Справа № 473/803/20
Номер провадження 1-кс/473/206/2020
Іменем України
"12" березня 2020 р. м. Вознесенськ
Слідчий суддя Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , представника заявника ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 , слідчого Вознесенського ВП ГУНП ОСОБА_5 ,
розглянувши клопотання представника заявника ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 про скасування арешту майна за кримінальним провадженням, внесеним до ЄРДР за №12019150190001644,
12 березня 2020 року до Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області надійшло клопотання представника заявника ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 про скасування арешту автомобіля «Mazda 626», реєстраційний номер НОМЕР_1 , накладеного ухвалою слідчого судді Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 23 жовтня 2019 року в межах здійснення досудового розслідування кримінального провадження, внесеного до ЄРДР за №12019150190001644 від 18 жовтня 2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 286 КК України.
Клопотання обґрунтоване тим, що підставою для накладення арешту на автомобіль була необхідність збереження його у незмінному стані для проведення ряду слідчих дій, зокрема експертиз. Проте на цей час необхідні слідчі дії з даним транспортним засобом вже проведено, а тому потреба в подальшому арешті майна відпала.
В судовому засіданні, яке проводилося без участі заявника ОСОБА_3 , його представник ОСОБА_4 просив про задоволення клопотання.
Слідчий Вознесенського ВП ГУНП ОСОБА_5 в судовому засіданні проти скасування арешту автомобіля «Mazda 626», реєстраційний номер НОМЕР_1 не заперечував. При цьому пояснив, що підставою для накладення арешту на автомобіль була необхідність збереження його у незмінному стані для проведення ряду слідчих дій, зокрема експертиз. Проте на цей час необхідні слідчі дії з даним транспортним засобом вже проведено, інших дій з вказаним майном не передбачається, а тому потреба в подальшому арешті майна відпала.
Заслухавши думку представника заявника ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 , слідчого Вознесенського ВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_5 , дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя прийшов до наступного.
В судовому засіданні встановлено, що згідно ухвали слідчого судді Вознесенського міськрайонного суду від 23 жовтня 2019 року по кримінальному провадженню, внесеному до ЄРДР за №12019150190001644, застосований захід забезпечення кримінального провадження у вигляді арешту транспортного засобу - автомобіля «Mazda 626», реєстраційний номер НОМЕР_1 , власником якого є ОСОБА_3 .
Цією ж ухвалою транспортний засіб - автомобіль «Mazda 626», реєстраційний номер НОМЕР_1 залишено на зберіганні на майданчику тимчасового утримання транспортних засобів Вознесенського ВП ГУНП в Миколаївській області.
Підставою для накладення арешту на автомобіль була необхідність збереження його у незмінному стані для проведення ряду слідчих дій, зокрема експертиз.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
В судовому засіданні слідчим суддею встановлено, що необхідні слідчі дії з автомобілем «Mazda 626», реєстраційний номер НОМЕР_1 на час розгляду клопотання проведено, інших дій з вказаним майном не передбачається, а тому потреба в подальшому арешті майна відпала.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 174, 372 КПК України, слідчий суддя
Клопотання представника заявника ОСОБА_3 - адвоката ОСОБА_4 про скасування арешту майна за кримінальним провадженням, внесеним до ЄРДР за №12019150190001644 - задовольнити.
Скасувати арешт, накладений ухвалою слідчого судді Вознесенського міськрайонного суду Миколаївської області від 23 жовтня 2019 року на автомобіль «Mazda 626», реєстраційний номер НОМЕР_1 , який згідно свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_2 належить на праві власності ОСОБА_3 .
Автомобіль «Mazda 626», реєстраційний номер НОМЕР_1 негайно повернути власнику ОСОБА_3 .
Виконання ухвали доручити слідчому Вознесенського ВП ГУНП в Миколаївській області ОСОБА_5 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1