Справа № 555/83/20
Номер провадження 3/555/85/20
26 лютого 2020 року
Суддя Березнівського районного суду Рівненської області Старовецька Ю.В.,
за участю особи, яка притягується до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 ,
розглянувши матеріали, що надійшли від Березнівського відділення поліції Сарненського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого,
за ч.1 ст.130 КУпАП, -
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серія ДПР18 №090374 від 14.01.2020 року ОСОБА_1 14.01.2020 року о 03 год. 00 хв. по вул.Андріївській в м.Березне Рівненської області керував транспортним засобом - мотоциклом марки «Кінлон», в стані алкогольного сп'яніння.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.130 КУпАП.
ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав та пояснив, що дійсно вдень 13.01.2020 року вживав алкогольні напої у невеликій кількості. На момент зупинки працівниками поліції, минув значний проміжок часу після вживання спиртного, а тому вважав себе тверезим, у зв"язку з чим і погодився пройти огляд на стан сп'яніння у медичному закладі. За результатами медичного огляду у Березнівській ЦРЛ у нього було виявлено 0,2 проміле алкоголю, в той час як протокол про адміністративне правопорушення повинен складатись працівниками поліції при виявлення показника алкоголю в крові більше, ніж 0,2 проміле. Заявив клопотання про витребування медичного висновку із Березнівської ЦРЛ та закриття провадження у справі.
Суд, заслухавши пояснення особи, що притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши докази, приходить до наступних висновків.
Із долученого до матеріалів справи відеозапису встановлено, що ОСОБА_1 у медичному закладі, в присутності медичного персоналу та працівника поліції проходив огляд на стан сп'яніння за допомогою алкотеста «Фактор - М». ОСОБА_1 на вимогу медичних працівників та працівника поліції кілька разів продував мундштук вказаного медичного обладнання.
Як вбачається із акту медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №3 від 14.01.2020 року огляд ОСОБА_1 було проведено за допомогою технічного засобу для визначення наявності або вимірювання вмісту етилового спирту - алкотест - Фактор М. Результат огляду - 0,2%.
Згідно п.7 Розділу ІІ Інструкції «Про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства охорони здоров'я України 09 листопада 2015 року N1452/735 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 11 листопада 2015 року за N1413/27858, установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.
Враховуючи вище викладене, стан алкогольного сп'яніння підтверджується, якщо показники спеціальних технічних засобів, після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле.
Згідно положень ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.
За змістом ст.280 КпАП України орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.247КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Приймаючи до уваги, що за результатами проведеного огляду особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник не більше 0,2 проміле алкоголю, провадження у справі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст. 247, 283 КУпАП, -
Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП закрити за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Рівненського апеляційного суду через Березнівський районний суд Рівненської області.
Суддя Березнівського
районного суду Старовецька Ю. В.