СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
ун. № 759/3041/20
пр. № 3/759/1560/20
26 лютого 2020 року м. Київ
Суддя Святошинського районного суду м. Києва Скорін А.В., розглянувши матеріали, що надійшли з Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції Національної поліції України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за статтею 124, частиною першою статті 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
18.02.2020 року в провадження Святошинського районного суду м. Києва з Управління патрульної поліції у м. Києві Департаменту патрульної поліції Національної поліції України надійшла справа про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за статтею 124, частиною першою статті 130 КУпАП.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 09.02.2020 року приблизно о 00:28 год., керуючи транспортним засобом - автомобілем марки «Шкода», державний номерний знак НОМЕР_1 , рухаючись в м. Києві по вул. Ак. Палладіна, не дотримався безпечної швидкості, не впорався з керуванням, та скої наїзд на огорожу, яка поділяє пішохідну зону та проїзну частину, що призвело до пошкодження зазначеного транспортного засобу.
Крім того, ОСОБА_1 09.02.2020 року приблизно о 00:28 год., в м. Києві по вул. Ак. Палладіна керував транспортним засобом - автомобілем марки «Шкода», державний номерний знак НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп'яніння. Проходити огляд на стан сп'яніння у встановленому законом порядку водій ОСОБА_1 відмовився в присутності двох свідків. Своїми діями ОСОБА_1 порушив пункт 2.5 ПДР України.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні ДТП визнав, що стосується керування транспортним засобом з ознаками сп'яніння, ОСОБА_1 зазначив, що транспортним засобом в стані алкогольного чи іншого сп'яніння не керував, хотів пройти огляд на стан сп'яніння в медичній установі, про що повідомив інспектора патрульної поліції.
Заслухавши пояснення гр. ОСОБА_1 , ретельно дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, а саме:
- протоколи про адміністративні правопорушення серії ДПР 18 № 356731, ДПР 18 № 356730 від 09.02.2020 року, складені стосовно ОСОБА_1 ;
- пояснення свідків;
- пояснення учасників ДТП;
- відеоматеріали на 1-му диску, надісланих з УПП в м. Києві, що безпосередньо переглянуті в судовому засіданні, та на яких чітко чути, що ОСОБА_1 відмовився проходити огляд на стан сп'яніння у встановленому законом порядку. Показання ОСОБА_1 з приводу того, що він хотів пройти огляд на стан сп'яніння в медичній установі, про що повідомив інспектора патрульної поліції, спростовуються відеозаписом.
приходжу до наступного висновку.
Відповідно до пункту 2.5 ПДР водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Положеннями частини першої статті 130 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Порушеня цих вимог, та керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння містить склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною першою статті 130 КУпАП.
За змістом зазначених положень особу може бути притягнуто до адміністративної відповідальності, коли вона керувала транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, що визначається лише у встановленому чинним законодавством порядку, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Відповідно до статті 124 КУпАП притягнення до відповідальності за порушення правил дорожнього руху вимагає завдання і пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна.
Згідно із пунктом 12.1 ПДР під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться, і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним.
Вина особи, що притягується до адміністративної відповідальності підтверджується, протоколами про адміністративне правопорушення серії ДПР 18 № 356731 від 09.02.2020 року, серії ДПР 18 № 356730 від 09.02.2020 року, схемою ДТП, відеоматеріалами на СD-диску, письмовими поясненнями свідків, письмовими поясненнями учасників ДТП.
Враховуючи, що по справі зібрано достатньо доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості та які підтверджують вчинення гр. ОСОБА_1 адміністративних правопорушеннь, передбачених, статтею 124, частиною першою статті 130 КУпАП, і є всі підстави для притягнення його до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст.19 Закону України «Про міжнародні договори України», ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» стала практика Європейського суду з прав людини є частиною національного законодавства та обов'язкова до застосування судами як джерело права.
У рішенні по справі «О'Галлоран та Франціс проти Сполученого Королівства» від 29.06.2007 року, Європейський суд з прав людини у складі його Великої палати (далі Суд) постановив, що будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є таким, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та їздити на них, тим самим погодились нести певну відповідальність та виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.
Відповідно до частини другої статті 36 КУпАП якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
Отже, враховуючи доведеність матеріалами справи вини особи у вчиненні адміністративного правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, суддя вважає за необхідне гр. ОСОБА_1 , визнати винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених статтею 124, частиною першою статті 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу з позбавлення права керування транспортними засобами в межах санкції інкримінованої статті.
Відповідно до частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір", статтей 40-1, 283 КУпАП з правопорушника слід стягнути 420,40 грн. судового збору.
Враховуючи вищевикладене та керуючись частиною другою статті 4 Закону України "Про судовий збір", статтями 40-1, 122-4, 124, 130, 283, 284 КУпАП, -
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні адміністративних правопорушеннь, передбачених статтею 124, частиною першою статті 130 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 600 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 10200,00 грн., з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави за винесення постанови про накладення адміністративного стягнення в сумі 0.2 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу, який становить 420,40 гривень.
Строк пред'явлення до виконання - 3 місяці.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення постанови. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд м. Києва.
Суддя Святошинського
районного суду м. Києва А.В. Скорін