Постанова від 25.02.2020 по справі 295/11905/19

Справа №295/11905/19

Категорія 64

2-а/295/50/20

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25.02.2020 року м. Житомир

Богунський районний суд м. Житомира

в складі : головуючого судді Перекупка І.Г.,

при секретарі Поліщук К.Г.,

за участю представника позивача Крижанівський В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Богунської районної ради міста Житомира про скасування постанови, -

встановив:

Позивач ОСОБА_1 , звернувся до Богунського районного суду м. Житомира з позовом до відповідача - Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Богунської районної ради міста Житомира, оскаржуючи постанову №470 від 25.07.2019 року про притягнення його до адміністративної відповідальності за ст.152 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1360 грн. Позовні вимоги обґрунтовує тим, що порушення він не вчиняв, винесена постанова є незаконною та необґрунтованою, не ґрунтується на нормах чинного законодавства України, а тому просить оскаржувану постанову скасувати, а провадження в справі закрити.

Представник позивача в останньому судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі. Представник відповідача в останнє судове засідання не з'явився, про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суд не повідомив, письмового відзиву на позов не надав, однак у судовому засіданні від 25.11.2019 року, позову не визнав, вважає, що постанова про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ст.152 КУпАП винесена у відповідності до вимог закону.

Дослідивши та оцінивши матеріали справи суд встановив наступне.

25.07.2019 року адміністративною комісією при виконкому комітеті Богунської районної ради м. Житомира, винесено постанову № 470 про притягнення позивача до адміністративної відповідальності за ст.152 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1360 грн.

У постанові вказано, що позивач порушив правила благоустрою, на території населеного пункту, склавши будівельні відходи.

Відповідно до ч. 1 ст. 152 КУпАП порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Згідно ч. 1 ст. 218 КУпАП, адміністративні комісії при виконавчих органах міських рад розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені, статтями 149-152 цього Кодексу.

В силу вимог ст. 254 КУпАП, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності. У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 255 КУпАП у справах про адміністративні правопорушення, що розглядаються органами, зазначеними в статтях 218 - 221 цього Кодексу, протоколи про правопорушення мають право складати уповноважені на те виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад (статті 149-152).

Представником відповідача надано протокол про адміністративне правопорушення № 19/281 від 16.07.2019 року складений інспектором лінійного відділу КП «Інспекція з благоустрою м. Житомира» Житомирської міської ради Гультяєв Р.Л., за порушення ст.152 КУпАП.

В порушення ст.256 КУпАП у вказаному протоколі не конкретизовано місце вчинення правопорушення, лише зазначена вулиця без конкретного місця, де могло б бути вчинене правопорушення, належно не викладено суті вчинення правопорушення та обставин його вчинення.

Відповідно до ст.268 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право, зокрема, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання. В силу ст.ст.245, 280 КУпАП посадова особа, уповноважена розглядати адміністративну справу при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язана з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи з метою всебічного, повного і об'єктивного з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення.

Письмового відзиву на позов відповідач не надав. Відповідно до ч.4 ст.159 КАС України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Враховуючи зазначене вище суд приходить до висновку, що у справі відсутні докази, які б доводили вину позивача у вчиненні адміністративного правопорушення, а відповідач не здійснив всебічного, повного та об'єктивного з'ясування обставин справи, розглянув справу з порушенням порядку встановленого законом.

Таким чином вина позивача у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.152 КУпАП є недоведеною, тобто склад правопорушення відсутній, а тому позов слід задовольнити

Керуючись ст.ст.5, 9, 77, 244-246, 286 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.ст. 152, 292-294 Кодексу України про адміністративні правопорушення суд, -

ухвалив:

Позов задовольнити.

Скасувати постанову адміністративної комісії при виконкому комітеті Богунської районної ради м. Житомира №470 від 25.07.2019 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст.152 КУпАП та накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1360 грн.

Закрити справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 .

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд міста Житомира шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя І.Г. Перекупка