Рішення від 03.03.2020 по справі 343/38/20

Справа №: 343/38/20

Провадження №: 2/0343/171/20

РІШЕННЯ

I М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(заочне)

03 березня 2020 року м. Долина

Долинський районний суд Iвано-Франкiвської областi в складi:

головуючого судді - Тураша В. А.,

секретаря - Лукань О.З.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Долинського районного суду в м.Долина справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка просить постановити рішення, яким:

розірвати шлюб зареєстрований 22.05.2015 року виконкомом Белеївської сільської ради Долинського району Івано-Франківської області, про що здійснено відповідний актовий запис № 2, між нею ОСОБА_1 , та ОСОБА_2 .

Неповнолітню дитину, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 залишити проживати разом із нею - ОСОБА_1 .

Свої вимоги мотивує тим, що вона, ОСОБА_1 , перебуває у зареєстрованому шлюбі з гр. ОСОБА_2 .

Їх шлюб зареєстровано 22.05.2015року виконкомом Белеївської сільської ради Долинського району Івано-Франківської області, про що здійснено відповідний актовий запис № 2.

За час спільного сімейного проживання у них ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася донька, ОСОБА_3 , яка проживає разом з нею та перебуває на її утриманні.

За час спільного проживання сімейні відносини спочатку склались добре, вони разом дбали про добробут сім'ї, але згодом відносини погіршились. У них з відповідачем сімейне життя не склалося, виявилися різні погляди на спільне сімейне проживання.

Вони проживають окремо і жодних подружніх стосунків не підтримують протягом тривалого часу та не ведуть спільного господарства. В зв'язку з чим збереження шлюбу між ними є неможливим. Фактично шлюб носить формальний характер, а тому збереження його буде суперечити їх спільним інтересам.

Позивачка, ОСОБА_1 , в судовому засіданні позовні вимоги підтримала, зіславшись на викладені в позовній заяві обставини, просила позов задоволити.Не заперечує щодо заочного судового розгляду справи.

Відповідач, ОСОБА_2 , в судове засідання на повторний виклик не з"явився, причину своєї неявки суд не повідомив , від нього не надійшло повідомлення про причини неявки, хоч про дату, час і місце судового засідання повідомлений у встановленому Законом порядку, про що свідчать: оголошення на офіційному веб-сайті Долинського районного суду за веб-адресою : dl.if.court.gov.ua. про виклик в судове засідання (а.с. 21,29). Відзиву на позов відповідачем не подано.

Cуд, вислухавши пояснення позивачки, дослідивши та оцінивши здобуті та перевірені в судовому засіданні докази в їх сукупності, вважає, що позов належить до задоволення, виходячи з наступного:

Ч.3 ст. 105 СК України передбачено, що шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду.

Згідно з ч. 1 ст. 110 СК України позов про розірвання шлюбу може бути подано одним із подружжя.

У відповідності до ст.112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Відповідно до ст. 113 СК України особа, яка змінила своє прізвище у зв'язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.

Свідоцтво про шлюб серії НОМЕР_1 (а.с.7) свідчить про те, що між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , 22.05.2015 року був укладений шлюб зареєстрований виконавчим комітетом Белеївської сільської ради Долинського району Івано-Франківської області, актовий запис №2. Прізвища після реєстрації шлюбу : чоловіка " ОСОБА_2 ", дружини " ОСОБА_1 ".

У сторін ІНФОРМАЦІЯ_1 народилася донька, ОСОБА_3 (копія свідоцтва про народження серія НОМЕР_2 а.с.8).

Відповідно до ст. 16 Загальної декларації прав людини від 10 грудня 1948 року чоловіки і жінки користуються однаковими правами щодо одруження, під час шлюбу та під час його розірвання.

В судовому засіданні встановлено, що між сторонами по справі склалися неприязні стосунки, що привело до припинення між ними сімейних відносин, розпаду їх сім'ї.

Позивачка не бажає зберегти сім'ю, оскільки вони не підтримують шлюбні відносини, не ведуть спільного побуту , їх сім'я розпалася.

Згідно зі ст. 24 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається. Таке положення національного законодавства України відповідає ст.16 Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, згідно з якою чоловіки і жінки, які досягли повноліття, мають право без будь-яких обмежень за ознакою раси, національності або релігії одружуватися і засновувати сім'ю. Вони користуються однаковими правами щодо одруження під час шлюбу та під час його розірвання.

Беручи до уваги волевиявлення позивачки щодо розірвання шлюбу, а також те, що внаслідок розірвання шлюбу права сторін по справі та їх дитини порушені не будуть, суд вважає за доцільне заяву про розірвання шлюбу задовольнити.

Питання судових витрат суд вирішує у відповідності до вимог ст. 141 ЦПК України.

На підставі викладеного, ст. ст. 104, 105, 110, 112 Сімейного кодексу України, керуючись статтями 141, 258, 259, 263, 265, 268, 280-282 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.

Шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 , зареєстрований 22 травня 2015 року виконавчим комітетом Белеївської сільської ради Долинського району Івано-Франківської області, актовий запис №2 - розірвати.

Малолітню доньку, ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 залишити проживати з мамою, позивачкою по справі - ОСОБА_1 .

Прізвище позивачки ОСОБА_1 після розірвання шлюбу залишити " ОСОБА_1 ".

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача.

Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому повного заочного рішення суду.

Строк на подання заяви про перегляд заочного рішення може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення до Івано-Франківського апеляційного суду через Долинський районний суд.

Учасник справи, якому рішення суду не було вручене у день проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Позивач : ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , РНОКПП НОМЕР_3 , жителька АДРЕСА_1 .

Відповідач: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , житель АДРЕСА_2 .

Суддя:

Попередній документ
87963950
Наступний документ
87963952
Інформація про рішення:
№ рішення: 87963951
№ справи: 343/38/20
Дата рішення: 03.03.2020
Дата публікації: 06.03.2020
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Долинський районний суд Івано-Франківської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них; про розірвання шлюбу
Розклад засідань:
30.01.2020 09:00 Долинський районний суд Івано-Франківської області
20.02.2020 10:30 Долинський районний суд Івано-Франківської області
03.03.2020 13:15 Долинський районний суд Івано-Франківської області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ТУРАШ В А
суддя-доповідач:
ТУРАШ В А
відповідач:
Сасник Юрій Васильович
позивач:
Сасник Наталія Ігорівна