Справа № 815/4192/15
11 березня 2020 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративним суд у складі судді Бутенко А.В., розглянувши в порядку письмового провадження заяву представника позивача про залишення позовної заяви без розгляду по справі за позовом Головного управління ДПС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю “Контейнерний термінал Юсеком” про стягнення податкової заборгованості у розмірі 135 441,86 грн., -
23 липня 2015 року, з позовом до суду звернулась Державна податкова інспекція в м. Іллічівську Головного управління ДФС в Одеській області до ТОВ “Контейнерний термінал Юсеком” про стягнення податкової заборгованості у розмірі 135 441,86 грн.
Ухвалою суду від 18.08.2015 року відкрито провадження у справі.
Ухвалою суду від 02.06.2016 року зупинено провадження по справі на підставі п. 3 ч. 1 ст. 156 КАС України (в старій редакції).
Відповідно до ст. 237 КАС України, провадження у справі поновлюється за клопотанням учасників справи або за ініціативою суду не пізніше десяти днів з дня отримання судом повідомлення про усунення обставин, що викликали його зупинення. Про поновлення провадження у справі суд постановляє ухвалу. З дня поновлення провадження у справі перебіг процесуальних строків продовжується. Провадження у справі продовжується зі стадії, на якій воно було зупинено.
Враховуючи те, що відпали підстави, які були підставою для зупинення провадження у справі №815/4192/15, суд вважає за необхідне поновити провадження у справі та продовжити розгляд справи зі стадії, на якій було зупинено провадження у справі.
06.02.2020 року від представника позивача надійшло клопотання про заміну позивача у справі, замість Чорноморської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській область (колишня Державна податкова інспекція в м. Іллічівську Головного управління ДФС в Одеській області) на її правонаступника - Головне управління ДПС в Одеській області.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заяву про заміну позивача належить задовольнити, виходячи з наступного.
Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 року № 296 «Про реформування територіальних органів Державної фіскальної служби» Чорноморська ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області реорганізовано шляхом її приєднання до Головного управління ДФС в Одеській області, як структурний підрозділ.
Разом з тим, відповідно до ч. 1 ст. 104 ЦК України, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Частиною 4. ст. 21 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» закріплено, що територіальні органи центрального органу виконавчої влади припиняються як юридичні особи з дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про державну реєстрацію їх припинення.
Так, відповідно до відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань до Єдиного державного реєстру 15.05.2019 року внесено запис №15541120021003494 про державну реєстрацію припинення Чорноморської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області в результаті реорганізації.
Постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, шляхом реорганізації (через поділ) Державної фіскальної служби.
Пунктом 2 постанови визначено, що Державна фіскальна служба продовжує здійснювати повноваження та виконувати функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску до завершення здійснення заходів з утворення Державної податкової служби та Державної митної служби.
Надалі, постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 537 «Про утворення територіальних органів Державної податкової служби» утворено територіальний орган - Головне управління ДПС в Одеській області.
Розпорядженням від 21.08.2019 № 682-р Кабінет Міністрів передав Державній податковій службі функції з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску та законодавства з інших питань, контроль за дотриманням якого покладено на ДПС.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань, Головне управління ДПС Одеській області зареєстровано 31.07.2019.
Відповідно до п. 1 Положення про Головне управління ДПС в Одеській області, яке затверджене наказом ДПС від 12.07.2019 року № 14 ГУ ДПС в Одеській області є правонаступником усіх прав та обов'язків Головного управління ДФС в Одеській області.
Разом з тим, відповідно до ч. 1 ст. 104 Цивільного кодексу України, юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов'язки переходять до правонаступників.
Частиною 4. ст. 21 Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» закріплено, що територіальні органи центрального органу виконавчої влади припиняються як юридичні особи з дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців запису про державну реєстрацію їх припинення.
Відповідно до ст. 52 КАС України, у разі вибуття або заміни сторони чи третьої особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд допускає на будь-якій стадії судового процесу заміну відповідної сторони чи третьої особи її правонаступником. Усі дії, вчинені в адміністративному процесі до вступу правонаступника, обов'язкові для нього в такій самій мірі, у якій вони були б обов'язкові для особи, яку він замінив.
Враховуючи викладене, суд вважає заяву обґрунтованою, тому її слід задовольнити.
Також, 10.03.2020 року, від представника позивача надійшло клопотання про залишення адміністративного позову без розгляду, у зв'язку з відсутністю податкового боргу.
Сторони у судове засідання не з'явились, належним чином повідомлені.
Відповідно до ч. 9 ст. 205 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, заява позивача про залишення адміністративного позову без розгляду розглядалась за відсутності всіх осіб, які беруть участь у справі, в порядку письмового провадження.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд не знаходить підстав для відхилення цієї заяви, оскільки це є процесуальним правом позивача, передбаченим ст. 44, 47 КАС України та не порушує права та інтереси інших осіб.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 240 КАС України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо надійшло клопотання позивача про відкликання позовної заяви.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про правомірність та обґрунтованість заяви про залишення позовної заяви без розгляду та вважає її такою, яка підлягає задоволенню.
На підставі наведеного, керуючись статтями 44, 47, 52, 205, 237, 240- 243 КАС України,
Поновити провадження у справі 815/4192/15.
Замінити сторону у справі, замість Чорноморської ОДПІ ГУ ДФС в Одеській області (колишня Державна податкова інспекція в м. Іллічівську Головного управління ДФС в Одеській області) на її правонаступника - Головне управління ДПС в Одеській області.
Заяву представника позивача про залишення позовної заяви без розгляду по справі 815/4192/15 - задовольнити.
Адміністративний позов Головного управління ДПС в Одеській області до товариства з обмеженою відповідальністю “Контейнерний термінал Юсеком” про стягнення податкової заборгованості у розмірі 135 441,86 грн. - залишити без розгляду.
Роз'яснити позивачу, що залишення позову без розгляду не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду у встановленому законом порядку.
Ухвала суду може бути оскаржена до П'ятого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до суду першої інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня складення повного судового рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Бутенко А.В.