Ухвала від 20.02.2020 по справі 591/1029/20

Справа № 591/1029/20

Провадження № 1-кс/591/540/20

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 лютого 2020 року слідчий суддя Зарічного районного суду м. Суми ОСОБА_1 , з участю секретаря - ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність прокурора прокуратури Сумської області, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, -

ВСТАНОВИВ:

18.02.2020 року ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Зарічного районного суду м.Суми із скаргою, в якій він просив зобов'язати прокуратуру Сумської області внести відомості до ЄРДР по його повідомленню про злочин від 17.02.2020 року.

В судове засідання скаржник надіслав заяву про можливість розгляду скарги без його участі, вимоги скарги підтримав в повному обсязі.

Представник прокуратури Сумської області, будучи належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, не з'явився, що з огляду на положення ст.306 КПК не є перешкодою для розгляду скарги.

Враховуючи відсутність учасників процесу, згідно ч.4 ст.107 КПК України, фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

Слідчий суддя, дослідивши матеріали скарги, дійшов наступних висновків.

Як вбачається з матеріалів скарги, 17.02.2020 року ОСОБА_3 подав до приймальні громадян прокуратури Сумської області документ під назвою «Повідомлення про злочин», вчинений, за його думкою, проти нього групою службових осіб - прокурорів Сумської місцевої прокуратури ОСОБА_4 та ОСОБА_5 та просив внести таке повідомлення до ЄРДР відповідно до ст. 214 КПК України.

Ст. 214 КПК України передбачає, що після подання заяви або повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення відповідною посадовою особою (слідчим чи прокурором) обставин, що можуть свідчити про вчинення особою кримінального правопорушення, слідчий чи прокурор зобов'язаний внести відповідні відомості до ЄРДР та розпочати розслідування.

За змістом вказаної норми закону до реєстру повинні вноситися відомості, які дійсно вказують, що мало місце кримінальне правопорушення, а не заяви, які не вказують про наявність події кримінального правопорушення, а тільки мають формальну назву "повідомлення про злочин (кримінальне правопорушення)".

Оскільки повідомлення ОСОБА_3 , як вбачається з його змісту, не містить жодних обставин, які можуть свідчити про вчинення злочинів, а заявник лише висловлює своє невдоволення процесуальною діяльністю прокурорів і адвокатів, то вважаю, що підстав для внесення відомостей по такому повідомленню від 17.02.2020 року до ЄРДР не було і бездіяльності, яка б підлягала оскарженню згідно п.1 ч.1 ст.303 КПК України, з боку прокуратури Сумської області в даному випадку не допущено.

За таких обставин, в задоволенні скарги необхідно відмовити.

Керуючись ст. 303,304 КПК України, слідчий суддя -

УХВАЛИВ:

В задоволенні скарги ОСОБА_3 на бездіяльність прокурора прокуратури Сумської області, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань, - відмовити.

Ухвала не оскаржується.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Попередній документ
87720632
Наступний документ
87720634
Інформація про рішення:
№ рішення: 87720633
№ справи: 591/1029/20
Дата рішення: 20.02.2020
Дата публікації: 06.02.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Зарічний районний суд м. Сум
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Провадження за скаргами на дії та рішення правоохоронних органів, на дії чи бездіяльність слідчого, прокурора та інших осіб під час досудового розслідування; бездіяльність слідчого, прокурора; стосовно невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено склад суду (18.02.2020)
Дата надходження: 18.02.2020
Предмет позову: -
Розклад засідань:
20.02.2020 15:00 Зарічний районний суд м.Сум
Учасники справи:
головуючий суддя:
КЛІМАШЕВСЬКА ІРИНА ВАЛЕНТИНІВНА
суддя-доповідач:
КЛІМАШЕВСЬКА ІРИНА ВАЛЕНТИНІВНА