12 березня 2020 року Справа № 160/9202/19
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Верба І.О., розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін у місті Дніпрі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до голови Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради Солода Віталія Михайловича про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -
встановив:
І. ПРОЦЕДУРА
1. 20.09.2019 засобами поштового зв'язку до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до голови Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради, в якому позивач просить суд, з урахуванням уточнення дати заяви:
- визнати протиправною бездіяльність голови Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради Солода Віталія Михайловича, яка виявилась у неприйнятті після розгляду заяви від 20.03.2019 рішення, постанови, тобто акта на підставі статей 3, 8, 19, 21, 22, частини другої статті 28, 34, 46, 68 Конституції України, статей 7, 18, 19 Закону України «Про звернення громадян»;
- постановити окрему ухвалу згідно статті 249 КАС України.
2. Ухвалою суду від 25.09.2019 позовну заяву залишено без руху із наданням строку для усунення недоліків.
3. Судом було встановлено, що в матеріалах справи відсутні докази отримання позивачем ухвали суду від 25.09.2019. Конверт, направлений на поштову адресу позивача з ухвалою суду від 25.09.2019, повернуто зворотно до суду з відміткою «за закінченням встановленого строку зберігання». За інформацією, отриманою з сайту ПАТ «Укрпошта» за штрих-кодовим ідентифікатором 4900076060377 відправлення не вручене під час доставки: інші причини.
4. Ухвалою суду від 18.11.2019 позивачеві повторно направлено копію ухвали суду від 25.09.2019.
5. 23.12.2019 на виконання ухвали суду позивачем надано належним чином засвідчену копію заяви від 20.03.2019 та заяву, в якій просив суд:
- вважати виконаними вимоги ухвали суду від 25.09.2019, 18.11.2019;
- окремою ухвалою звільнити від сплати судового збору згідно скрутного майнового стану та захистом соціальних прав;
- заяву про витребування доказів від 17.09.2019 розглянути без його розгляду;
- окремою ухвалою визнати розгляд справи, який буде проводитися за правилами загального позовного провадження в режимі відеоконференції в приміщені Тернівського райсуду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області;
- клопотання, в якому зазначено, що в першій вимозі орфографічна помилка та зазначено, що правильна дата заяви 20.03.2019.
6. Позивачем заявлено клопотання про поновлення строку звернення до суду, оскільки спір стосується розгляду відповідачем заяви позивача від 20.03.2019, а первісно з викладеними у цьому позові позовними вимогами позивач звернувся 20.09.2019 - строк для подання цього позову не є пропущеним.
7. Ухвалою суду від 02.01.2020:
- клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору задоволено;
- прийнято адміністративний позов до розгляду, відкрито провадження у справі;
- у задоволенні клопотання позивача про розгляд справи за правилами загального провадження, призначення відеоконференції - відмовлено;
- призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін;
- встановлено учасникам справи строки для надання заяв по суті спору;
- клопотання позивача про витребування доказів задоволено частково, витребувано від голови Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради Солода Віталія Михайловича належним чином засвідчені копії: заяви (запиту) ОСОБА_1 до голови Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради Солода Віталія Михайловича від 20.03.2019 вх. № С-229 із доданими до неї документами; відповіді на заяву (запит) ОСОБА_1 від 20.03.2019 вх. № С-229, поясненнями чи запрошувався позивач для розгляду звернення з підтверджуючими документами; докази направлення (отримання) позивачем відповіді на заяву (запит) від 20.03.2019; пояснення із підтверджуючими доказами, чи були подані ОСОБА_1 заяви з подібними вимогами, які викладені у заяві від 20.03.2019 вх. № С-229 (у разі наявності надати зазначені заяви та відповіді на них); пояснення із підтверджуючими доказами щодо порядку/процедури розгляду заяв (запитів) у Виконавчому комітеті Тернівської районної у місті ради.
8. 17.02.2020 надійшов відзив на позов.
9. Позивач подав заяву від 20.03.2019 вх. № С-229, якою просив діяти у встановленому законом порядку, однак відповідач по суті бездіяв і не забезпечив право громадянина на попередження за можливістю страждань і болю.
10. Нормативно-правових актів відповідача на заяву від 20.03.2019 позивач не отримав на цей час.
11. Своєю бездіяльністю відповідач унеможливив реалізацію права на отримання інформації, порушивши низку чинних правових норм. Як вбачається з бездіяльності відповідача він не переслідував закону мету правового режиму розгляду заяв, відмовився використовувати свої владні виконавчі функції та не прийняв рішення яке положенням права відповідає.
12. Відповідач проти позову заперечив повністю, зазначив, що 20.03.2019 до виконкому Тернівської районної у місті ради надійшло звернення ОСОБА_1 вх. № С-229.
13. За результатами розгляду звернення встановлено, що вирішення даних питань не належать до повноважень виконкому Тернівської районної у місті ради, а саме:
- пункт 1: виконкому Тернівської районної у місті ради не делеговані повноваження подавати клопотання Голові Виконкому Криворізької міської ради, а саме просити правовим актом зобов'язати ОСОБА_2 видати безоплатні рецепти на ті самі ліки за наданими позивачем рецептами від 16.03.2019 № 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 (7 рецептів);
- пункт 2: виконкому Тернівської районної у місті ради не делеговані повноваження подавати клопотання Голові Виконкому Криворізької міської ради, а саме просити нормативно-правовим актом вживати заходи для якості надання медичних послуг, забезпечення прав інваліда на попередження за можливістю страждань і болю (стаття 3, частина друга статті 28 Конституції України) для безоплатного відпуску ОСОБА_3 лікарських засобів зазначених у рецептах від 16.02.2019 (9 рецептів);
- пункт 3: виконкому Тернівської районної у місті ради не делеговані повноваження подавати клопотання Голові Виконкому Криворізької міської ради, а саме просити вжити заходи до начальника управління охорони здоров'я м. Кривого Рогу Мурашко К.В, щоб той видав наказ щодо забезпечення особи з інвалідністю ОСОБА_3 , як ОНКО хворої людини, безкоштовними медикаментами для лікувально-профілактичних заходів згідно Постанові Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 № 1303;
- пункт 4: виконкому Тернівської районної у місті ради не делеговані повноваження подавати клопотання Голові Виконкому Криворізької міської ради, а саме просити зобов'язати начальника управління охорони здоров'я м. Кривого Рогу ОСОБА_4 К.В індивідуальним актом визнати, що ліки за наданими скаржником рецептами від 16.03.2019 № 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40 (7 рецептів) призначені ОСОБА_3 не для лікування її організму від ОНКО хвороби і надавати по-пунктно перелік ліків для амбулаторного лікування її ОНКО хвороби;
- пункт 5: так як питання, які були викладені скаржником у його зверненні від 20.03.2019 № С-229 не належать до делегованих повноважень виконкому Тернівської районної у місті ради, надавати вихідні номери та копії усіх клопотань стосовно вирішення питань вказаних у зверненні не було можливості;
- пункт 6: враховуючи те. що звернення позивача, було направлено до управління охорони здоров'я виконкому Криворізької міської ради відповідно до їх повноважень для вирішення питання по суті і не розглядалось у виконкомі Тернівської районної у місті ради, дата розгляду звернення ОСОБА_1 в управлінні охорони здоров'я виконкому Криворізької міської ради виконкому Тернівської районної у місті ради відома не була. Виконати вимогу ОСОБА_1 про запрошення на розгляд його звернення до виконкому Криворізької міської ради було неможливо;
- пункт 7: медичні заклади району не знаходяться у підпорядкуванні у виконкому Тернівської районної у місті ради та не фінансуються з районного бюджету, тому, виконкому Тернівської районної у місті ради не делеговані повноваження врегульовувати питання видачі безоплатних рецептів на ті самі ліки за наданими в додатках скаржником рецептах, та здійснювати контроль якості, використання за призначенням коштів медичних установ Тернівського району:
- пункт 8: виконкому Тернівської районної у місті ради не делеговані повноваження подавати клопотання начальнику управління охорони здоров'я м. Кривого Рогу Мурашко К.В для забезпечення протоколу лікування онуки скаржника, ОСОБА_5 , ліками Smart Omega babi при амбулаторному лікуванні в КНП Центр первинної медико- санітарної допомоги № 1 КМР;
- пункт 9: виконкому Тернівської районної у місті ради не делеговані повноваження подавати клопотання начальнику управління охорони здоров'я м. Кривого Рогу ОСОБА_4 К.В для забезпечення протоколу лікування ОСОБА_3 , ліками L- Тирокснн 100 Берлін-Хемі при амбулаторному, лікуванні в КНП Центр первинної медико- санітарної допомоги № 1 КМР.
14. Відповідно до статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження, зокрема, управління закладами охорони здоров'я, які належать територіальним громадам або передані їм. організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення: організація медичного обслуговування у оздоровчих закладах, які належать територіальним громадам або передані їм. До делегованих повноважень віднесено, зокрема, забезпечення відповідно до законодавства пільгових категорій населення лікарськими засобами та виробами медичного призначення.
15. Згідно із статтею 7 Закону України «Про звернення громадян» якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об'єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення.
16. Таким чином, питання, які порушуються у зверненні громадянина, повинен розглядати саме той орган державної влади (місцевого самоврядування тощо), до повноважень якого в установленому порядку віднесений розгляд таких питань. У разі ж, якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади (місцевого самоврядування тощо) зверненні, не входять до повноважень такого органу, останній має у встановлені законом строки переслати це звернення за належністю відповідному органу, про що повідомити заявника.
17. Отже, з метою дотримання вимог законодавства виконком Тернівської районної у місті ради протягом п'яти днів, 25.03.2019 направив звернення ОСОБА_1 від 20.03.2019 № С-229 за належністю до управління охорони здоров'я виконкому Криворізької міської ради, про що повідомленням від 25.03.2019 № С-229 проінформував заявника.
18. Управління охорони здоров'я виконкому міської ради підпорядковане Криворізькій міській раді та його виконавчому комітету і в підпорядкуванні у виконкомі Тернівської районної у місті ріали не знаходиться. Голова Тернівської районної у місті ради не уповноважений керувати або давати доручення начальнику управління охорони здоров'я виконкому Криворізької міської ради.
19. Додатково повідомляємо, що раніше ОСОБА_1 , вже подавав адміністративний позов до Дніпропетровського окружного адміністративного суду, стосовно неналежного розгляду заяви від 20.03.2019 № С-229. Суд першої інстанції прийняв рішення від 25.11.2019 по справі № 160/7743/19, в якому у задоволенні позову відмовив.
20. 20.03.2019 ОСОБА_1 подав Голові Тернівської районної у місті ради Солоду Віталію Михайловичу заяву (запит), зареєстровану 20.03.2019 за вх. № С-229, у якій позивач зазначив наступне:
- Ваші повноваження у зв'язку з децентралізацією виконавчої влади збільшилися;
- згідно Конвенція про права інвалідів, Законів України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про реабілітацію інвалідів в Україні», «Основи законодавства України про охорону здоров'я», Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні», мати просила головного лікаря КУ Центру первинної медико-санітарної Косяк Н.В. забезпечити як ОНКО хвору безкоштовними ліками. ОСОБА_6 виконує накази начальника управління охорони здоров'я м. Кривого Рогу Мурашко К.В., який відмовляє фінансувати заклад для отримання реабілітаційних заходів (памперсів). Мати має онкологічні захворювання, гематологічні захворювання, діабет (цукровий і нецукровий) післяопераційний гіпотиреоз, у тому числі з приводу раку щитовидної залози і відповідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 № 1303, додатка № 2, відноситься до категорії хворих, які у разі амбулаторного лікування отримують лікарські засоби безоплатно. Державна установа, яка підпорядкована державній владі не виконує порядок закріплений у постанові Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 № 1303, додатка № 2, Законів України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», «Про реабілітацію інвалідів в Україні» та надає ліки за 50% від їх вартості, чим порушує план реабілітації, вимагаючи значних витрат, які не в змозі собі дозволити з доходом у 30,57 грн;
- працівникам закладу, і як і Вам належить користуватися Конституцією України, але цього не зроблено, що призвело до неправомірних наслідків і порушення прав, свобод та інтересів інваліда;
- умовою відповідальності для ОСОБА_6 , ОСОБА_7 є протиправність їх дій, що полягає у невідповідності нормам об'єктивного права;
- просив:
1) подати клопотання Голові Виконкому Криворізької міської ради, а саме просити індивідуальним актом зобов'язати ОСОБА_6 видати безоплатні рецепти на ті самі ліки за наданими в додатках вам рецептів від 16.03.2019 № 34, № 35, № 36, № 37, № 38, № 39, № 40 (7 рецептів), якщо відсутні у вас повноваження для належного реагування;
2) подати клопотання Голові Виконкому Криворізької міської ради, а саме просити нормативно-правовим актом вжити заходи для якості надання медичних послух, забезпечення права інваліда на попередження за можливістю страждань і болю (стаття 3, частина 2 статті 28 Конституції України) для безоплатного відпуску ОСОБА_3 лікарських засобів зазначених у рецептах від 16.02.2019 (9 рецептів);
3) подати клопотання Голові Виконкому Криворізької міської ради, а саме просити вжити заходи до начальника управління здоров'я м. Кривого Рогу Мурашко К.В., щоб той видав наказ щодо забезпечення особи з інвалідністю ОСОБА_3 , як ОНКО хворої людини, безкоштовними медикаментами для лікувально-профілактичних заходів згідно постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 № 1303;
4) подати клопотання Голові Виконкому Криворізької міської ради, а саме просити зобов'язати начальника управління здоров'я м. Кривого Рогу Мурашко К.В. індивідуальним актом визнати, що ліки за наданими в додатках вам рецептів від 16.03.2019 № 34, № 35, № 36, № 37, № 38, № 39, № 40 (7 рецептів), призначені ОСОБА_3 не для лікування її організму від ОНКО хвороби і надати по-пунктно перелік ліків для амбулаторного лікування її ОНКО хвороби;
5) надати вихідні номери та копії ваших усіх клопотань;
6) подати клопотання Голові Виконкому Криворізької міської ради, а саме просити надати запрошення для мене, з повідомленням про повноваження осіб з приводу розгляду моєї заяви від 20.03.2019;
7) для врегулювання питань видачи безоплатних рецептів на ті самі ліки за наданими в додатках вам рецептів роз'яснити окремим листом розмежування компетенції, визначення порядку взаємодії між вашою установою та управлінням охорони здоров'я м. Кривого Рогу в питані контролю якості, використана за призначенням коштів медичних установ Тернівського району;
8) подати клопотання начальнику управління охорони здоров'я м. Кривого Рогу Мурашко К.В. для забезпечення протоколу лікування моєї онуки, ОСОБА_5 , ліками Smart Omega babi при амбулаторному лікуванні в КНП Центр первинної медико- санітарної допомоги № 1 КМР;
9) подати клопотання начальнику управління охорони здоров'я м Кривого Рогу Мурашко К.В. для забезпечення протоколу лікування ОСОБА_3 , ліками L- Тирокснн 100 Берлін-Хемі при амбулаторному, лікуванні в КНП Центр первинної медико- санітарної допомоги № 1 КМР.
21. Голова Тернівської районної у місті ради Солод В.М., розглянувши звернення позивача від 20.03.2019 № С-229, повідомив заявника, що розгляд питань медичного характеру не належить до делегованих повноважень виконкому, у зв'язку із чим направив заяву на розгляд за належністю до управління охорони здоров'я виконкому Криворізької міської ради, про що направлено повідомлення від 25.03.2019 № С-229,
22. По 7 пункту заяви надана відповідь, що відповідно до рішення Криворізької міської ради від 31.03.2016 № 381 «Про обсяг повноважень районних у місті рад та їх виконавчих органів» питання медичного характеру не належить до делегованих повноважень виконкому Тернівської районної у місті ради.
справа № 160/7743/19
23. Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25.11.2019 у справі № 160/7743/19 відмовлено у задоволенні позовних вимог ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради про:
- визнання протиправною бездіяльності відповідача, яка виявилася у порушені правового режиму розгляду заяви позивача від 20.03.2019 згідно порядку статей 18, 19 Закону України «Про звернення громадян», частин першої, другої, восьмої статті 11 Закону України «Про державну службу» і принципів статей 3, 19, частини другої статті 28 Конституції України;
- зобов'язати відповідача протягом 15-ти днів вжити заходи індивідуальним актом відповідно до статті 3, частини другої статті 28, статті 34 Конституції України та надати зазначені документи згідно заяви від 20.03.2019;
- визнати протиправною бездіяльність відповідача, яка виявилася у незабезпеченні гарантій статей 3, 34, 55 Конституції України при розгляді заяви від 20.03.2019 окремим пунктом рішення;
- захистити права позивача на інформацію, зазначивши окремим пунктом рішення, що без винесення за результатами розгляду звернення нормативно-правового акту відповідачем заява від 20.03.2019 вх. № С-229 вважається належно не розглянутою.
V. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН
24. Відповідно до статті 3 Конституції України людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
25. Правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України (стаття 19 Конституції України).
26. Відповідно до частини першої статті 7 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 № 393/96-ВР (далі - Закон № 393/96-ВР) звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгляду. Забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина, незнання мови звернення.
27. Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об'єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення (частина друга статті 7 Закону № 393/96-ВР).
28. Відповідно до статі 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі - Закон № 280/97-ВР) виконавчі органи рад - це органи, які відповідно до Конституції України та цього Закону створюються сільськими, селищними, міськими, районними в містах (у разі їх створення) радами для здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах, визначених цим та іншими законами.
29. Посадова особа місцевого самоврядування - особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
30. Згідно частини другої статті 5 Закону № 280/97-ВР у містах з районним поділом за рішенням територіальної громади міста або міської ради відповідно до цього Закону можуть утворюватися районні в місті ради. Районні в містах ради утворюють свої виконавчі органи та обирають голову ради, який одночасно є і головою її виконавчого комітету.
31. Представницькі органи місцевого самоврядування, сільські, селищні, міські голови, виконавчі органи місцевого самоврядування діють за принципом розподілу повноважень у порядку і межах, визначених цим та іншими законами (стаття 10 Закону № 280/97-ВР).
32. Виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи (стаття 11 Закону № 280/97-ВР).
33. Частиною третьою статті 17 Закону № 280/97-ВР відносини органів місцевого самоврядування з підприємствами, установами та організаціями, що перебувають у комунальній власності відповідних територіальних громад, будуються на засадах їх підпорядкованості, підзвітності та підконтрольності органам місцевого самоврядування.
34. Відповідно до статті 32 Закону № 280/97-ВР до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать:
а) власні (самоврядні) повноваження:
- управління закладами освіти, охорони здоров'я, культури, фізкультури і спорту, оздоровчими закладами, які належать територіальним громадам або передані їм, молодіжними підлітковими закладами за місцем проживання, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення;
- організація медичного обслуговування та харчування у закладах освіти, культури, фізкультури і спорту, оздоровчих закладах, які належать територіальним громадам або передані їм;
б) делеговані повноваження:
- забезпечення відповідно до закону розвитку всіх видів освіти і медичного обслуговування, розвитку і вдосконалення мережі освітніх і лікувальних закладів усіх форм власності, фізичної культури і спорту, визначення потреби та формування замовлень на кадри для цих закладів, укладення договорів на підготовку спеціалістів, організація роботи щодо удосконалення кваліфікації кадрів, залучення роботодавців до надання місць для проходження виробничої практики учнями професійно-технічних навчальних закладів;
- забезпечення відповідно до законодавства пільгових категорій населення лікарськими засобами та виробами медичного призначення.
35. Згідно частини першої статті 41 Закону № 280/97-ВР питання організації управління районами в містах належать до компетенції міських рад.
36. Районні у містах ради (у разі їх створення) та їх виконавчі органи відповідно до Конституції та законів України здійснюють управління рухомим і нерухомим майном та іншими об'єктами, що належать до комунальної власності територіальних громад районів у містах, формують, затверджують, виконують відповідні бюджети та контролюють їх виконання, а також здійснюють інші повноваження, передбачені цим Законом, в обсягах і межах, що визначаються міськими радами (частина друга статті 41 Закону № 280/97-ВР).
37. Обсяг і межі повноважень районних у містах рад та їх виконавчих органів визначаються відповідними міськими радами за узгодженням з районними у містах радами з урахуванням загальноміських інтересів та колективних потреб територіальних громад районів у містах (частина третя статті 41 Закону № 280/97-ВР).
38. Повноваження голови районної у місті ради визначені частиною шостою статті 55 Закону № 280/97-ВР:
1) скликає сесії ради, повідомляє депутатам і доводить до відома населення інформацію про час і місце проведення сесії ради, питання, які передбачається внести на розгляд ради, веде засідання ради;
2) забезпечує підготовку сесій ради і питань, що вносяться на її розгляд, доведення рішень ради до виконавців, організує контроль за їх виконанням;
3) представляє раді кандидатури для обрання на посаду відповідно заступника голови районної, районної у місті ради чи першого заступника, заступника голови обласної ради; вносить на затвердження ради пропозиції щодо структури органів ради, її виконавчого апарату, витрат на їх утримання;
4) вносить раді пропозиції щодо утворення і обрання постійних комісій ради;
5) координує діяльність постійних комісій ради, дає їм доручення, сприяє організації виконання їх рекомендацій;
6) організує подання депутатам допомоги у здійсненні ними своїх повноважень;
7) організує відповідно до законодавства проведення референдумів та виборів до органів державної влади і місцевого самоврядування;
8) організує роботу президії (колегії) ради (у разі її створення);
9) призначає і звільняє керівників та інших працівників структурних підрозділів виконавчого апарату ради;
10) здійснює керівництво виконавчим апаратом ради;
11) є розпорядником коштів, передбачених на утримання ради та її виконавчого апарату;
12) підписує рішення ради, протоколи сесій ради;
13) забезпечує роботу по розгляду звернень громадян та доступу до публічної інформації; веде особистий прийом громадян;
14) забезпечує гласність у роботі ради та її органів, обговорення громадянами проектів рішень ради, важливих питань місцевого значення, вивчення громадської думки, оприлюднює рішення ради;
15) представляє раду у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, трудовими колективами, адміністрацією підприємств, установ, організацій і громадянами, а також у зовнішніх відносинах відповідно до законодавства;
16) за рішенням ради звертається до суду щодо визнання незаконними актів місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, які обмежують права територіальних громад у сфері їх спільних інтересів, а також повноваження районних, обласних рад та їх органів;
17) звітує перед радою про свою діяльність не менше одного разу на рік, у тому числі про виконання Закону України «Про доступ до публічної інформації», здійснення державної регуляторної політики відповідно виконавчим апаратом районної, обласної ради, районної у місті ради, а на вимогу не менш як третини депутатів - у визначений радою термін;
18) вирішує інші питання, доручені йому радою.
39. Згідно частини сьомої статті 55 Закону № 280/97-ВР голова районної у місті ради в межах своїх повноважень видає розпорядження.
VІ. ОЦІНКА СУДУ
40. Надаючи оцінку доводам позивача, суд виходить із того, що заявою (запитом) від 20.03.2019 № С-229 позивач просив голову виконкому Тернівської районної у місті ради подати клопотання голові виконкому Криворізької міської ради, у тому числі, з метою прийняття останнім індивідуальних та нормативно-правових актів, начальнику управління охорони здоров'я м. Кривого Рогу Мурашко для забезпечення протоколів лікування.
41. В цій справі позивач просить визнати протиправною бездіяльність голови Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради Солода Віталія Михайловича, яка виявилась у неприйнятті після розгляду заяви від 20.03.2019 рішення, постанови, тобто акта на підставі статей 3, 8, 19, 21, 22, частини другої статті 28, 34, 46, 68 Конституції України, статей 7, 18, 19 Закону України «Про звернення громадян».
42. Закон України «Про місцеве самоврядування» не містить повноважень голови районної у місті ради на звернення до голові виконкому міської ради із клопотаннями, не передбачає права голови виконкому районної у місті ради на прийняття нормативно-правових актів, рішень та постанов для розгляду звернення у розглянутому випадку.
43. Голова Тернівської районної у місті ради Солод Віталій Михайлович, розглянувши звернення позивача від 20.03.2019 № С-229, повідомив заявника, що розгляд питань медичного характеру не належить до делегованих повноважень виконкому, у зв'язку із чим направив заяву на розгляд за належністю до управління охорони здоров'я виконкому Криворізької міської ради, про що позивачу направлено повідомлення від 25.03.2019 № С-229.
44. При цьому, по 7 пункту заяви надана відповідь, що відповідно до рішення Криворізької міської ради від 31.03.2016 № 381 «Про обсяг повноважень районних у місті рад та їх виконавчих органів» питання медичного характеру не належить до делегованих повноважень виконкому Тернівської районної у місті ради.
45. Таким чином, порушені у заяві позивача питання не відносяться до компетенції голови виконкому районної у місті ради, у зв'язку із чим судом не встановлено допущення відповідачем протиправної бездіяльності та не вбачаються підстави для вжиття заходів, передбачених статтею 249 КАС України.
46. Суд вирішив заявлений спір по суті, оскільки у справі № 160/7743/19 позивач заявив спір щодо розгляду заяви від 20.03.2019 № С-229 до виконавчого комітету, а у цій справі позовні вимоги звернуті до посадової особи вказаного виконавчого органу місцевого самоврядування.
VІІ. ВИСНОВКИ СУДУ
47. З аналізу матеріалів справи суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заявленого позову.
48. Керуючись статтями 241-246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
вирішив:
49. У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (код НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) до голови Виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради Солода Віталія Михайловича (вул. Короленка, 1а, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область, 50083) про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити повністю.
50. Рішення суду набирає законної сили відповідно до статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржено в порядку та у строки, встановлені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
51. Повне рішення складено 12.03.2020.
Суддя І.О. Верба