Справа №760/3188/20
Провадження №3/760/2397/20
07 лютого 2020 року м. Київ
Суддя Солом'янського районного суду м. Києва Козленко Г.О., за участю секретаря Хліменкової А.Л., представника Київської міської митниці ДФС Грабчака П.В., розглянувши матеріали, що надійшли від Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Російської Федерації ОСОБА_1 , у зв'язку з порушенням митних правил, передбачених ст.471 МК України,-
Відповідно до протоколу 0261/10100/19 про порушення митних правил від 02.09.2019, вбачається, що 02.09.2019 року близько 14 години 33 хвилин громадянин Російської Федерації ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), прямуючі в якості пасажира з Російської Федерації в Україну через п/п „Виступовичі" Житомирської митниці ДФС, автомобілем марки «DAEWOO LANOS», реєстраційний номер НОМЕР_1 , обрав для слідування смугу спрощеного митного контролю „зелений коридор", чим своїми діями заявив про відсутність будь-яких товарів, які підлягають обов'язковому декларуванню та оподаткуванню або які належать до категорії товарів, на переміщення яких через митний кордон України встановлені заборони чи обмеження.
В ході митного контролю автомобіля марки «DAEWOO LANOS», реєстраційний номер НОМЕР_1 та внесення інформації про нього до ПІК «Інспектор-2006», було виявлено, що даний транспортний засіб був відсутній в Україні менше ніж 24 години. При здійсненні митного контролю автомобіля виникла підозра щодо наявності в ньому товарів, які підлягають обов'язковому декларуванню та оподаткуванню, та товарів обмежених до переміщення через митний кордон України.
Автомобіль було направлено зі смуги спрощеного митного контролю на оглядовий майданчик, де під час проведення поглибленого огляду було виявлено ікру лососеву вагою нетто 17 кг. Товар знаходився в багажнику автомобіля у в пластикових контейнерах без ознак приховування. Даний товар гр. ОСОБА_1 визнав своєю власністю. Оскільки, громадянин Російської Федерації ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) для проходження митного контролю обрав смугу руху з проведенням спрощеного митного контролю «зелений коридор, то він порушив установлений відповідно до Митного кодексу України порядок проходження митного контролю, та не заявив працівнику митниці про наявність у нього товару, що відповідно до ч.2 ст.378 Митного кодексу України, Постанови КМУ № 434 від 21.05 2012 р., Постанови КМУ № 1147 від 30.12.2015р. та Постанови КМУ № 28 від 20.01.2016 р. заборонений та обмежений до переміщення через митний кордон України.
Таким чином в діях громадянина Російської Федерації ОСОБА_1 є склад правопорушення передбачений статтею 471 Митного кодексу України.
Загальна вартість предметів порушення митних правил складає - 15 477, 48 гривень.
Вина громадянина ОСОБА_1 підтверджується матеріалами справи:
-протоколом про порушення митних правил №0261/10100/19 від 02 вересня 2019 року;
-актом про проведення огляду товарів від 02.09.2019 у відповідності до якого в транспортному засобі була виявлена ікра лососева;
-поясненням особи, що притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 якій підтвердив факт переміщення ікри лососевої;
-висновком товарознавчої експретизи від 18.12.2019 №1420003201-0005 щодо вартості предметів порушення митних правил;
В рахунок забезпечення стягнення штрафу, громадянином ОСОБА_1 сплачено штраф в сумі 1 700 гривень.
Представник Київської міської митниці ДФС у судовому засіданні пояснив, що гр. ОСОБА_1 порушив митні правила, у зв'язку з чим відносно останнього складено протокол про порушення митних правил №0261/10100/19 за ст.471 МК України. Протокол підтримав в повному обсязі та просив гр. ОСОБА_1 визнати винним за порушення митних правил, передбачених ст.471 МК України.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності - в судове засідання не з'явився, повідомлявся належним чином про день, час та місце судового засідання. Причини неявки суду не відомі.
Враховуючи вимоги ст.526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил.
Згідно ч.1 ст.485 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Судом встановлено, що 02.09.2019 року близько 14 години 33 хвилин громадянин Російської Федерації ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), прямуючі в якості пасажира з Російської Федерації в Україну через п/п „Виступовичі" Житомирської митниці ДФС, автомобілем марки «DAEWOO LANOS», реєстраційний номер НОМЕР_1 , обрав для слідування смугу спрощеного митного контролю „зелений коридор", чим своїми діями заявив про відсутність будь-яких товарів, які підлягають обов'язковому декларуванню та оподаткуванню або які належать до категорії товарів, на переміщення яких через митний кордон України встановлені заборони чи обмеження.
В ході митного контролю автомобіля марки «DAEWOO LANOS», реєстраційний номер НОМЕР_1 та внесення інформації про нього до ПІК «Інспектор-2006», було виявлено, що даний транспортний засіб був відсутній в Україні менше ніж 24 години. При здійсненні митного контролю автомобіля виникла підозра щодо наявності в ньому товарів, які підлягають обов'язковому декларуванню та оподаткуванню, та товарів обмежених до переміщення через митний кордон України.
Автомобіль було направлено зі смуги спрощеного митного контролю на оглядовий майданчик, де під час проведення поглибленого огляду було виявлено ікру лососеву вагою нетто 17 кг. Товар знаходився в багажнику автомобіля у в пластикових контейнерах без ознак приховування. Даний товар гр. ОСОБА_1 визнав своєю власністю.
Відповідно до ч.1 ст.197 МК України у випадках, передбачених законом, на окремі товари встановлюються обмеження щодо їх переміщення через митний кордон України. Пропуск таких товарів через митний кордон України та/або їх випуск залежно від вимог відповідного закону здійснюються органами доходів і зборів на підставі отриманих від державних органів, інших установ та організацій, уповноважених на здійснення дозвільних або контрольних функцій щодо переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, з використанням механізму «єдиного вікна» відповідних дозвільних документів та/або відомостей про включення (виключення) товару до (з) відповідного реєстру у формі електронних документів, засвідчених електронним цифровим підписом, які підтверджують дотримання встановлених обмежень щодо переміщення таких товарів через митний кордон України, якщо використання таких дозвільних документів та/або відомостей для здійснення митних формальностей передбачено законами України. У випадках, передбачених цим Кодексом, для здійснення митних формальностей можуть використовуватися паперові примірники таких документів, надані декларантом або уповноваженою ним особою.
Диспозицією ст.471 МК України встановлено, що правопорушенням є порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор» товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України.
Відповідальність за порушення митних правил настає для громадянина, який обрав форму проходження митного контролю «зелений коридор», з моменту перетину останнім «зеленої лінії», що позначає закінчення зони спрощеного митного оформлення «зелений коридор».
Відповідно до вимог ст.378 МК України пропуск на митну територію Україну товарів, що класифікуються в 1-24 групах УКТ ЗЕД та ввозяться громадянами для вільного обігу в будь-яких обсягах не дозволяється.
Як вбачається з протоколу про порушення митних правил громадянин Російської Федерації ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) для проходження митного контролю обрав смугу руху з проведенням спрощеного митного контролю «зелений коридор, то він порушив установлений відповідно до Митного кодексу України порядок проходження митного контролю, та не заявив працівнику митниці про наявність у нього товару, що відповідно до ч.2 ст.378 Митного кодексу України, Постанови КМУ № 434 від 21.05 2012 р., Постанови КМУ № 1147 від 30.12.2015р. та Постанови КМУ № 28 від 20.01.2016 р. заборонений та обмежений до переміщення через митний кордон України.
Відповідно до вимог Міжнародної конвенції CITES та згідно листа-роз'яснення ДЕРЖРИБАГЕНСТВА №36.1-5/141-19 від 08.01.2019, визначених у резолюції Conf.12.7 стосовно персональних звільнень від вимог CITES щодо харчової ікри осетрових (caviar) встановлено, що дані обмеження не повинні перевищувати 125 грам на одну особу, тобто експорт/імпорт зазначеної кількості харчової ікри (у більшості випадків для власних потреб) здійснюється без оформлення дозволу CITES.
Таким чином, своїми діями Російської Федерації ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), порушив порядок проходження митного контролю в зонах спрощеного митного контролю, яким обмежно переміщення вищезазначеного товару, а саме ікру лососеву вагою нетто 17 кг. Встановлення видової приналежності ікри (осетрових (осетра, білуги, калуги або інших видів риб), через митний кордон України, чим вчинив правопорушення, яке передбачене ст.471 МК України.
Відповідно до ст.23 КУпАП України адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила правопорушення, в дусі додержання законів України, запобіганню вчинення нових правопорушень.
На підставі ст.33 КУпАП України при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Обтяжуючих відповідальність особи обставин судом не встановлено.
Вина правопорушника, підтверджується дослідженими у судовому засіданні письмовими доказами та встановлена судом.
Враховуючи характер скоєного, матеріали справи, встановлені судом обставини, думку представника митниці, зазначені норми закону, суддя дійшов висновку, що на правопорушника має бути накладено стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (1 700 грн.), з конфіскацією вилученого товару.
Крім того, відповідно до ст.40-1 КУпАП, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» слід стягнути з правопорушника, на якого накладено адміністративне стягнення, судовий збір в розмірі 420,40 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.8, 33, 265, 283, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст.3, 196, 197, 366, 370, 374, 466, 471, 485-487, 495, 527 Митного кодексу України, суд, -
Громадянина громадянина Російської Федерації ОСОБА_1 , визнати винним у порушенні митних правил, передбачених ст.471 Митного Кодексу України.
Вилучений товар відповідно до протоколу №0261/10100/19 від 02.09.2019, а саме: - ікру лососеву вагою нетто 17 кг - конфіскувати.
Застосувати до гр. Російської Федерації ОСОБА_1 , адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 1700 грн, який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач: Управління Державної казначейської служби України у Солом'янському районі; Код ЄДРПОУ отримувача: 38050812; МФО: 899998, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), р/р № UA568999980313040106005026010, призначення платежу: номер справи про ПМП №, П.І.Б. (порушника).
Стягнути з гр. Російської Федерації ОСОБА_1 , судовий збір в розмірі 420 (триста вісімдесят чотири) грн 40 коп., які підлягають сплаті на наступні реквізити: УК у Солом'янському районі/Солом'янський район, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38050812, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО): 899998, рахунок отримувача: UA388999980313181206000026010, код класифікації доходів бюджету: 22030101.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя - Г.О. Козленко