Справа №:755/853/20
"05" лютого 2020 р. Дніпровський районний суд м. Києва у складі:
головуючої судді ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні залі суду в м. Києві подання начальника Дніпровського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю м. Києва, проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 ,
за участю:
дільничного офіцера поліції ОСОБА_5 ,
засудженого ОСОБА_4 ,
до Дніпровського районного суду м. Києва надійшло подання начальника Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду ОСОБА_4 .
Подання мотивоване тим, що 20 листопада 2013 року ОСОБА_4 звільнився з місць позбавлення волі після чого зарекомендував себе з негативної сторони, оскільки неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності та вчинив кримінальне правопорушення. Так 06 лютого 2019 року ОСОБА_4 вчинив кримінальне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 185 КК України. Вироком Дніпровського районного суду м. Києва від 08 травня 2019 року засуджений за ч. 1 ст. 185 КК України до покарання у вигляді 1 року позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням, іспитовим строком 1 рік. 16 грудня 2019 року притягнений до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 175-1 та ч. 1 ст. 178 КУпАП та йому одночасно винесено попередження про припинення антигромадської поведінки та можливості застосування адміністративного нагляду. Крім того, 16 грудня 2019 року відносно ОСОБА_4 складено протокол про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП. Оскільки засуджений ОСОБА_4 після звільнення з місць позбавлення волі на шлях виправлення не став, у зв'язку із чим, необхідно йому встановити адміністративний нагляд строком на 1 рік та встановити ряд обмежень, а саме: 1) з'являтися на реєстрацію по нагляду з 09 год 00 хв до 18 год 00 хв до Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві перший, другий, третій та четвертий четвер, щомісяця; 2) заборонити виїзд за межі міста в особистих та службових справах без дозволу органів Національної поліції; 3) заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші розважальні заклади, де реалізуються спиртні напої на розлив; 4) заборонити залишати своє місце проживання з 21 год 00 хв до 05 год 00 хв, наступного дня; 5) з'являтися за викликом поліції у вказаний термін і давати усні і письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.
В судовому засіданні інспектора Дніпровського УП ГУ НП у м. Києві ОСОБА_5 подання підтримав та просив його задовольнити.
ОСОБА_4 не заперечував проти задоволення подання.
Ознайомившись з поданням та долученими до нього матеріалами, вислухавши учасників судового провадження, суд дійшов такого висновку.
Згідно ч. 1 ст. 539 КПК України питання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотанням (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Відповідно до вимог ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Згідно п. «в» ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб, засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється: щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі постанови судді про встановлення адміністративного нагляду.
Як вбачається з довідки про звільнення серії КІВ №10521 від 20 листопада 2013 року ОСОБА_4 на підставі ухвали Березанського міського суду Київської області від 12 листопада 2013 року звільнений умовно-достроково від відбування покарання передбаченого вироком Дніпровського районного суду м. Києва від 13 вересня 2010 року, яким його засуджено до 5 років позбавлення волі за ч. 2 ст. 186 КК України.
Згідно вироку Дніпровського районного суду м. Києва від 08 травня 2019 року ОСОБА_4 засуджено за ч. 1 ст. 185 КК України до 1 року позбавлення волі, на підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з іспитовим строком в 1 рік.
Постановою по справі про адміністративне правопорушення від 16 грудня 2019 року АА №543794 ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 178 КУпАП та накладено стягнення у вигляді попередження.
Крім того, постановою по справі про адміністративне правопорушення від 16 грудня 2019 року АА №543801 ОСОБА_4 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 175-1 КУпАП та накладено стягнення у вигляді попередження.
Також попередженнями особи, щодо якої може бути встановлено адміністративний нагляд, про припинення антигромадського способу життя ОСОБА_4 17 грудня 2019 року повідомлено під розписку про можливість встановлення до нього адміністративного нагляду.
Зазначенні обставини свідчать про те, що на даний час наявні підстави встановлення адміністративного нагляду, передбачені ст. 4 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Зазначені у подані органу внутрішніх справ обмеження не суперечать ст. 10 Закону, в частині видів обмежень щодо осіб, відносно яких встановлено адміністративний нагляд та правилам визначеним ст. 9 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі».
Термін дії адміністративного нагляду, визначений ст. 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» на момент розгляду подання в суді, не закінчився.
За таких обставин, суд з урахуванням особи ОСОБА_4 , його способу життя і поведінки, беручи до уваги завдання адміністративного нагляду, регламентовані ст. 2 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», вважає за необхідне задовольнити подання про встановлення адміністративного нагляду, оскільки зазначені обмеження дадуть змогу запобігти вчиненню ОСОБА_4 злочинів та здійснять належний виховний вплив на останнього.
На підставі наведеного, керуючись: Законом України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», ст. 369, 372, 392, 539 КПК України, суд
подання начальника Дніпровського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , строком на 1 (один) рік із застосуванням наступних обмежень:
1) з'являтись на реєстрацію по нагляду в Дніпровське управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві перший, другий, третій та четвертий четвер, щомісяця у період, з 09 год 00 хв до 18 год 00 хв;
2) заборонити виїзд за межі міста Києва в особистих та службових справах без дозволу органів Національної поліції України.
3) заборонити відвідувати кафе, бари, ресторани та інші розважальні заклади, де реалізують спиртні напої на розлив;
4) заборонити залишати своє місце проживання з 21 год 00 хв до 05 год 00 хв наступного дня.
5) з'являтися за викликом працівників Національної поліції у вказаний термін і давати усні і письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду.
Роз'яснити сторонам, що: у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду, передбачених статтями 9 і 10 Закону «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», особи, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, притягаються до відповідальності згідно і законодавством;
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 7 діб з дня її проголошення.
Суддя : ОСОБА_1