11.03.2020 227/5/20
11 березня 2020 року м. Добропілля
Суддя Добропільського міськрайонного суду Донецької області Хоменко Д.Є., розглянувши заяву ОСОБА_1 , про відстрочку виконання постанови Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 17 лютого 2020 року, справа № 227/5/20,-
10.03.2020 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про відстрочення виконання постанови судді Добропільського міськрайонного суду Донецької області Хоменка Д.Є. від 17.02.2020р., якою його було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 10200,00 грн. з позбавленням права керування транспортним засобом на строк один рік. У своїй заяві посилався на те, що на даний час у нього тяжке матеріальне становище, тому просив відстрочити виконання постанови на один рік.
Дослідивши матеріали поданої заяви приходжу до наступних висновків.
Встановлено, що постановою судді Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 17.02.2020 року ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності передбаченої ч.1 ст.130 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 10200,00 грн. з позбавленням права керування транспортним засобом на строк один рік.
Відповідно до ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Згідно ст.298 КУпАП, постанова про накладення адміністративного стягнення є обов'язковою для виконання державними і громадськими органами, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами і громадянами.
При цьому, ч.2 ст.301 КУпАП передбачена можливість відстрочки виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу. Зокрема визначено, що відстрочка виконання постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу (за винятком стягнення штрафу на місці вчинення адміністративного правопорушення) здійснюється в порядку, встановленому законом.
Статтею 304 КУпАП передбачено, що питання, зв'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Частиною 1 статті 33 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим (хвороба сторони виконавчого провадження, відрядження сторони виконавчого провадження, стихійне лихо тощо), сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання рішення.
У своїй заяві заявник посилався на тяжке матеріальне становище, але заявником не надано суду доказів на підтвердження вказаної обставини, будь-яких інших об'єктивних обставин, що утруднюють виконання рішення суду чи виняткових обставин, за яких необхідно відстрочити таке виконання заявником не наведено, в зв'язку з чим суд приходить до висновку про необґрунтованість вказаної заяви, оскільки підстави зробити висновок про скрутне матеріальне становище заявника наразі відсутні.
Керуючись ст.ст.23, 298, 301, 304 КУпАП, ст.33 Закону України «Про виконавче провадження», суддя, -
У задоволенні заяви ОСОБА_1 , про відстрочку виконання постанови Добропільського міськрайонного суду Донецької області від 17 лютого 2020 року, справа №227/5/20 - відмовити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Д.Є. Хоменко