Справа № 137/248/20
11 березня 2020 р. 1-в/137/39/20
Суддя Літинського районного суду Вінницької області ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , особи відносно якої надіслано подання ОСОБА_3 , представника ДУ «Літинська ВК № 123» ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції подання начальника Державної установи Літинської ВК-123 ОСОБА_5 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Соколовка, району ім. Лазо, Хабаровського краю, Російська Федерація, громадянина України, із середньою освітою, не одруженого, раніше неодноразово засуджений, останній раз 17.11.2016 Калинівським районним судом Вінницької області за ч.2 ст. 185, ч.4 ст. 70, ч.5 ст. 72 КК України до 4 позбавлення волі,
До Літинського районного суду Вінницької області надійшло вказане подання у якому начальник ДУ «Літинської ВК-123» ОСОБА_5 просить встановити адміністративний нагляд засудженому ОСОБА_3 після звільнення з установи, за місцем проживання, а також застосувати до засудженого обмеження, передбачені п.п. "а", "б", "в", "г" ст.10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", посилаючись на те, що останній підпадає під п. "Б" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі ", оскільки його поведінка під час відбування покарання свідчила, що він вперто не бажає стати на шлях виправлення.
Засуджений ОСОБА_3 у судовому засіданні не заперечив проти застосування обмежень запропонованих у поданні.
Представник Державної установи «Літинська ВК № 123» ОСОБА_4 подання підтримав та просив його задовольнити.
Заслухавши пояснення осіб присутніх у судовому засіданні, дослідивши матеріали подання приходжу до висновку про можливість часткового задоволення подання, виходячи із наступного.
Згідно зі ст.158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 Закону України від 01.12.1994 року "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, які звільняються з місць позбавлення волі" (далі Закон)адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п."б" ст.3 зазначеного закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо під час відбування покарання їх поведінка свідчила, що вони вперто не бажають стати на шлях виправлення і залишаються небезпечними для суспільства.
Так, 17.11.2016 Калинівським районним судом Вінницької області, ОСОБА_3 засуджено за ч.2 ст. 185, ч.4 ст. 70, ч.5 ст. 72 КК Україн до 4 позбавлення волі (а.с. 3-4).
Одночасно з характеристики начальника відділення соціально-психологічної служби Літинської ВК 123 від 09.01.2020 відносно засудженого ОСОБА_3 вбачається, що за час відбування покарання останній характеризується негативно, допустив 19 (дев'ятнадцять) порушень вимог режиму відбування покарання, за що притягався до відповідальності, в тому числі 5 разів поміщався в ДІЗО (а.с. 5).
Поведінку засудженого за час відбування покарання у Літинській ВК 123 також ілюструє довідка по особовій справі відносно засудженого ОСОБА_3 , від 09.01.2020 р. де містяться відомості про те, що до останнього 19 разів застосовувались дисциплінарні стягнення. Заохочення відсутні (а.с. 6).
Відповідно до ст. 5 Закону, у поданні про встановлення адміністративного нагляду мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань щодо поведінки піднаглядного, та обгрунтування доцільності таких заходів.
Оскільки в ході розгляду подання встановлено, що ОСОБА_3 підпадає під дію п. «б» ст. 3 Закону, а начальником Літинської ВК № 123 пропонується встановити всі обмеження, передбачені ст. 10 Закону, без обґрунтування застосування запропонованих обмежень, тому вважаю, що подання підлягає до часткового задоволення.
Керуючись ст.158 КВК та ст.ст.3, 4, 5, 6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі",
Подання задовольнити частково.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на 1 рік 6 місяців.
Застосувати до ОСОБА_3 на час адміністративного нагляду такі обмеження:
1) Заборона виходити з будинку (квартири) за місцем проживання АДРЕСА_1 з 22:00 год до 06:00 год наступного дня;
2) Заборона перебування у закладах де здійснюється реалізація спиртних напоїв на розлив;
3) заборона виїзду в особистих справах за межі м. Калинівка Вінницької області без дозволу ОВС;
4) реєстрація в ОВС два рази на місяць.
Згідно із ч.3 ст.6 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" - термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Постанову після набрання нею законної сили направити для виконання начальнику Калинівському відділу поліції ГУНП у Вінницькій області (вул. Нестерчука, 64, м. Калинівка Вінницької області).
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом 10 днів з дня її проголошення.
Суддя: ОСОБА_1