Ухвала від 12.03.2020 по справі 363/716/20

"12" березня 2020 р. Справа № 363/716/20

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 березня 2020 року м. Вишгород

Суддя Вишгородського районного суду Київської області Баличева М.Б., ознайомившись із матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виключення запису про батька з актового запису про народження дитини,-

ВСТАНОВИВ:

18 лютого 2020 року до Вишгородського районного суду Київської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виключення запису про батька з актового запису про народження дитини.

Відповідно ч. 1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

З відповіді Ровівської сільської ради Вишгородського району Київської області від 11.03.2020 року вбачається, що інформація щодо проживання на території Ровівської сільської ради Вишгородського району Київської області та перебування на обліку, як внутрішньо переміщена особа з окупованої території України щодо відповідача ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в сільській раді відсутня.

Відповідно до ч. 9 ст. 28 ЦПК України, позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред'являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).

Згідно п.1 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Як вбачається із матеріалів цивільної справи, що останнім відомим місцем реєстрації відповідача ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є АДРЕСА_1 .

У відповідності до розпоряджень Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 02.09.2014р. №27/0/38-14 та від 8.12.14 №65/0/38-14 та інших «Про визначення територіальної підсудності справ» підсудність справ Антрацитівського міськрайонного суду Луганської області визначено Старобільському районному суду Луганської області.

Підстави щодо визначення підсудності цієї позовної заяви Вишгородському районному суду Київської області відсутні, оскільки відповідач не зареєстрована на території Вишгородського району Київської області.

Правила виключної підсудності згідно ст. 30 ЦПК України не регулюють питання визначення підсудності по вказаній справі.

Тому, враховуючи наведені обставини, відсутність підстав для застосування правил загальної підсудності за ч. 1 ст. 27 ЦПК України, , суддя вважає, що дана позовна заява не підсудна Вишгородському районному суду Київської області, а підсудна Старобільському районному суду Луганської області, за останнім відомим зареєстрованим місцем проживання відповідача.

На підставі викладеного, суд вважає за необхідне відповідно п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України передати справу на розгляд до Старобільського районного суду Луганської областіза останнім відомим зареєстрованим місцем проживання відповідача згідно ч. 9 ст. 28 ЦПК України.

Керуючись ст.ст. 27, 28, 31, 353 ЦПК України,-

УХВАЛИВ:

Цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про виключення запису про батька з актового запису про народження дитини - направити до Старобільського районного суду Луганської області, для розгляду по суті на підставі п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України.

Спір про підсудність справи між судами не допускається.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Вишгородський районний суд Київської області протягом п'ятнадцяти діб з дня одержання. Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги або розгляду справи апеляційним судом, якщо ухвалу не скасовано.

Суддя М.Б. Баличева

Попередній документ
88146277
Наступний документ
88146279
Інформація про рішення:
№ рішення: 88146278
№ справи: 363/716/20
Дата рішення: 12.03.2020
Дата публікації: 16.03.2020
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Вишгородський районний суд Київської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (12.05.2020)
Дата надходження: 12.05.2020
Предмет позову: За позовом Голуб Сергія Юрійовича до Вальсової Оксани Валеріївни про виключення запису про батька з актового запису про народження дитини
Розклад засідань:
16.06.2020 09:20 Старобільський районний суд Луганської області
01.07.2020 09:00 Старобільський районний суд Луганської області
15.07.2020 09:00 Старобільський районний суд Луганської області
27.08.2020 09:00 Старобільський районний суд Луганської області
22.10.2020 09:00 Старобільський районний суд Луганської області