Справа № 554/793/18 Номер провадження 22-ц/814/692/20Головуючий у 1-й інстанції Тімошенко Н. В. Доповідач ап. інст. Чумак О. В.
11 березня 2020 року м. Полтава
Колегія суддів судової палати з розгляду цивільних справ Полтавського апеляційного суду в складі:
головуючого судді: Чумак О.В.
суддів: Абрамова П.С., Кривчун Т.О.
розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві цивільну справу за апеляційною скаргою АТ СК «Країна» на рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 04 листопада 2019 року, ухвалене суддею Тімошенко Н.В., у справі за позовом Комунального підприємства «Полтаваелектроавтотранс» Полтавської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю «Люкс-Полтава 2009», Публічного акціонерного товариства «Страхова компанія «Країна», третя особа ОСОБА_1 , про відшкодування матеріальних збитків.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, -
24.02.2020 року Полтавським апеляційним судом відкрито апеляційне провадження у даній справі. Вимоги ст. 361 ЦПК України судом виконані. Окрім того, згідно з ч. 3 ст. 359 та ч. 1 ст. 360 ЦПК України роз'яснено право на подачу відзиву на апеляційну скаргу.
Одночасно в апеляційній скарзі відповідач прохає проводити розгляд справи з викликом сторін. Інші клопотання скаржником не подавалися.
Згідно ч.1 ст.368, ч. 1 ст. 369 ЦПК України справа підлягає розгляду в апеляційному суді в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи, оскільки є малозначною, так як предметом оскарження у ній є рішення суду з ціною позову 19312,60 грн., що є менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Клопотання відповідача про розгляд справи з викликом сторін задоволенню не підлягає, так як розгляд справи відбувався в суді першої інстанції з повідомленням (викликом) учасників справи. ПАТ СК "Країна" було залучено до участі в розгляді справи ухвалою місцевого суду від 21.05.2019 р. (том 1 а.с. 163). ПАТ СК "Країна" скористалося правом та подало відзив на позовну заяву з додатками, які досліджувалися судом першої інстанції, як і витребувані місцевим судом документи (том 2 а.с. 1-42).
Отже, колегія суддів не вбачає необхідності розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи.
Підготовчі дії по справі проведені.
Відзив на апеляційну скаргу, який надійшов від представника КП "Полтаваелектроавтотранс" 06.03.2020 р., подано з дотриманням вимог ч. 2 та ч. 4 ст. 360 ЦПК України.
Від інших учасників справи відзив на апеляційну скаргу у встановлений апеляційним судом строк не надходив, що згідно ч. 3 ст. 360 ЦПК України не перешкоджає перегляду оскаржуваного судового рішення.
Після відкриття апеляційного провадження будь-які клопотання або заяви від учасників справи не надходили.
Відповідно до ч. 1 ст. 369 ЦПК України апеляційні скарги на рішення у справах з ціною позову менше ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб розглядаються в апеляційному порядку без виклику учасників справи.
Підстави для застосування ч. 3 ст. 369 ЦПК України відсутні.
Згідно з ч. 13 ст. 7 ЦПК України закріплено, що розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо цим Кодексом не передбачено повідомлення учасників справи. У такому випадку судове засідання не проводиться.
За таких обставин справу необхідно призначити до розгляду в апеляційному суді в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи.
Керуючись ст.ст. 365, 366, 368 ч.1, ч.3, 369, 7 ч. 13 ЦПК України, -
Закінчити підготовчі дії у справі за апеляційною скаргою АТ СК «Країна» на рішення Октябрського районного суду м. Полтави від 04 листопада 2019 року.
Справу призначити до розгляду в приміщенні апеляційного суду без проведення судового засідання в порядку письмового провадження без повідомлення учасників справи на 19.03.2020 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуючий: О. В. Чумак
Судді: П.С.Абрамов
Т.О.Кривчун