Справа № 824/1185/19-а
Головуючий суддя 1-ої інстанції - Кушнір В.О.
Суддя-доповідач - Шидловський В.Б.
05 березня 2020 року
м. Вінниця
Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді: Шидловського В.Б.
суддів: Матохнюка Д.Б. Боровицького О. А. ,
за участю:
секретаря судового засідання: Ткач В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційні скарги Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, ОСОБА_1 на рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 13 грудня 2019 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити дії,
У жовтні 2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом у якому просив:
- визнати протиправними дії Глибоцького відділу обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області у не виконанні Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської трагедії" в редакції Закону 563-ХІV від 25.03.1999 р. та не проведенні перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 за постановою Глибоцького районного суду Чернівецької області від 02.02.2010 р. у справі № 2а-11/10 з 23.07.2011 р. як інваліду 3 групи, а з 28.07.2016 р. - як інваліду 2 групи, інвалідність якого пов'язана з роботами по ліквідації аварії на ЧАЕС;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (відповідач) провести перерахунок та виплату пенсії (із врахуванням раніше виплачених сум) ОСОБА_1 у розмірах, встановлених постановою Глибоцького районного суду Чернівецької області від 02.02.2010 р. по справі № 2а-11/10, починаючи з 23.07.2011 р. як інваліду 3 групи, а з 28.07.2016 р. - як інваліду 2 групи, інвалідність якого пов'язана з роботами по ліквідації аварії на ЧАЕС, по день ухвалення рішення у справі.
Рішенням Чернівецького окружного адміністративного суду від 13 грудня 2019 року позовні вимоги задоволено частково.
Визнано протиправними дії Глибоцького відділу обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо відмови у здійсненні перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 з 01.01.2014 р. по 02.08.2014 р. у відповідності до ч.1 ст.50, ч.4 ст.54, ст.56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" пенсії по інвалідності як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи, у розмірі 6 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірі 50%.
Зобов'язано Глибоцький відділ обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області провести перерахунок ОСОБА_1 пенсії з 01.01.2014 р. по 02.08.2014р. у відповідності до ч.1 ст.50, ч.4 ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі 6 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, з 01.01.2014 р. у розмірі 50% мінімальної пенсії за віком, виходячи із мінімального розміру пенсії за віком, встановленого ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" та провести відповідні виплати, з урахуванням раніше сплачених сум.
В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, позивачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати оскаржуване рішення в частині відмови в задоволенні позовних вимог та ухвалити нове, яким позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.
Апеляційну скаргу подав і відповідач, який просить скасувати оскаржуване рішення в частині задоволення позовних вимог та ухвалити нове, яким в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.
Обґрунтовуючи вимоги апеляційних скарг апелянти посилаються на порушення судом першої інстанції, при прийнятті рішення, норм матеріального та процесуального права, також неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, з обставин і обґрунтувань, викладених в апеляційних скаргах.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційних скарг, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційні скарги не підлягають задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 є особою, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1), що підтверджується копією посвідчення серії НОМЕР_1 , виданим 26.07.1999 р. Чернівецькою обласною державною адміністрацією, яке з 13.10.2005р. є безстроковим (а.с.28).
ОСОБА_1 перебуває на обліку Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області (Глибоцьке управління обслуговування громадян) та з 24.07.1998 р. отримує пенсію по інвалідності (інвалід 3 групи), а з 19.07.2016 р. як особа з інвалідністю 2 групи відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (а.с.148, 155-157).
Постановою Глибоцького районного суду Чернівецької області від 02.02.2010 р. у справі №2а-11/10 позовні вимоги ОСОБА_1 до управління Пенсійного Фонду України в Глибоцькому районі Чернівецької області на неправомірні дії управління Пенсійного Фонду України в Глибоцькому районі Чернівецької області щодо відмови у перерахунку пенсії учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС - задоволено частково. Указаним рішенням: визнано протиправними дії управління Пенсійного Фонду України в Глибоцькому районі Чернівецької області щодо відмови у перерахунку пенсії учаснику ліквідації аварії на ЧАЕС ОСОБА_1 ; зобов'язано Управління Пенсійного Фонду України в Глибоцькому районі Чернівецької області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 пенсію у відповідності до ч.1 ст.50, ч.4 ст.54, ст.56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" починаючи з 01 листопада 2009 року; в задоволенні інших позовних вимог відмовлено (а.с.31-34).
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.01.2013 р. рішення Глибоцького районного суду Чернівецької області від 02.02.2010р. у справі № 2а-11/10 - залишено без змін (а.с.35-36).
На виконання постанови Глибоцького районного суду Чернівецької області від 02.02.2010р. у справі № 2а-11/10 органом Пенсійного фонду здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 за період з 01.11.2009 р. по 22.07.2011 р. та нараховано доплату в сумі 73304,75 грн. (а.с.152).
В подальшому, із 23.07.2011 р. у зв'язку із зміною правового регулювання порядку, зокрема, прийняттям постанови Кабінету Міністрів України № 745 від 06.07.2011 р. та постанови Кабінету Міністрів України № 1210 від 23.11.2011 р. пенсія (основна та додаткова) виплачується позивачу Пенсійним органом у відповідності до вказаних підзаконних актів.
Натомість, на думку позивача, відповідач безпідставно припинив виконання зазначених вище рішень суду та обмежив їх дію періодом з 01.11.2009 р. по 22.07.2011 р. При цьому вважає, що оскільки новий мінімальний розмір пенсії за віком залежить від нового розміру прожиткового мінімуму - в разі збільшення розміру цього прожиткового мінімуму перерахунок пенсії позивачу повинен проводитись, виходячи з нового розміру мінімальної пенсії за віком.
У зв'язку з цим, позивач 07.05.2019 р. звернувся до Глибоцького відділу обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області із заявою про нарахування та виплату йому пенсії у відповідності до ч.1 ст.50, ч.4 ст.54, ст.56 Закону № 796-ХІІ починаючи з 23.07.2011 р. як інваліду 3 групи, а з 28.07.2016 р. як інваліду 2 групи, інвалідність якого пов'язана з роботами по ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, на підставі Конституції України, рішення Конституційного Суду України від 17.07.2018 р. № 6-р/2018 справа № 1-11/2018 (3830/15), постанови Глибоцького районного суду Чернівецької області від 02.02.2010 р. у справі № 2а-11/10, ухвали Львівського апеляційного адміністративного суду від 23.01.2013 р. у справі №16367/10 на основі норм ч.1 ст.50, ч.4 ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської трагедії" в редакції Закону 563-XIV від 25.03.1999 р. (а.с.37).
У відповіді органу Пенсійного фонду від 20.05.2019 р. № 430/К-03, що надійшла на запит адвоката Остафійчук Л.А. № 1 від 29.08.2019 р., - позивачу відмовлено в задоволенні його заяви та здійсненні перерахунку пенсії (а.с.40 на звороті - 41).
Відмова обґрунтована відповідачем прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 № 745 "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету", що набрала чинності 23.07.2011 р. та постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.11 р. № 1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", що набрала чинності з 01.01.2012 р., що стало підставою для виплати позивачу державної пенсії та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю відповідно до положень зазначених підзаконних актів.
Позивач з указаною відмовою не погоджується та вважає її протиправною, у зв'язку з цим звернувся до суду з даним позовом.
Задовольняючи частково позовні вимоги суд першої інстанції дійшов висновку, що відповідачем як суб'єктом владних повноважень доведено суду правомірність не проведення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 за постановою Глибоцького районного суду Чернівецької області від 02.02.2010 р. у справі № 2а-11/10 з 23.07.2011 р. як інваліду 3 групи, а з 28.07.2016 р. - як інваліду 2 групи, інвалідність якого пов'язана з роботами по ліквідації аварії на ЧАЕС. При цьому, не надано обґрунтувань щодо не проведення нарахування та виплати пенсії позивачеві в період з 01.01.2014 р. по 02.08.2014 р. в розмірі, визначеному ст.ст.50, 54 Закону №796-ХІІ, а не Порядком № 1210.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.
Щодо твердження відповідача стосовно пропуску позивачем строку звернення до суду.
Відповідно до ч.2 ст.122 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно із ч.3 ст.122 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Як вбачається зі змісту позовної заяви позивач просить зобов'язати відповідача провести перерахунок та виплату його пенсії (із врахуванням раніше виплачених сум) у розмірах, встановлених постановою Глибоцького районного суду Чернівецької області від 02.02.2010 р. по справі № 2а-11/10 починаючи з 23.07.2011 р. як інваліду 3 групи, а з 28.07.2016 р. - як інваліду 2 групи, інвалідність якого пов'язана з роботами по ліквідації аварії на ЧАЕС, по день ухвалення рішення у справі. Також, позивач просить суд визнати протиправною відмову Глибоцького відділу обслуговування громадян (сервісний центр) управління обслуговування громадян Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області у не проведенні такого перерахунку.
При цьому, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом поза межами шестимісячного строку з моменту ймовірного порушення його прав.
У свою чергу, спеціальне законодавство у сфері соціального захисту передбачає наступне.
Згідно зі ст.87 Закону України "Про пенсійне забезпечення" нараховані суми пенсії, не затребувані пенсіонером своєчасно, виплачуються за минулий час не більш як за 3 роки перед зверненням за одержанням пенсії; суми пенсії, не одержані своєчасно з вини органу, що призначає або виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком.
Відповідно до ст.46 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" нараховані суми пенсії, на виплату яких пенсіонер мав право, але не отримав своєчасно з власної вини, виплачуються за минулий час, але не більше ніж за три роки до дня звернення за отриманням пенсії; нараховані суми пенсії, не отримані з вини органу, що призначає і виплачує пенсію, виплачуються за минулий час без обмеження будь-яким строком з нарахуванням компенсації втрати частини доходів.
Статтею 98 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" також встановлено, що перерахунок пенсії провадиться на підставі документів про вік, стаж, заробіток та інших, наявних на час перерахунку в пенсійній справі, а також додаткових документів, поданих пенсіонером на час перерахунку; якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії у зв'язку з введенням у дію цього Закону (про стаж роботи, заробіток, сімейний стан та інші), то пенсія знову перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців перед поданням додаткових документів і не раніше ніж з дня введення в дію цього Закону.
З урахуванням зазначених обставин суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що за загальним правилом, не існує строкового обмеження стосовно виплати пенсії у визначеному законодавством розмірі за минулий час, яку особа не отримувала з вини відповідного органу, що призначає і виплачує пенсію.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду, зокрема, від 24 квітня 2018 року у справі № 646/6250/17, від 30 жовтня 2018 року у справі № 493/1867/17, від 19 березня 2019 року у справі № 806/1952/18.
Щодо суті спору.
Відповідно до ст.49 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (в редакції чинній на час призначення позивачу пенсії) пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4 встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Згідно із ч.4 ст.54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (в редакції чинній на час призначення позивачу пенсії) в усіх випадках розміри пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою, не можуть бути нижчими: по III групі інвалідності - 6 мінімальних пенсій за віком.
Частиною 1 статті 50 Закону України Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (в редакції чинній на час призначення позивачу пенсії) передбачено, що особам, віднесеним до І категорії, призначається щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю у розмірах: інвалідам III групи - 50 процентів мінімальної пенсії за віком.
При цьому, вихідним критерієм розрахунку додаткової пенсії виступає мінімальна пенсія за віком, розмір якої згідно з частини 1 статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлюється в розмірі визначеного законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного Законом про Державний бюджет України.
Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2011 рік" від 14 червня 2011 року № 3491-VI (далі - Закон № 3491-VI) розділ VІІ Прикінцеві положення Закону України "Про державний бюджет України на 2011 рік" доповнено п.4, яким встановлено, зокрема, що у 2011 році норми і положення ст.ст.39, 50, 51, 52, 54 Закону № 796-XII застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету Пенсійного фонду України на 2011 рік (положення пункту 4 розділу VІІ визнано таким, що відповідає Конституції України (є конституційним) згідно з Рішенням Конституційного Суду України від 26 грудня 2011 року N 20-рп/2011).
Таким чином, Законом № 3491-VI Кабінету Міністрів України надані повноваження встановлювати інші, ніж передбачені ст.50, 54 Закону № 796-ХІІ, розміри державної та додаткової пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
На виконання п.7 Закону № 3491-VI 06.07.2011 р. Кабінет Міністрів України прийняв постанову "Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету" № 745, яка набрала чинності з 23.07.2011 р., п.1 і п.3 якої визначено інші розміри основної та додаткової пенсій для інвалідів, щодо яких встановлено зв'язок з Чорнобильською катастрофою.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 23.07.2011 р. № 1210 затверджений Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.
В свою чергу, пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2012 рік" від 22.12.2011 р. № 4282-VI (набрав чинності 01.01.2012 р.), пунктом 4 Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" від 06.12.2012 р. № 5515-VI (набрав чинності 01.01.2013 р.), установлено, що норми і положення ст.ст.50, 54 Закону № 796-ХІІ застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України у 2012 та 2013 роках виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету Пенсійного фонду України.
Згідно з абзацом 8 пункту 4 мотивувальної частини Рішення Конституційного Суду України № 3-рп/2012 від 25 січня 2012 року нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, якими регулюються бюджетні відносини, зокрема питання соціального захисту за рахунок коштів Державного бюджету України, є складовою бюджетного законодавства відповідно до пункту 5 частини першої статті 4 Бюджетного кодексу України. Отже, суди загальної юрисдикції України під час вирішення справ щодо соціального захисту прав громадян повинні застосовувати нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України, прийняті на підставі і на виконання Бюджетного кодексу України, інших законів України, в тому числі закону про Державний бюджет України на відповідний рік.
Виходячи з правового аналізу вказаних Законів, нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України та роз'яснень Конституційного Суду України, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що в період з 23.07.2011 р. по 31.12.2013 р. визначення порядку та розмірів виплат вказаним категоріям громадян делеговано Кабінету Міністрів України.
Згідно зі ст.3 Бюджетного кодексу України бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року.
Із 01.01.2014 р. Законом України від 16.01.2014 р. № 719-VII "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (далі - Закон № 719-VII) не передбачено змін чи обмежень для застосування розмірів основної та додаткової пенсій, встановлених ст.ст.50,54 Закону № 796-ХІІ. Чинним залишався і Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23.11.2011р. № 1210 "Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - Порядок № 1210).
Отже, враховуючи принцип пріоритетності Закону № 796-ХІІ над підзаконним нормативно-правовим актом - Порядком № 1210, з 01.01.2014 р. нарахування та виплата основної та щомісячної додаткової пенсій за шкоду, заподіяну здоров'ю, повинно було здійснюватись у розмірі та на підставі ст.ст. 50, 54 Закону № 796-ХІІ.
Законом України від 31.07.2014 р. № 1622-VII "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік", який набрав чинності 03.08.2014 р., розділ Прикінцеві положення Закону № 719-VII доповнено пунктом 6-7, яким, зокрема, встановлено, що норми і положення ст.20-23, 30, 31, 37, 39, 48, 50-52, 54 Закону № 796-ХІІ застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявних фінансових ресурсів Державного бюджету України та бюджету ПФУ на 2014 рік.
Відтак, із 03.08.2014 р. Законом № 719-VII Кабінету Міністрів України надані повноваження встановлювати інші розміри державної та додаткової пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ніж передбачені ст.ст.50,54 Закону № 796-ХІІ.
Оскільки на цей час був також чинний Порядок № 1210, яким визначено механізм обчислення пенсій, щодо яких виник спір, то за загальним правилом дії норм права у часі, так як Закон № 719-VII в редакції Закону № 1622-VII був прийнятий пізніше Закону № 796-ХІІ, то саме положення Закону № 719-VII та Порядку № 1210 підлягають пріоритетному застосуванню до спірних відносин з 03.08.2014 р.
З урахуванням зазначених обставин суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що в період з 01.01.2014 р. по 02.08.2014 р. відповідач повинен був нараховувати та виплачувати пенсію позивачеві в розмірі, визначеному ст.ст.50, 54 Закону № 796-ХІІ, а не Порядком № 1210.
Вказаний висновок відповідає правовій позиції Верховного Суду України, викладеній, зокрема, в постанові від 21.02.2018 р. справа № 619/2262/17.
Стосовно твердження позивача, про те, що виплата йому пенсії повинна бути перерахована на підставі постанови Глибоцького районного суду Чернівецької області по справі у справі № 2а-11/10 з 23.07.2011 р. колегія суддів зазначає наступне.
Розміри пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, передбачені статтями 39, 50, 51, 52, 54 Закону № 796-XII, були змінені відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 745, а з 01.01.2012 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №1210.
На підставі постанови Кабінету Міністрів України від 06.07.2011 року № 745, а з 01.01.2012 р. на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 р. № 1210 встановлено інший порядок визначення та виплат розмірів пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. А відтак, вимога щодо виплати позивачу пенсії за указаний період має здійснюватися згідно постанови Глибоцького районного суду Чернівецької області у справі № 2а-11/10 є безпідставною, оскільки судове рішення не може бути гарантією щодо законодавчих змін регулювання пенсійних виплат у майбутньому.
Отже, постанова Глибоцького районного суду Чернівецької області від 02.02.2010 р., у зв'язку зі зміною правового регулювання пенсійних виплат, фактично припинила свою дію на спірні правовідносини, у зв'язку з чим в органу Пенсійного фонду відсутній обов'язок в її подальшому виконанні.
Аналогічного висновку дійшов Верховий Суд у постановах від 19.06.2018 по справі №344/14522/17, від 25.10.2018 по справі № 629/4376/16.
Таким чином, на думку колегії суддів апеляційної інстанції, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про часткове задоволення позовних вимог.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.315, 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд
апеляційні скарги Головного управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області, ОСОБА_1 залишити без задоволення, а рішення Чернівецького окружного адміністративного суду від 13 грудня 2019 року - без змін.
Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.
Постанова суду складена в повному обсязі 10 березня 2020 року.
Головуючий Шидловський В.Б.
Судді Матохнюк Д.Б. Боровицький О. А.