Україна
Донецький окружний адміністративний суд
24 лютого 2020 р. Справа№200/13743/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Мозгової Н.А.
розглянувши без повідомлення сторін за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області про визнання протиправним та скасування рішення, -
27 листопада 2019 позивач, ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ), звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42171861, місцезнаходження: Донецька обл.., м.Маріуполь, вул. Зелінського, 27а) про визнання протиправними дії щодо незастосування при розрахунку пенсії за віком показника середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено стразові внески за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії 2016р.-2018р. при призначенні пенсії, визнання протиправними дії щодо відмови в зарахуванні періоду роботи підприємцем з липня 1999 р. по жовтень 2000р., зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено стразові внески за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії 2016р.-2018р. з дати звернення за призначенням пенсії з 04.07.2019р. з урахуванням фактично виплачених сум, зобов'язання зарахувати період роботи з липня 1999 р. по жовтень 2000р.
В обґрунтування позову зазначив, що він є пенсіонером за віком з 04.07.2019 року, знаходиться на обліку у Маріупольському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України у Донецькій області з 1998 року по 2019 рік. Вказав, що він отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Після досягнення 60 років він звернувся до відповідача із заявою про перехід на пенсію за віком згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Однак, 22.10.2019 року Маріупольське об'єднане управління Пенсійного фонду України у Донецькій області повідомило, що при призначенні пенсії було використано схему нарахування, за якою застосовано показник середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях України за 2017 рік з урахуванням індексу інфляції (4404,35), що значно зменшило розмір його пенсії.
Ухвалою суду від 27 грудня 2019 року було відкрито провадження у справі та призначено її розгляд за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Представник відповідача через відділ документообігу надав відзив на позовну заяву, в якому зазначає, що 04.07.2019 року ОСОБА_1 звернувся до Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою переведення на пенсію за віком, призначену у відповідності ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058.
17.10.2019 року до Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області надійшла заява позивача про надання розрахунку пенсії, розрахунку стажу заробітної плати. На звернення позивача, управлінням було надано письмову відповідь від 22.10.2019 року. ОСОБА_1 був одержувачем пенсії за вислугою років (МВС), призначеної відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб». З липня 2019 року позивача було переведено на пенсію за віком з обчисленням у відповідності до ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058. Законодавством передбачено лише один випадок, при якому може застосовуватись показник середньої заробітної плати працівників, зайнятих у галузях економіки за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, це ч.3 ст.45 Закону України №1058.
Додав, що позивач просить визнати неправомірними дії управління в частині не врахування стажу роботи підприємцем з липня 1999 року по жовтень 2000 року при обчисленні страхового стажу, однак позовна заява не містить обґрунтування зазначеного твердження. Просив суд відмовити у задоволенні позову ОСОБА_1
14.02.2020 року позивач на електронну адресу суду надіслав відповідь на відзив з якого слідує, що при розрахунку пенсії за вислугою років за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», яку він отримував до переведення пенсії за віком не застосовувався показник середньої заробітної плати в Україні, з якої сплачено страхові внески. Вважає, що відповідач не обґрунтовано застосував показник середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2017 рік, що призвело до зменшення розміру пенсії. Вказав, що у нього є патенти та чеки, які відповідач не приймає як доказ. Надати відомості з податкової інспекції не має можливості, що підтверджується відповідними відповідями з податкової інспекції.
Дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення справи по суті, судом встановлено наступне.
Позивач, ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_1 ,місце реєстрації: АДРЕСА_1 ), громадянин України, перебуває на обліку в Маріупольському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Донецької області, згідно ст. 43 КАС України здатний здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов'язки.
Відповідач, Маріупольське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42171861) є суб'єктом владних повноважень - основним завданням якого, згідно вимог чинного законодавства, зокрема, є реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення.
Матеріалами справи встановлено, що до 04.07.2019 року позивач знаходився на обліку в Маріупольському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Донецької області та отримував пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
04.07.2019 року ОСОБА_1 звернувся до Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області із заявою про переведення на пенсію за віком, призначену у відповідності до ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058, оскільки до цього був одержувачем пенсії за вислугою років (МВС).
Відповіддю №1408/П-01-01-03 від 22.10.2019 року Маріупольське об'єднане управління Пенсійного фонду України у Донецькій області повідомило позивачу, що розмір пенсії за віком, обчислений з урахуванням загального стажу 39 років 05 місяців 13 днів (стаж враховано по 31.05.2019 року), та заробітної плати за період з 01.08.2013 року по 31.05.2019 року, яка становить 4297,70 грн.
Вважаючи безпідставним не врахування відповідачем показника середньої заробітної плати (доходу) по Україні на одну застраховану особу за 2016-2018 роки при обрахунку розміру пенсійної виплати, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.
Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості й в інших випадках, передбачених законом (стаття 44 Конституції України).
Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (далі - закон № 1058-ІV) розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин (далі Закон №1058-ІV).
Частиною першою статті 9 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» передбачено, що відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Згідно із статтею 10 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором. Особі, яка має право на довічну пенсію, призначається один з видів довічної пенсії за її вибором.
Тому, виходячи з системного аналізу вищевикладених норм Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суд дійшов висновку, що виплата пенсії позивача за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» не входила до правового регулювання Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», а є спеціальною пенсією для конкретно визначеного кола осіб.
Таким чином, отримуючи до 04.07.2019 року пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» позивач не користувався жодним із видів передбачених пенсій, встановлених Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», тому призначення позивачу пенсії за віком відповідно до вказаного Закону у липні 2019 року відбулось вперше.
За приписами частини другої статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики. Тимчасово, з 1 січня 2018 року по 31 грудня 2018 року, заробітна плата (дохід) для призначення пенсії визначається із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016 та 2017 роки; Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз1 + Кз2 + Кз3 + ... + Кзn ); К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.
У той же час, частиною третьою статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Аналіз наведених норм свідчить про те, що частиною третьою статті 45 України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» регламентовано порядок переведення з одного виду пенсії, призначеного саме за цим Законом, на інший. Отже, показник середньої заробітної плати при переведенні на інший вид пенсії має бути незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення пенсії, передбаченої Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Отже, враховуючи, що позивачу було призначено пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», який передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії, а призначення пенсії позивачу відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в липні 2019 року відбулося вперше.
Відтак, відповідач мав призначити пенсію, виходячи із середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески за 2016, 2017 та 2018 роки, тобто показник середньої заробітної плати має враховуватись за три календарні роки, що передують року призначення нового виду пенсії за Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Крім того, суд враховує правову позицію Верховного Суду, викладену у постанові від 03.10.2018 у справі № 428/450/17, згідно з якою якщо особі, якій до досягнення загального пенсійного віку була призначена та виплачувалась пенсія іншого виду і на підставі іншого Закону, при зверненні із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону № 1058-ІV у зв'язку із досягненням такого віку пенсія повинна обраховуватись на підставі положень статті 40 Закону № 1058-ІV як вперше призначена.
Вказана правова позиція Верховного Суду підтримана Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 31.10.2018 у справі № 876/5312/17.
Аналогічних висновків дійшов Верховний Суд у постановах від 31.01.2019 у справі № 639/2751/17 (провадження № К/9901/43912/18) та від 18.01.2019 у справі № 577/5237/16-а (адміністративне провадження № К/9901/21869/18).
Таким чином, позивач має право на призначення пенсії за віком відповідно до вказаного Закону із застосуванням показника середньої заробітної плати за 2016-2018 роки з 04.07.2019 року, тому позовні вимоги про визнання протиправними дії Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо незастосування при розрахунку ОСОБА_1 пенсії за віком показника середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року призначення пенсії за Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», тобто за 2016-2018 роки, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески за три календарні роки (2016-2018 роки), з 04.07.2019 року підлягають задоволенню.
Щодо позовних вимог ОСОБА_1 про визнання протиправними дії Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області щодо відмови в зарахуванні періоду роботи підприємцем з липня 1999 року по жовтень 2000 року, зобов'язання зарахувати до страхового стажу ОСОБА_1 період роботи підприємцем з липня 1999 року по жовтень 2000 року, суд приходить до наступних висновків.
Матеріалами справи встановлено, що 22.07.1999 року позивач був зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності, що підтверджується виданим на його ім'я свідоцтвом про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи.
У період з 27.07.1999 року по 26.08.1999 року сплата позивачем податків підтверджена патентом серії АН№100679, виданого Державною податковою адміністрацією у Приморському районі м. Маріуполя Донецької області. На зворотній стороні патенту зазначено, що згідно наданих заяв від 25.08.1999 року та 27.09.1999 року, строк дії патенту продовжено з 27.08.1999 року по 26.09.1999 року та з 27.09.1999 року по 26.10.1999 року.
Відповідно до патенту серії АЕ № 101134, виданого Державною податковою адміністрацією у Приморському районі м. Маріуполя Донецької області, позивачем у період з 27.11.1999 року по 26.12.1999 року сплачено податок. На зворотній стороні патенту зазначено, що згідно заяви від 28.12.1999 року строк дії патенту продовжено з 04.01.2000 року до 03.02.2000 року.
Згідно заяви від 03.02.2000 року та 03.03.2000 року строк дії патенту продовжено з 04.02.2000 року по 03.03.2000 року та з 04.03.2000 року по 03.04.2000 року.
Відповідно до патенту серії АЕ №724212, виданого Державною податковою адміністрацією у Приморському районі м. Маріуполя Донецької області, позивачем у період з 07.04.2000 року по 06.05.2000 року сплачено податок.
Згідно заяви від 06.05.2000 року та 07.06.2000 року строк дії патенту продовжено з 07.05.2000 року по 06.06.2000 року та з 07.06.2000 року по 06.07.2000 року.
У період з 07.08.2000 року по 06.09.2000 року сплата позивачем податків підтверджена патентом серії АЕ №724634. На зворотній стороні патенту зазначено, що відповідно до заяви від 05.09.2000 року строк патенту продовжено з 07.09.2000 року по 06.10.2000 року.
17.05.2019 року позивач звертався до Головного управління ДФС у Донецькій області із заявою щодо сплати податків у період з 1999 року по 2000 рік.
Відповіддю Головне управління ДФС у Донецькій області повідомило позивачу, що термін зберігання звітів за період з 1999 року по 2000 рік минув.
Листом Міністерства юстиції України «Щодо надання роз'яснення» ОСОБА_1 було повідомлено про те, що для отримання довідки про реєстрацію як суб'єкта підприємницькою діяльності за період з 1999-2000 року необхідно звернутися до органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань (Єдиного державного реєстру).
Відповідно до постанови Правління Пенсійного Фонду України від 25.11.2005 року № 22-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності, крім осіб, які здійснювали підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування, з 01 липня 2000 року підтверджується довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку. Період здійснення фізичною особою підприємницької діяльності за спрощеною системою оподаткування до 01 січня 2004 року підтверджується спеціальним торговим патентом, або свідоцтвом про сплату єдиного податку, або патентом про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідкою про сплату страхових внесків, а з 01 січня 2004 року - довідкою із бази даних реєстру застрахованих осіб за інформацією відділу персоніфікованого обліку. Для визначення права на призначення пенсії за віком згідно зі статтею 26 Закону України «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування» за період ведення підприємницької діяльності із застосуванням спрощеної системи оподаткування, а також із застосуванням фіксованого податку з 01 січня 1998 року по 30 червня 2000 року включно надається довідка про реєстрацію як субєкта підприємницької діяльності.
У зв'язку із викладеним, суд зазначає, що документально підтверджено (патентами та свідоцтвом), відповідно до вимог чинного законодавства, період, за який позивачем був сплачений податок з 27.07.1999 року по 26.08.1999 року, з 27.08.1999 року по 26.09.1999 року, з 27.09.1999 року по 26.10.1999 року, з 27.11.1999 року по 26.12.1999 року, з 04.01.2000 року по 03.02.2000 року, з 04.02.2000 року по 03.03.2000 року, з 04.03.2000 року по 03.04.2000 року, з 07.04.2000 року по 06.05.2000 року, з 07.05.2000 року по 06.06.2000 року, з 07.06.2000 року по 06.08.2000 року, з 07.08.2000 року по 06.09.2000 року, з 07.09.2000 року по 06.10.2000 року.
Згідно зі ст. 56 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до стажу роботи зараховується будь-яка інша робота, на якій працівник підлягав державному соціальному страхуванню, або за умови сплати страхових внесків, період одержання допомоги по безробіттю, а також робота в'язнів і робота за угодами цивільно-правового характеру за умови сплати страхових внесків.
Отже, оскільки сплата страхових внесків за період з 27.07.1999 року по 26.08.1999 року, з 27.08.1999 року по 26.09.1999 року, з 27.09.1999 року по 26.10.1999 року, з 27.11.1999 року по 26.12.1999 року, з 04.01.2000 року по 03.02.2000 року, з 04.02.2000 року по 03.03.2000 року, з 04.03.2000 року по 03.04.2000 року, з 07.04.2000 року по 06.05.2000 року, з 07.05.2000 року по 06.06.2000 року, з 07.06.2000 року по 06.08.2000 року, з 07.08.2000 року по 06.09.2000 року, з 07.09.2000 року по 06.10.2000 року, підтверджена матеріалами справи, вони мають бути зараховані відповідачем до страхового стажу ОСОБА_1 .
Згідно з нормами частини другої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Згідно з нормами частин першої, другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
На підставі викладеного, зважаючи на всі наведені обставини в їх сукупності та з урахуванням того, що позивачем доведено правомірність пред'явленого позову, а відповідачем доводи позовної заяви не були спростовані, суд дійшов висновку, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
У зв'язку із задоволенням позовних вимог немайнового характеру, судовий збір підлягає стягненню з з суб'єкта владних повноважень у розмірі 840,80 грн. на користь Державного бюджету України.
На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 5-10, 20, 22, 25, 72-77, 90, 132, 139, 143, 241-246, 250, 251, 255, 295, 297, підпунктом 15.5 пункту 15 розділу VII Перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ), до Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42171861, місцезнаходження: Донецька обл.., м.Маріуполь, вул. Зелінського, 27а) про визнання протиправними дії щодо незастосування при розрахунку пенсії за віком показника середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено стразові внески за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за 2016-2018 роки при призначенні пенсії, визнання протиправними дії щодо відмови в зарахуванні періоду роботи підприємцем з липня 1999 року по жовтень 2000 року, зобов'язання здійснити перерахунок та виплату пенсії за віком із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено стразові внески за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії за 2016-2018 роки з дати звернення за призначенням пенсії з урахуванням фактично виплачених сум, зобов'язання зарахувати період роботи підприємцем з липня 1999 року по жовтень 2000 року - задовольнити.
Визнати протиправними дії Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42171861, місцезнаходження: Донецька обл.., м.Маріуполь, вул. Зелінського, 27а) щодо незастосування при розрахунку пенсії за віком ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) показника середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, тобто за 2016-2018 роки.
Визнати протиправними дії Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42171861, місцезнаходження: Донецька обл.., м.Маріуполь, вул. Зелінського, 27а) щодо відмови в зарахуванні ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) періоду роботи підприємцем з липня 1999 року по жовтень 2000 року.
Зобов'язати Маріупольське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42171861, місцезнаходження: Донецька обл., м.Маріуполь, вул. Зелінського, 27а) здійснити перерахунок та виплату пенсії за віком ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії (2016-2018 роки), з 04.07.2019 року з урахуванням фактично виплачених сум.
Зобов'язати Маріупольське об'єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42171861, місцезнаходження: Донецька обл., м.Маріуполь, вул. Зелінського, 27а) зарахувати до страхового стажу роботи ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) період роботи підприємцем з липня 1999 року по жовтень 2000 року.
Стягнути з Маріупольського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42171861, місцезнаходження: Донецька обл.., м.Маріуполь, вул. Зелінського, 27а) судовий збір на користь Державного бюджету України у розмірі 840 (вісімсот вісімдесят) грн. 40 коп.
Повний текст судового рішення складено 24 лютого 2020 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя Н.А. Мозговая