Справа №461/1288/20
18 лютого 2020 року м.Львів
Суддя Галицького районного суду м. Львова Романюка В.Ф., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , представника митниці Дунаса М.О. розглянувши матеріали, які надійшли з Галицької митниці Держмитслужби ДМС України про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення митних правил:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, не працюючої, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , серія і номер закордонного паспорта НОМЕР_1 , ідентифікаційний номер невідомий,
за ч.6 ст.470 Митного Кодексу України, -
25.01.2020 року близько 05 години 47 хв. гр. України ОСОБА_1 , слідуючи з Республіки Польща в Україну через митний пост «Грушів» Галицької митниці Держмитслужби, в якості пасажира рейсового автобуса «VAN HOOL», VIN - НОМЕР_2 , реєстраційний номер НОМЕР_3 , країна реєстрації - Республіка Польща, рейс «ВІННИЦЯ -СЛУПСЬК», в'їхала в зону митного контролю смугою руху "червоний коридор".
Під час здійснення митного контролю вказаного транспортного засобу та внесення даних про пасажирів, які у ньому переміщуються через митний кордон України, в АСМО «Інспектор» спрацював АСАУР (коди 401-1, 801-1 «По даній особі(особам) наявна інформація про ввезення у попередніх періодах інших ТЗ, по яких відсутні відомості щодо подальшого вивезення…»), що стосується гр. України ОСОБА_1 , яка 02.08.2018 р. ввезла на митну територію України через митний пост UA305340 в режимі «транзит» автомобіль марки «SKODA OCTAVIA», VIN - TMBHS21Z792023914, реєстраційний номер НОМЕР_4 країна реєстрації - Республіка Литва, який згідно з інформацією бази даних ЄАІС Держмитслужби України станом на 25.01.2020 року за її межі не вивозився та у інший митний режим, згідно з нормами чинного законодавства - не поміщений. Відповідно до ст. 90 Митного кодексу України транзит - це митний режим, відповідно до якого товари та/або транспортні засоби комерційного призначення переміщуються під митним контролем між двома митними органами України або в межах зони діяльності одного митного органу без будь-якого використання цих товарів, без сплати митних платежів та без застосування заходів нетарифного регулювання зовнішньоекономічної діяльності. Статтею 95 Митного кодексу України для автомобільного транспорту встановлено строк транзитних перевезень - 10 діб, а у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці - 5 діб. Враховуючи строки транзитних перевезень, встановлені ст. 95 Митного кодексу України, транспортний засіб «SKODA OCTAVIA», реєстраційний номер НОМЕР_4 , VIN-код НОМЕР_5 , країна реєстрації - Республіка Литва підлягав вивезенню з митної території України в термін до 12.08.2018 року.
Відповідно до вимог ст. 192 Митного кодексу України, до найближчого митного органу у визначені строки транзиту гр. України ОСОБА_1 з повідомленням про обставини події, у зв'язку з якими порушено ці строки, та про місцезнаходження транспортного засобу не зверталась, жодних документів, що підтверджують факт аварії, дії обставин непереборної сили або протиправних дій третіх осіб, визначених статтею 460 Митного кодексу України, під час митного оформлення не надав.
Таким чином, ОСОБА_1 перевищила встановлений статтею 95 Митного кодексу України строк доставки товару - транспортного засобу особистого користування - більше ніж на тридцять діб. Згідно з інформацією бази даних ЄАІС зазначений транспортний засіб з митної території України станом на 25.01.2020 року не був вивезений та у інший митний режим не поміщений, протокол про порушення митних правил за ст. 470 Митного Кодексу України щодо даного факту не складався
Дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 органом митниці кваліфіковано за ч.6 ст.470 МК України.
Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала повністю. Просить суд не застосовувати до неї штраф, а конфіскацію автомобіля «SKODA OCTAVIA», реєстраційний номер НОМЕР_4 , VIN-код НОМЕР_5 , який на даний час перебуває за адресою: АДРЕСА_2 .
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , думку представника митниці, який зазначив, що у діях ОСОБА_1 , наявний склад правопорушення, яке йому інкриміноване, тому до останнього слід застосувати стягнення, передбачене санкцією частини 6 статті 470 МК України, дослідивши матеріали справи, приходжу до наступного висновку.
Згідно ч.6 ст.470 МК України відповідальність настає за перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування.
Частиною 1 ст.381 МК України встановлено, що транспортні засоби особистого користування з метою прохідного транзиту через митну територію України за умови їх письмового декларування в порядку, передбаченому для громадян, та внесення на рахунок органу доходів і зборів, що здійснив пропуск таких транспортних засобів на митну територію України, грошової застави в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких транспортних засобів на митну територію України з метою вільного обігу.
Відповідно до глави 55 р. ХІІ МК України, поміщення громадянином - резидентом транспортного засобу, постійно зареєстрованого у відповідних реєстраційних органах іноземної держави, у будь-який інший митний режим ніж транзит супроводжуватиметься обов'язковим письмовим декларуванням цього транспортного засобу та виконанням інших митних формальностей, передбачених Митним кодексом України (письмове зобов'язання, застосування заходів гарантування тощо).
Товари, транспортні засоби комерційного призначення, що переміщуються у митному режимі транзиту, перебувають під митним контролем і повинні бути доставленими у митний орган призначення до закінчення строку, визначеного ст. 95 МК України (ст. 90 та 93 МК України).
У відповідності до ст.95 МК України для автомобільного транспорту встановлено строк транзитного перевезення в десять діб, а у разі переміщення в зоні діяльності однієї митниці - п'ять діб.
Частиною 2 ст.95 МК України встановлено, що до строків зазначених у ч.1 даної статті, не включається час дії обставин, зазначених у ст.192 МК України.
Доказів того, що ОСОБА_1 у порядку визначеному ст.192 МК України та розділом VIII Порядку виконання митних формальностей, відповідно до заявленого митного режиму, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.05.2012 року № 657, зверталася до найближчого органу доходів і зборів до завершення визначеного митницею строку транзиту про обставини подій, у зв'язку з якими порушено ці строки, та місцезнаходження товарів і транспортних засобів у випадку порушення строку транзиту в ході розгляду справи не здобуто.
Одночасно, обставин, передбачених ст.460 Митного кодексу України, з настанням яких діяння, передбачене ст.470 Митного кодексу України, не тягне за собою адміністративної відповідальності, під час судового розгляду не встановлено.
Факт митного правопорушення підтверджується: даними, що містяться в протоколі про порушення митних правил №0265/20900/20 від 25.01.2020 р.; копією контрольного талону для проходження по «червоному коридору»; витягом з АСТО «ІНСПЕКТОР» та ЄАІС ДФС України; доповідною запискою.
Таким чином, суд приходить до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 в скоєні митного правопорушення, передбаченого ч. 6 ст.470 МК України, тобто остання перевищила встановлений митним кодексом України строк доставки транспортного засобу особистого користування, що перебуває під митним контролем до органу доходів і зборів призначення, терміном більше ніж на тридцять діб.
Згідно ч.6 ст.470 МК України перевищення встановленого статтею 95 цього Кодексу строку доставки транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення більше ніж на тридцять діб, а так само втрата цих транспортних засобів, у тому числі їх розукомплектування - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацію таких транспортних засобів.
Приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь її вини і майновий стан, приходжу до висновку, що на ОСОБА_1 слід накласти стягнення в межах встановлених санкцією ч. 6 ст.470 МК України, а саме: конфіскації транспортного засобу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 слід стягнути в користь Державної судової адміністрації України судовий збір у розмірі 420,40 грн.
Керуючись ст.ст.470, 526 МК України, ст.ст.40-1, 283 КУпАП України, Законом України «Про судовий збір», суд, -
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.6 ст.470 МК України та накласти на неї стягнення у виді конфіскації в дохід держави транспортного засобу «SKODA OCTAVIA», реєстраційний номер НОМЕР_4 , VIN-код НОМЕР_5 , який на даний час знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України судовий збір в розмірі 420,40 грн.
Постанова судді у справі про порушення митних правил може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Галицький районний суд м. Львова, особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Романюк В.Ф.