. Турка до м. Ужгорода з метою незаконного перетину державного кордону України з Словаччиною, був затриманий прикордонниками ( а. с. 6).
Однак, у матеріалах справи відсутні відомості та підтвердження того чи дійсно ОСОБА_1 перетинав кордон України, із яких можливо встановити особу, що притягається до адміністративної відповідальності, а не з його слів.
Ураховуючи наведене, а також те, що вказаний протокол про адміністративне правопорушення складено з порушенням вимог ст. 256 КУпАП і зазначені недоліки та неповнота не можуть бути усунені під час розгляду справи, матеріали справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 необхідно повернути до Мостиського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України для правильного складання інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
Керуючись ст. ст. 278, 283, 284 КУпАП,
постановив:
Повернути до Мостиського прикордонного загону Західного регіонального управління Державної прикордонної служби України для правильного складання інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 204-1 КУпАП.
Постанова набирає законної сили з дня її винесення і апеляційному оскарженню не підлягає.
Суддя