Справа № 265/1895/20
Провадження № 3/265/1111/20
13 березня 2020 року місто Маріуполь
Суддя Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області Козлов Д. О. , розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності відносно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1
за ст.51 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
12 березня 2020 року до Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя Донецької області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 732805 складений 01 березня 2019 року відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.51 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання, крім іншого, чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно до ст. 280 КУпАП орган при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, крім іншого, обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно ч. 1ст. 256 КУпАП в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
З фабули протоколу про адміністративне правопорушення вбачається, що «01 березня 2020 року близько 21-30 год. ОСОБА_1 поцупив форель 180 г. «Своя лінія» щзмагазину АТБ за адресою б-р Меотиди, АДРЕСА_2 на суму 86,40 грн., чим скоїв дрібну крадіжку чужого майна».
Однак у протоколі про адміністративне правопорушення зазначено, що правопорушенням заподіяно матеріальну на суму 84 гривень, тобто існують розбіжності в сумі викраденого майна.
Також у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено повну адресу магазину, а зазначено лише «б-р Меотиди 38», без конкретизації міста.
Таким чином з огляду на перелічене суд приходить до висновку, що протокол про виявлене правопорушення, який був складений посадовою особою, не відповідає вимогам закону, та підлягає поверненню для належного оформлення.
Наведене узгоджується з позицією Верховного Суду України, висловлену у постанові Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року №14, згідно п. 24 якої визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення, а також позицію ВССУ з розгляду цивільних і кримінальних справ, викладену у п.12 Постанови Пленуму від 17 жовтня 2014 року «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення», згідно якої норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог статті 256 цього Кодексу вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Керуючись ст. 256 КУпАП, -
Протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 732805 складений 01 березня 2020 року відносно ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.51 Кодексу України про адміністративні правопорушення - повернути начальнику Лівобережного ВП ЦВП ГУНП в Донецькій області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Козлов Д.О.