Справа № 580/2965/19 Суддя (судді) першої інстанції: С.О. Кульчицький
Суддя-доповідач: Л.В. Губська
26 лютого 2020 року м. Київ
Шостий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Губської Л.В.,
суддів: Епель О.В., Степанюка А.Г.,
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 22 листопада 2019 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України Черкаської області про зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 звернулась до суду з даним позовом, в якому просить:
- зобов'язати відповідача, визнавши його дії протиправними, здійснити перерахунок її пенсії відповідно до положень ч. 2 ст. 56 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в частині доплати за понаднормативний стаж із збільшенням пенсії на 1% заробітку, що становить 20 470, 70 грн за кожний рік роботи понад встановлений стаж 15 років, тобто за 20 років, починаючи з 01.03.2019;
- зобов'язати відповідача виплатити їй донараховану суму пенсії, відповідно до положень ч. 2 ст. 56 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із збільшенням пенсії на 1% заробітку, що становить 20 470, 70 грн за кожний рік роботи понад встановлений стаж 15 років, тобто за 20 років починаючи з 01.03.2019.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що на виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 18.04.2018 у справі № 694/24/18 та окремої ухвали, постановленої 12.01.2019 у вказаній справі, відповідачем здійснено перерахунок її пенсії із застосуванням, при цьому, неправильного розрахунку. Так, позивач вказує, що після індексації пенсії з 01.03.2019 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124 у зв'язку із збільшенням заробітку, автоматично збільшилась доплата за понаднормативний стаж в частині 1% заробітку. На думку позивача, з розрахунку відповідача доплата за понаднормативний стаж складає 0,85%, а не 1%, що не відповідає чинному законодавству, рішенню Черкаського окружного адміністративного суду від 18.04.2018 у справі № 694/24/18 та порушує її право на належне пенсійне забезпечення та соціальний захист.
Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 22 листопада 2019 року у задоволенні позовних вимог відмовлено, при цьому суд першої інстанції виходив з того, що позивачем обрано неналежний спосіб захисту свого порушеного права.
Не погодившись з таким рішенням, позивач подала апеляційну скаргу, в якій, вказуючи на невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення норм матеріального права, просить рішення суду скасувати та постановити нове рішення про задоволення позовних вимог.
Свої доводи обґрунтовує тим, що суд дійшов помилкового висновку, що нею оскаржується невиконання відповідачем рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 18.04.2018 у справі № 694/24/18, позаяк обидва спори виникли між тими самими сторонами та мають схожі вимоги, проте предмет і підстави позовів є різними.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 311 КАС України справу розглянуто в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 308 КАС України, суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.
Розглянувши доводи апеляційної скарги, перевіривши матеріали справи та дослідивши докази, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Так, судом першої інстанції установлено і підтверджується матеріалами справи, що ОСОБА_1 є особою, потерпілою від Чорнобильської катастрофи, 1 категорії, що підтверджується копією посвідчення серії НОМЕР_1 , виданого Черкаською обласною державною адміністрацією 22 травня 2019 року.
З 11.02.2008 їй призначено пенсію за віком згідно із Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
При призначенні пенсії позивачці визначено стаж роботи, необхідний для призначення пенсії, 20 років та нараховано 1% заробітку за кожен рік роботи за 15 років понад мінімальний стаж роботи 20 років відповідно до положень частини 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».
Постановою Звенигородського районного суду Черкаської області від 03.11.2017 у справі 694/1163/17, залишеною без змін постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 21.12.2017, зобов'язано Звенигородське об'єднане управління Пенсійного фонду України провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до частини другої статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», із збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожний рік роботи понад встановлений стаж 15 років, починаючи з 26.03.2017 по 03.10.2017.
Рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 18.04.2018 у справі № 694/24/18 визнано протиправною бездіяльність Звенигородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області щодо перерахунку пенсії ОСОБА_1 з врахуванням 1% заробітку за кожен рік роботи понад мінімальний стаж 15 років відповідно до положень частини другої статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №796-ХІІ від 28.02.1991, починаючи з 04 жовтня 2017 року; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області, яке є правонаступником Звенигородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області, здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до положень частини другої статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №796-ХІІ від 28.02.1991 із збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожний рік роботи понад встановлений стаж 15 років.
Рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 18.04.2018 у справі № 694/24/18 набрало законної сили 18.06.2019.
Окремою ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 15.01.2019 у справі № 694/24/18 визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Черкаській області щодо виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 18.04.2018 у справі № 694/24/18; зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Черкаській області виконати рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 18.04.2018 у справі № 694/24/18 та здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 відповідно до положень частини другої статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» №796-ХІІ від 28.02.1991 із збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожний рік роботи понад встановлений стаж 15 років, із врахуванням при обчисленні і перерахунку розміру пенсії правових висновків та резолютивної частини рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 18.04.2018 у справі № 694/24/18.
На виконання судових рішень, відповідачем проведено перерахунок пенсії позивача з 01.03.2019 з урахуванням положень постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 № 124, внаслідок чого з 01.03.2019 розмір пенсії позивача становить 10 841, 95, а саме:
7 198, 93 грн - розмір пенсії за віком, обчислений з урахуванням стажу позивача та заробітку згідно зі ст. 27 Закону (3 764 грн 40 коп. (показник середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески, за 2014 - 2016 роки) х 1,17 (коефіцієнт збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який враховується для обчислення пенсії) х 4,64784 х 0, 35167 (коефіцієнт стажу);
3 472, 20 грн - доплата за стаж понад 15 років згідно з окремою ухвалою Черкаського окружного адміністративного суду від 15.01.2019 у справі № 694/24/18;
170, 82 грн- додаткова пенсія особі з інвалідністю ІІІ групи, потерпілій внаслідок Чорнобильської катастрофи, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 № 1210.
Не погодившись із проведеним розрахунком, ОСОБА_1 05.07.2019 звернулась до відповідача для надання роз'яснень, у відповідь на що отримала лист від 16.07.2019 № 64018/03-07, зі змісту якого вбачається, що з 04.10.2017 їй встановлено збільшення за понаднормовий стаж 20 років виходячи із заробітної плати для обчислення пенсії станом на 04.10.2017 (17 361, 00 грн) без подальших змін розміру цього підвищення (з урахуванням раніше виплачених сум пенсії).
Вважаючи, дії відповідача протиправними в частині неправильного розрахунку її пенсії під час здійснення перерахунку, ОСОБА_1 звернулась з даним позовом до суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з ч.ч. 1,2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції дійшов висновку, що позивачем обрано неналежний спосіб захисту порушеного, на його думку, права, та відповідні правовідносини мають бути досліджені судом в порядку, передбаченому ст. 383 КАС України, оскільки порядок розгляду заяви про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання рішення суду є відмінним від розгляду позовного провадження та нормами процесуального законодавства не передбачено можливості в порядку позовного провадження визнавати протиправною бездіяльність суб'єктів владних повноважень щодо невиконання рішення суду, яке набрало законної сили, оскільки в даному випадку законодавством передбачено юридичну відповідальність.
Проте колегія суддів не може погодитись із таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.
Відповідно до статті 129-1 Конституції України судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд. Отже, судове рішення виконується безпосередньо і для його виконання не вимагається ухвалення будь-яких інших, додаткових судових рішень. З огляду на вищенаведене, у разі невиконання судового рішення, позивач має право вимагати вжиття спеціальних заходів впливу на боржника, передбачених законодавством про виконавче провадження, за КАС України. Невиконання судового рішення не може бути самостійним предметом окремого судового провадження.
Положеннями частини другої статті 14, частини першої статті 370 КАС України, передбачено, що судові рішення, які набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами і підлягають виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Відповідно до ст. 383 КАС України особа-позивач, на користь якої ухвалено рішення суду, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними рішень, дій чи бездіяльності, вчинених суб'єктом владних повноважень - відповідачем на виконання такого рішення суду, або порушення прав позивача, підтверджених таким рішенням суду.
Наявність у КАС України спеціальних норм, спрямованих на забезпечення належного виконання судового рішення, виключає можливість застосування загального судового порядку захисту прав та інтересів стягувача шляхом подання позову. Судовий контроль за виконанням судового рішення здійснюється в порядку, передбаченому КАС, який не передбачає можливості подання окремого позову, предметом якого є спонукання відповідача до виконання судового рішення.
Разом із цим, слушними є доводи заявника апеляційної скарги, що рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 18.04.2018 у справі № 694/24/18, яке набрало законної сили 18.06.2019 відповідачем виконано до змін в законодавстві, яким регулюється питання пенсійного забезпечення у 2019 році, про що сам зазначає у листі від 16.09.2019 № 2265/Б-4.
Так, 20 лютого 2019 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році», пунктом 2 установлено, що 2. Установити, що у 2019 році перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим цією постановою, проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17.
З урахуванням викладеного, суд першої інстанції дійшов помилкового висновку про те, що заявлені вимоги повинні розглядатись в порядку ст. 383 КАС України, а не в порядку позовного провадження, оскільки, хоча вимоги цього позову є подібними до вимог, заявлених в межах справи № 694/24/18, змінились підстави та обґрунтування позову, яких на час розгляду справи № 694/24/18 не існувало.
Частиною другою статті 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV) встановлено, що за бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.
Пунктом 13 «Прикінцевих та перехідних положень» Закону № 1058-IV встановлено, що у разі якщо особа має право на отримання пенсії відповідно до законів України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. Порядок фінансування цих пенсій встановлюється відповідними законами..
Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII (далі - № 796-XII) визначено основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, умов проживання і трудової діяльності, соціального захисту потерпілого населення.
Статтею 49 Закону № 796-XII передбачено, що пенсії особам, віднесеним до категорій 1, 2, 3, 4, встановлюються у вигляді: а) державної пенсії; б) додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.
Відповідно до частини другої статті 56 Закону № 796-XII (в редакції чинній на час призначення, перерахунку за судовими рішеннями пенсії позивача) право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку, а громадянам, які відпрацювали за списком № 1, чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше - не вище 85 процентів заробітку.
Разом з тим, порядок перерахунку пенсій Законом № 796-XII не визначений, а тому за аналогією закону застосовуються положення Закону № 1058-ІV.
Відповідно до частини першої статті 28 Закону № 1058-ІV (в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. У разі виплати застрахованій особі довічної пенсії, передбаченої цим Законом, пенсії або аналогічної виплати, встановленої в інших державах, мінімальний розмір пенсії за віком у солідарній системі встановлюється з урахуванням зазначених сум.
За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, передбаченого абзацом першим цієї частини. Наявний в особи понаднормовий страховий стаж не може бути обмежений.
Для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дана розрахункова величина має пільговий характер і визначена в частині другій статті 56 Закону № 796-XII як сума заробітку за кожний рік роботи понад установлений цим пунктом стаж роботи.
При цьому, суд апеляційної інстанції, вважає за необхідне відмітити, що з 01.01.2004, з впровадженням в Україні пенсійної реформи, призначення та перерахунок трудових пенсій особам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, лише на підставі Закону № 796-ХІІ без врахування положень Закону № 1058-IV є неможливим; і навпаки - застосування окремих положень Закону № 1058-IV не є перешкодою до використання до цієї категорії осіб при обрахунку пенсії Закону № 796-ХІІ.
Таким чином, особам, яким призначена пенсія на підставі Закону № 796-XII, перерахунок пенсії має здійснюватися за кожний повний рік стажу роботи понад установлений для них мінімальний трудовий стаж для призначення пенсії (15 років - для жінок і 20 років - для чоловіків) шляхом збільшення пенсії на 1% заробітку за рік.
Вказане узгоджується з правовою позицією, висловленою Верховним Судом України у постанові від 7 липня 2015 року № 21-727а15 та Верховним Судом у постанові від 06 лютого 2018 року № К/9901/684/17.
Обставини справи свідчать про те, що позивач фактично обрав умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, встановлені спеціальним Законом № 796-ХІІ.
Крім того, судовими рішеннями підтверджено право особи на перерахунок пенсії відповідно до вимог частини другої статті 56 Закону № 796-ХІІ із збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожний рік роботи понад встановлений стаж 20 років, але не вище 75 відсотків заробітку.
Відповідно до статті 57 Закону № 796-ХІІ (в редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) обчислення середньомісячного заробітку провадиться відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». У разі обчислення пенсії відповідно до частини другої статті 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за бажанням того, хто звернувся за пенсією, середньомісячний фактичний заробіток для обчислення пенсії може визначатися за будь-які 12 місяців підряд роботи на територіях радіоактивного забруднення.
Пенсія по віку ОСОБА_1 призначена з 11.02.2008 і судовими рішеннями підтверджено її право отримувати пенсію із збільшенням її розміру на 1% заробітку за кожен рік роботи понад мінімальний стаж 20 років, але не вище 75 % заробітку.
Пунктами 1 та 2 Порядку проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 року № 124 визначено, що цим Порядком відповідно до частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон) визначено механізм проведення перерахунку раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.
Перерахунку підлягають пенсії, обчислені:
відповідно до Закону;
відповідно до статті 54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» у розмірі відшкодування фактичних збитків.
Посилання відповідача на те, що з 04.10.2017 (дата з якої проведено перерахунок на виконання рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 18.04.2018 у справі № 694/24/18) встановлено збільшення за понаднормовий стаж 20 років виходячи із заробітної плати для обчислення пенсії станом на 04.10.2017 (17 361, 00 грн) без подальших змін розміру цього підвищення є незмістовними, оскільки особам, яким призначена пенсія з урахуванням Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», перерахунок пенсії має здійснюватися за кожний повний рік стажу роботи понад установлений для них мінімальний трудовий стаж для призначення пенсії (15 років - для жінок і 20 років - для чоловіків) шляхом збільшення пенсії на 1 відсоток заробітку за рік.
Також помилковими є твердження відповідача, що перерахунок та виплата пенсії, у тому числі і за рішенням судів, в яких не вказана кінцева дата періоду, за який слід здійснювати перерахунок та виплату пенсії, продовжується до внесення змін до норм законодавства, яким керувався суд при винесенні рішення, або до зміни умов пенсійного забезпечення одержувача, оскільки з 01.03.2019 перерахунок пенсії ОСОБА_1 має бути проведений на виконання постанови Кабінетом Міністрів України від 20 лютого 2019 року № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році».
За таких обставин, колегія суддів вважає, що судом першої інстанції рішення ухвалено при неповному з'ясуванні усіх обставин справи, при цьому, висновки суду не відповідають фактичним обставинам, тому воно підлягає скасуванню із постановленням нового рішення про задоволення позовних вимог.
Згідно ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Згідно ч. 1 ст. 317 КАС України, підставами для скасування судового рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є неповне з'ясування обставин, що мають значення для справи, невідповідність висновків, викладених у рішенні суду першої інстанції, обставинам справи.
Оскільки ОСОБА_1 звільнена від сплати судового збору, на підставі п. 10 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір», розподіл судових витрат не здійснюється.
Керуючись ст. ст. 243, 250, 315, 315, 317, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд, -
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити.
Рішення Черкаського окружного адміністративного суду від 22 листопада 2019 року - скасувати.
Прийняти постанову, якою адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України Черкаської області про зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України Черкаської області щодо невиплати ОСОБА_1 пенсії відповідно до положень ч. 2 ст. 56 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із збільшенням пенсії на 1% заробітку за кожний рік роботи понад встановлений стаж 15 років, починаючи з 01.03.2019.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України Черкаської області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії відповідно до положень ч. 2 ст. 56 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» із збільшенням пенсії на 1% заробітку, визначеного відповідно до ч. 2 ст. 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 року № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році», за кожний рік роботи понад встановлений стаж 15 років, тобто за 20 років, починаючи з 01.03.2019.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів шляхом подачі касаційної скарги до Верховного Суду.
Головуючий-суддя: Л.В. Губська
Судді: О.В. Епель
А.Г. Степанюк
< Довідник >