Справа № 357/693/20
3/357/544/20
18.02.2020 року cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Бобкова Н. В. , розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшли з Головного управління ДПС у Київській області,стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серія НОМЕР_1 вид.22.07.2010 р. БЦ МВМ №1 ГУ МВС України, РНОКПП: НОМЕР_2 , на підставі ст. 164 КУпАП,
21.01.2020 р. до Білоцерківського міськрайонного суду Київської області надійшли матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.164 КУпАП.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення №159 складеного 03.01.2020 року, що ОСОБА_1 вчинила правопорушення: ст..58, ч.6 ст.128 Господарського кодексу України від 16.01.2003 р. №436-ІV, із змінами, в частині здійснення підприємницької діяльності без державної реєстрації під час будівництва та продажу об'єктів нерухомого майна та не забезпечення ведення обліку результатів своєї підприємницької діяльності, ст..18 Закону України від 15.05.2003 р. №755- ІV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб та громадських формувань» в частині неподання державному реєстратору документів для державної реєстрації фізичної особи - підприємця, чим вчинила правопорушення, передбачене ст..164 КУпАП.
Вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення має бути повернутий до Головного управління ДПС у Київській області для належного оформлення, виходячи з наступного.
Пунктом 2 частини 1 статті 278 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Згідно ч.7 розділу І Порядку оформлення Держаудитслужбою та її міжрегіональними територіальними органами матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженого Наказом Державної аудиторської служби України 01.12.2016 року №168, зміст протоколу повинен відповідати вимогам, викладеним у статті 256 КУпАП. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право дати пояснення та висловити зауваження щодо змісту протоколу, а також письмово викласти мотиви своєї відмови від підписання протоколу. Власноруч викладені цією особою пояснення та зауваження додаються до протоколу, про що до нього вноситься відповідний запис із зазначенням кількості аркушів, на яких подано такі пояснення та/або зауваження.
В протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено частину ст. 164 КУпАП, за якою правопорушник притягається до адміністративної відповідальності, а також відсутні дані про притягнення його упродовж року до адміністративної відповідальності за цією статтею, відсутні характеристика, адреси свідків та їх пояснення, що позбавляє суд можливості вирішити справу по суті.
Постановою Пленуму Верховного Суду України від23.12.2005року №14 зазначено, що протоколи про адміністративні правопорушення, складені без додержання вимог ст.256 КУпАП, повертаються відповідному органу для належного оформлення.
За таких обставин вважаю, що адміністративний матеріал має бути повернутий до Головного управління ДПС у Київській області для належного оформлення.
Керуючись ст.256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_2 за ст.164 КУпАП повернути до Головного управління ДПС у Київській області для належного оформлення.
СуддяН. В. Бобкова