Ухвала від 20.02.2020 по справі 200/603/20-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про призначення судового засідання в режимі відеоконференції

20 лютого 2020 р. Справа №200/603/20-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Кониченка Олега Миколайовича розглянувши в порядку письмового провадження клопотання представника відповідача про проведення судового засідання у режимі відеоконференції по справі за позовом позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 )

до Головного управління Національної поліції в Донецькій області (87517, Донецька область, м. Маріуполь, пр. Нахімова, 86)

про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Національної поліції в Донецькій області відповідно до якого просив суд визнати протиправними бездіяльність щодо не нарахування та невиплати грошової компенсації за невикористану відпустку як учаснику бойових дій за період з 2015 по 2017 рік; стягнути грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за період з 2015 року по 2017 рік у сумі 18336,36 грн. за 42 календарних дні та стягнути кошти за час затримки з розрахунком при звільненні, починаючи з 16.09.2017 по день фактичного розрахунку.

18 лютого 2020 року від представника відповідача засобами електронного зв'язку надійшло клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції у зв'язку із обмеженим фінансуванням на відрядження.

Ознайомившись з клопотанням про проведення судового засідання в режимі відеоконференції, суд дійшов висновку, що дане клопотання не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

Відповідно до статті 42 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України): учасниками справи є сторони, треті особи.

У відповідності до ч. 5 ст. 195 КАС України: суд може постановити ухвалу про участь учасника справи у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду, визначеному судом.

Відповідно до ч. 1 ст. 195 КАС України: учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом.

Згідно з ч. 2 ст. 195 КАС України: учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

Разом з тим, з аналізу частини 5 статті 195 КАС України вбачається, що прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов'язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції в разі наявності про це клопотання учасника адміністративного процесу.

В обґрунтування зазначеного клопотання позивачем не було надано жодного доказу неможливості прибуття представника у наступне судове засідання.

За результатом підготовчих дій, спрямованих на забезпечення (у випадку прийняття відповідного рішення) проведення судового засідання в режимі відеоконференції, судом встановлена відсутність технічної можливості провести судове засідання по справі в режимі відеоконференції.

Виходячи з наведеного вище, суд вважає, що в задоволенні клопотання представника відповідача про проведення судового засідання в режимі відеоконференції слід відмовити.

Керуючись статтею 195 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання представника відповідача про проведення судового засідання в режимі відеоконференції у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Донецькій області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Ухвала набирає законної сили негайно з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.

Суддя О.М. Кониченко

Попередній документ
87739191
Наступний документ
87739193
Інформація про рішення:
№ рішення: 87739192
№ справи: 200/603/20-а
Дата рішення: 20.02.2020
Дата публікації: 24.02.2020
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Донецький окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи, що виникають з відносин публічної служби, зокрема справи щодо; звільнення з публічної служби, з них
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (06.08.2020)
Дата надходження: 06.08.2020
Предмет позову: визнання дій протиправним та зобов’язання вчинити певні дії
Розклад засідань:
10.02.2020 09:30 Донецький окружний адміністративний суд
24.02.2020 14:00 Донецький окружний адміністративний суд
12.05.2020 11:00 Донецький окружний адміністративний суд
07.10.2020 11:40 Перший апеляційний адміністративний суд
04.11.2020 10:10 Перший апеляційний адміністративний суд
04.11.2020 15:00 Перший апеляційний адміністративний суд
08.02.2021 11:00 Перший апеляційний адміністративний суд