Рішення від 10.03.2020 по справі 120/4427/19-а

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Вінниця

10 березня 2020 р. Справа № 120/4427/19-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Шаповалової Т.М.,

за участю:

секретаря судового засідання: Драло В.О.,

позивачів: ОСОБА_1 , ОСОБА_2 ,

представників відповідача: Марценюк В.С., Вінограй І.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 , ОСОБА_1 до Департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради про визнання протиправної відмови у проведення реєстраційних дій на підставі рішень суду та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

У грудні 2019 року ОСОБА_2 , ОСОБА_1 (далі-позивачі) звернулися до суду з адміністративним позовом до Департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради (далі - відповідач), у якому просили визнати протиправною відмову Департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради у здійсненні реєстраційної дії «Скасування реєстраційної дії за судовим рішенням та виконанні операції «Актуалізація реєстраційної дії» для кожної наступної реєстраційної дії, яка виконувалася після дії, що скасовується та зобов'язати Департамент адміністративних послуг Вінницької міської ради провести реєстраційну дію «Скасування реєстраційної дії» за судовим рішенням:

«Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи; 01.06.2016 року 11741050017004187; ОСОБА_3 ; Липовецька районна державна зміна місцезнаходження, зміна органу управління, зміна складу або інформації про засновників» та виконати операції «Актуалізація реєстраційної дії» для кожної наступної реєстраційної дії, яка виконувалася після дії, що скасовується:

«Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи 24.01.2018 року 11741050018004187; ОСОБА_3 ; Липовецька районна державна зміна місцезнаходження, зміна органу управління, зміна складу або інформації про засновників»;

«Державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи 26.03.2018 року 11741050019004187; ОСОБА_3 ; Липовецька районна державна зміна місцезнаходження, зміна статутного або складеного капіталу, зміна складу інформації про засновників»;

«Внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах; 02.04.2019 року 11741070021004187 ОСОБА_4 ; Виконавчий комітет Вінницької міської ради; зміна видів діяльності».

Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивачі зазначили, що 15.11.2019 року вони звернулися до Департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради про вчинення реєстраційної дії «Скасування реєстраційної дії за судовим рішенням» та виконання операції «Актуалізація реєстраційної дії» для кожної наступної дії, яка виконувалася після дії, що скасовується.

Підставою такого звернення стали:

рішення Господарського суду Вінницької області від 03.10.2019 року по справі № 902/431/19, яким було визнано недійсним рішення загальних зборів Колективного підприємства "Зварювальна лабораторія" (п.1 1 протоколу № 14 від 27.05.2016 року), про внесення змін до Статуту КП «Зварювальна лабораторія» у відповідності до прийнятих на цих зборах рішень та про затвердження Статуту КП «Зварювальна лабораторія» в новій редакції;

рішення Господарського суду Вінницької області від 06.06.2017 року по справі № 902/988/16, яким було визнано недійсними рішення загальних зборів КП "Зварювальна лабораторія", оформлені протоколом № 14 від 27.05.2016 року, які викладені у питанні четвертому, п'ятому та дев'ятому порядку денного зборів, про примусове виключення із складу засновників (учасників) ОСОБА_2 та ОСОБА_1 та про перерозподіл статутного фонду підприємства, затвердження нового складу членів КП «Зварювальна лабораторія» та розміру їх часток.

Вказані рішення набули законної сили, відтак на думку позивачів є підставою вчинення реєстраційних дій відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Відповідач листом № Ко-04-109101/04-04 від 29.11.2019 року відмовив у вчиненні такої дії.

Позивачі вважають таку відмову протиправною, а тому звернулися до суду за захистом їх прав.

Ухвалою суду 02.01.2020 року прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

Ухвалою суду від 26.02.2020 року вирішено розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження у судовому засіданні із повідомленням (викликом) сторін на 04.03.2020 року о 12:00 год. та зобов'язано Департамент адміністративних послуг Вінницької міської ради Відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців надати суду належним чином засвідчений витяг (довідку), що містить відомості про вчинені реєстраційні дії відносно Колективного підприємства «Зварювальна лабараторія» (код ЄДРПОУ 13322277, вул. Зулинського, 20а, м. Вінниця, 21022).

Ухвалою суду від 04.03.2020 року зобов'язано Департамент адміністративних послуг Вінницької міської ради Відділ державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців надати суду належним чином засвідчені копії матеріалів реєстраційної справи відносно Колективного підприємства «Зварювальна лабараторія» (код ЄДРПОУ 13322277, вул. Зулинського, 20а, м. Вінниця, 21022), які стосуються проведення реєстраційних дій 01.06.2016 року; 24.01.2018 року; 26.03.2018 року; 02.04.2019 року.

28.01.2020 року представником відповідача подано відзив на адміністративний позов. У відзиві зазначено, що подані позивачами рішення Господарського суду Вінницької області від 03.10.2019 року по справі № 902/431/19 та від 06.06.2017 року та по справі № 902/988/16 не містили зобов'язального характеру щодо відповідача, а тому останнім було розглянуто заяву позивачів від 15.11.2019 року в порядку, визначеному Законом України «Про звернення громадян».

Відповідач вважає, що передумовою проведення реєстраційних дій є внесення змін до установчих документів Колективного підприємства «Зварювальна лабораторія» у відповідності до вказаних вище рішень Господарського суду Вінницької області, а тому в задоволенні адміністративного позову слід відмовити.

У судовому засіданні позивачі заявлені позовні вимоги підтримали та просили адміністративний позов задовольнити, надавши пояснення, що відтворюють зміст позовної заяви.

Представники відповідача у судовому засіданні заперечували проти позовних вимог та просили відмовити у задоволенні адміністративного позову, з підстав вказаних у відзиві на адміністративний позов.

Дослідивши матеріали справи в їх сукупності, заслухавши пояснення сторін та оцінивши інші докази, судом встановлено наступне.

15.11.2019 року позивачі подали до Департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради відділу державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців заяву, в якій просили на підставі п. 2 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» та п. 2 Наказу Міністерства юстиції України № 3268/5 від 18.11.2016 року «Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» вчинити реєстраційну дію «Скасування реєстраційної дії за судовим рішенням» та для усунення наслідків реєстраційної дії, яка скасовується провести актуалізацію реєстраційних дій для кожної наступної дії, яка виконувалася після дії, що скасовується.

До заяви позивачі додали рішення Господарського суду Вінницької області від 03.10.2019 року по справі № 902/431/19 та від 06.06.2017 року по справі № 902/988/16.

За результатами розгляду вказаної заяви, листом Департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради № Ко-04-109101/04-04 від 29.11.2019 року, підписаного в.о. директора департаменту, повідомлено ОСОБА_2 про те, що заява від 15.11.2019 року щодо вчинення реєстраційної дії на підставі рішень Господарського суду Вінницької області від 03.10.2019 року по справі № 902/431/19 та від 06.06.2017 року по справі № 902/988/16, з подальшою зміною відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо колективного підприємства «Зварювальна лабараторія», розглянута.

У листі вказано, що зі змісту даних судових рішень не вбачається обов'язку будь - якого суб'єкта владних повноважень щодо вчинення будь-яких реєстраційних дій, які тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. Тому, вчинити реєстраційну дію, зазначену в заяві від 15.11.2019 року з подальшою зміною відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо колективного підприємства «Зварювальна лабораторія» (код ЄДРПОУ 13322277), не є можливим.

Позивачі вважають таку відмову протиправною, а тому звернулися до суду за захистом їх прав.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам та встановленим обставинам справи, суд керується такими мотивами.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно зі ст.2 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань» відносини, що виникають у сфері державної реєстрації, регулюються Конституцією України, цим законом та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону.

Згідно з ч. 1 ст. 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» державна реєстрація та інші реєстраційні дії проводяться, зокрема, на підставі:

1) документів, що подаються заявником для державної реєстрації;

2) судових рішень, що набрали законної сили та тягнуть за собою зміну відомостей в Єдиному державному реєстрі, а також що надійшли в електронній формі від суду або державної виконавчої служби відповідно до Закону України "Про виконавче провадження" щодо: визнання повністю або частково недійсними рішень засновників (учасників) юридичної особи або уповноваженого ними органу; визнання повністю або частково недійсними змін до установчих документів юридичної особи; заборони (скасування заборони) вчинення реєстраційних дій; накладення/зняття арешту корпоративних прав; зобов'язання вчинення реєстраційних дій; скасування реєстраційної дії/запису в Єдиному державному реєстрі; виділу юридичної особи; провадження у справах про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, прийнятих відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом"; припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи; відміни державної реєстрації припинення юридичної особи; припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи; відміни державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця; відміни в порядку апеляційного/касаційного оскарження судового рішення, на підставі якого вчинено реєстраційну дію;

3) рішень, прийнятих за результатами оскарження в адміністративному порядку відповідно до статті 34 цього Закону.

Ч.2 ст.25 визначено порядок проведення державної реєстрації та інших реєстраційних дій на підставі документів, що подаються заявником для державної реєстрації, що включає:

1) заповнення форми заяви про державну реєстрацію - у разі подання документів особисто заявником (за бажанням заявника);

2) прийом документів за описом - у разі подання документів у паперовій формі;

3) виготовлення копій документів в електронній формі - у разі подання документів у паперовій формі;

4) внесення копій документів в електронній формі до Єдиного державного реєстру;

5) перевірку документів на наявність підстав для зупинення розгляду документів;

6) перевірку документів на наявність підстав для відмови в державній реєстрації;

7) прийняття рішення про проведення реєстраційної дії - для громадських формувань, символіки та засвідчення факту наявності всеукраїнського статусу громадського об'єднання;

8) проведення реєстраційної дії (у тому числі з урахуванням принципу мовчазної згоди) за відсутності підстав для зупинення розгляду документів та відмови в державній реєстрації шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру;

9) формування та оприлюднення на порталі електронних сервісів виписки, результатів надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації та установчих документів;

10) видача за бажанням заявника виписки з Єдиного державного реєстру у паперовій формі за результатами проведеної реєстраційної дії (у разі подання заяви про державну реєстрацію у паперовій формі).

Частиною 5 ст. 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» визначено, що суб'єкт державної реєстрації не пізніше наступного робочого дня з дати отримання судового рішення, передбаченого пунктом 2 частини першої цієї статті:

1) звертається до суду за роз'ясненням судового рішення - у разі якщо судове рішення є незрозумілим для суб'єкта державної реєстрації;

2) повідомляє суд або державну виконавчу службу про неможливість виконання рішення із зазначенням підстав - у разі неможливості виконання судового рішення;

3) проводить відповідну реєстраційну дію шляхом внесення запису до Єдиного державного реєстру (крім випадків, передбачених пунктами 1 та 2 цієї частини).

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» розгляд документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій, здійснюється щодо юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців - протягом 24 годин після надходження документів, поданих для державної реєстрації та проведення інших реєстраційних дій, крім вихідних та святкових днів.

Частиною 1 ст. 27 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» передбачено підстави для зупинення розгляду документів, поданих для державної реєстрації.

Нормами ч.1 ст. 28 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» визначено підстави для відмови у державній реєстрації.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про звернення громадян» громадяни України мають право звернутися до органів державної влади, місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, засобів масової інформації, посадових осіб відповідно до їх функціональних обов'язків із зауваженнями, скаргами та пропозиціями, що стосуються їх статутної діяльності, заявою або клопотанням щодо реалізації своїх соціально-економічних, політичних та особистих прав і законних інтересів та скаргою про їх порушення.

Згідно ч. 1 ст. 3 Закону України «Про звернення громадян» під зверненнями громадян слід розуміти викладені в письмовій або усній формі пропозиції (зауваження), заяви (клопотання) і скарги.

Пропозиція (зауваження) - звернення громадян, де висловлюються порада, рекомендація щодо діяльності органів державної влади і місцевого самоврядування, депутатів усіх рівнів, посадових осіб, а також висловлюються думки щодо врегулювання суспільних відносин та умов життя громадян, вдосконалення правової основи державного і громадського життя, соціально-культурної та інших сфер діяльності держави і суспільства.

Заява (клопотання) - звернення громадян із проханням про сприяння реалізації закріплених Конституцією та чинним законодавством їх прав та інтересів або повідомлення про порушення чинного законодавства чи недоліки в діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, народних депутатів України, депутатів місцевих рад, посадових осіб, а також висловлення думки щодо поліпшення їх діяльності. Клопотання - письмове звернення з проханням про визнання за особою відповідного статусу, прав чи свобод тощо.

Скарга - звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, посадових осіб.

Статтею 15 Закону України «Про звернення громадян» передбачено порядок розгляду заяв (клопотань), згідно якої передбачено, що органи державної влади, місцевого самоврядування та їх посадові особи, керівники та посадові особи підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, об'єднань громадян, до повноважень яких належить розгляд заяв (клопотань), зобов'язані об'єктивно і вчасно розглядати їх, перевіряти викладені в них факти, приймати рішення відповідно до чинного законодавства і забезпечувати їх виконання, повідомляти громадян про наслідки розгляду заяв (клопотань).

Згідно ч.1 ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» звернення розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання.

Відповідно до п. 1.1. Положення про Департамент адміністративних послуг Вінницької міської ради, затвердженим рішенням Вінницької міської ради від 21.12.2018 року №1474, Департамент адміністративних послуг Вінницької міської ради (надалі - Департамент), є виконавчим органом міської ради, який утворено відповідно до рішення 3 сесії 6 скликання Вінницької міської ради від 14 січня 2011 року №85 «Про оптимізацію загальної структури виконавчих органів міської ради, апарату міської ради та її виконкому та їх чисельності».

Згідно з п. 2.1.1. Положення метою Департаменту є забезпечення: реалізації повноважень у сфері забезпечення надання адміністративних послуг виконавчих органів міської ради та органів державної виконавчої влади через центр надання адміністративних послуг.

Пунктом 4.1. Положення про Департамент адміністративних послуг Вінницької міської ради визначено, що відповідно до покладених на нього завдань Департамент реалізує функції щодо забезпечення виконання повноважень у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що покладаються на державних реєстраторів юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі - державні реєстратори), які здійснюють свої повноваження відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (п. 4.1.2).

Державні реєстратори забезпечують виконання своїх повноважень та реалізують свої права у відповідності до закону виключно у центрі надання адміністративних послуг; мають посвідчення встановленого зразка та власні печатки, які використовують при здійсненні своїх повноважень відповідно до закону. Державні реєстратори несуть персональну юридичну відповідальність за вчинені ними дії та прийняті рішення.

Судом встановлено, що 15.11.2019 року позивачі подали до Департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради відділу державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців заяву, в якій просили вчинити реєстраційну дію «Скасування реєстраційної дії за судовим рішенням» та виконання операції «Актуалізація реєстраційної дії» для кожної наступної дії, яка виконувалася після дії, що скасовується.

До заяви позивачами додано рішення Господарського суду Вінницької області від 03.10.2019 року по справі № 902/431/19 та від 06.06.2017 року по справі № 902/988/16.

При цьому, позивачі у своїй заяві від 15.11.2019 року просили розглянути її на підставі п. 2 ч. 1 ст. 25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» та п. 2 Наказу Міністерства юстиції України № 3268/5 від 18.11.2016 року «Про затвердження форм заяв у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Аналізуючи зміст поданої позивачами заяви, а також наведені норми Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» та Закону України «Про звернення громадян», суд приходить до висновку, що зазначена заява не є пропозицією (зауваженням), заявою (клопотанням) чи скаргою в розумінні Закону України «Про звернення громадян», та вважає, що заява позивачів підлягала розгляду відповідачем у порядку, встановленому ст.25 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Саме Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» визначено порядок вчинення реєстраційних дій, підстави проведення реєстраційних дій (ч. 1 ст. 25), підстави для зупинення розгляду документів, поданих для державної реєстрації (ч. 1 ст. 27) та підстави для відмови у державній реєстрації (ч. 1 ст. 28).

Враховуючи наведене, суд дійшов до висновку про те, що Департамент адміністративних послуг Вінницької міської ради, який реалізує функції щодо забезпечення виконання повноважень у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, що покладаються на державних реєстраторів, які здійснюють свої повноваження відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» та забезпечують виконання своїх повноважень та реалізують свої права виключно у центрі надання адміністративних послуг, не забезпечив належного розгляду заяви позивачів та не направив заяви за належністю до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців для її розгляду в порядку, встановленому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Лист відповідача № Ко-04-109101/04-04 від 29.11.2019 року не є відмовою в проведенні реєстраційної дії державним реєстратором відповідно до вимог Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку про протиправність дії Департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради щодо розгляду заяви ОСОБА_2 , ОСОБА_1 від 15.11.2019 року в порядку встановленому Законом України «Про звернення громадян» та вважає, що належним способом захисту прав позивачів буде зобов'язання Департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради направити заяву ОСОБА_2 , ОСОБА_1 від 15.11.2019 року до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців для її розгляду в порядку, встановленому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» для прийняття відповідного рішення.

Згідно з частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до статті 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Визначаючись щодо розподілу судових витрат суд виходив з того, що згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відповідно до ч.3 ст.139 КАС України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Враховуючи наведене, що позов задоволено частково, витрати понесені позивачем ОСОБА_1 у даній справі підлягають відшкодуванню частково у розмірі 384,20 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Вінницької міської ради.

Керуючись ст. ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Департаменту адміністративних послуг Вінницької міської ради щодо розгляду заяви ОСОБА_2 , ОСОБА_1 від 15.11.2019 року в порядку встановленому Законом України «Про звернення громадян».

Зобов'язати Департамент адміністративних послуг Вінницької міської ради направити заяву ОСОБА_2 , ОСОБА_1 від 15.11.2019 року до відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців для її розгляду в порядку, встановленому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань».

В решті позовних вимог відмовити.

Стягнути на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору при звернені до суду в сумі 384,20 гривень (триста вісімдесят чотири гривень 20 копійок) грн. за рахунок бюджетних асигнувань Вінницької міської ради.

Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.

Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Повне судове рішення складено та підписано суддею 13.03.2020

Позивач 1: ОСОБА_2 (РНОКПП НОМЕР_1 , АДРЕСА_1 );

Позивач 2: ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 , АДРЕСА_2 )

Відповідач: Департамент адміністративних послуг Вінницької міської ради (вул. Соборна, 59, м. Вінниця, 21050)

Суддя Шаповалова Тетяна Михайлівна