Постанова від 09.08.2007 по справі 18/79

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА

"09" серпня 2007 р.

Справа № 18/79

Господарський суд Кіровоградської області у складі судді ТимошевськоїВ.В. при секретарі судового засідання Горлової М.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні о 09:10 год. справу №18/79

за позовом: Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі Кіровоградської області, м. Долинська Кіровоградської області

до відповідача: Комунального підприємства "Комунальник", м. Долинська Кіровоградської області

про стягнення 28469,31 грн.

За участю представників сторін:

від позивача - участі не брали;

від відповідача - Валантир Т.А. , довіреність № 233 від 02.04.07, начальник юридичного відділу.

Управлінням Пенсійного фонду України в Долинському районі Кіровоградської області подано позов про стягнення з комунального підприємства "Комунальник" 28469,31грн. боргу, з них 21622,28 грн. заборгованості зі сплати страхових внесків за квітень 2007 р., 5056,33 грн. боргу по фінансовій санкції та 1790,70 грн. пені.

Ухвалою господарського суду від 12.06.2007 року прийнято позовну заяву до розгляду і відкрито провадження у справі № 18/79.

Ухвалою суду від 02.08.2007 р. розгляд справи відкладено у судовому засіданні до 09.08.2007 р.

09.08.2007 р. позивач в судове засідання не з'явився, хоча належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, про що свідчить розписка про отримання повістки, яка знаходиться у матеріалах справи (а.с.34).

Відповідач в судовому засіданні 09.08.2007 року подав суду докази сплати боргу.

Враховуючи граничні строки розгляду справи та оцінивши наявні в матеріалах справи докази і заслухавши пояснення представника відповідача, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

Порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками визначається Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. №1058-ІV (далі по тексту - Закон).

За вимогами частини 3 статті 18 вказаного Закону страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України.

Платниками страхових внесків згідно зі статтею 14 та 15 Закону є страхувальники -роботодавці, які набувають статусу платників страхових внесків з дня їх взяття на облік територіальним органом Пенсійного фонду.

Органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, є Пенсійний фонд, який, при цьому, є центральним органом виконавчої влади, що слідує з Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.2001 р. №121.

Виконавчими органами правління Пенсійного фонду є виконавча дирекція та підвідомчі їй територіальні органи, які, зокрема, уповноважені стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків (ст.63, 64 Закону). З урахуванням частини 12 Прикінцевих Положень Закону України №1058-ІV функції виконавчої дирекції та її територіальних органів протягом п'яти років з дня набрання чинності цим Законом виконують відповідно Пенсійний фонд України та головні управління Пенсійного фонду в Автономній республіці Крим, областях, містах Києві, Севастополі та управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах.

Розміри страхових внесків встановлюються за ставками, визначеними Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 р.

Відповідно до Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах в містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 р. № 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.2002 р. за № 442/6730 з наступними змінами, управління Пенсійного фонду України в Долинському районі є органом Фонду із статусом юридичної особи, що здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення в межах району.

Відповідно до п. 4 ст. 18 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. № 1058-ІУ (далі - Закон-1058) страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство.

Статтею 1 Закону-1058 визначено, що страхові внески - кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше, та кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.

На підставі ст. ст. 18, 19, 20, пп. 1 п. 8 Розділу ХУ Закону-1058 страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначених цим Законом, та в розмірах, передбачених Законом України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» від 26.06.1997 р., № 400/97, тобто платник нараховує та сплачує страхові внески у встановлений граничний термін за ставкою 33,2% від суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників та відраховує і перераховує страхові внески від об'єкту оподаткування застрахованих осіб - найманих працівників за ставкою 0,5-5 % від їх сукупного оподатковуваного доходу.

Згідно пунктів 6 та 12 ст. 20 Закону-1058 страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески нараховані за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду, страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Як вбачається з матеріалів судової справи, заборгованість комунального підприємства "Комунальник" по сплаті страхових внесків, яка облікована у розрахунку сум страхових внесків та відображена в картці особового рахунку платника, становить 21622,28 грн. (а.с.7-13).

Крім того, рішенням Управління Пенсійного фонду України в Долинському районі №182 від 04.05.2007 р. до відповідача затосовано фінансові санкції у вигляді стягнення штрафу в сумі 5056,33 грн. та нараховано пеню в сумі 1790,70 грн. (а.с.16).

Поряд з цим, представником відповідача в судовому засіданні 09.08.2007 року подано заперечення на позов № 722 від 08.08.2007 року, в яких повідомлено про сплату заявлених до стягнення сум. На підтвердження сплати відповідачем до матеріалів справи додано копії платіжних доручень на загальну суму 36600 грн., а саме: № 336 та № 337 від 08.06.2007 року (а.с. 37), № 483 від 12.07.2007 року та №492 від 18.07.2007 року (а.с. 38).

З урахуванням викладеного, виходячи з наявних в матеріалах справи доказів, позовні вимоги по стягненню з комунального підприємства "Комунальник" заборгованості по страхових внесках на загальнообов'язкове пенсійне страхування є необґрунтованими та в їх задоволенні має бути відмовлено.

Згідно до вимог частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст. 71, ч. 4 ст. 94, ч.ч. 1-3 ст. 160, ст. ст. 162, 163, 254, п. 6 розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Суддя