Справа № 314/281/20
Провадження № 3/314/254/2020
11.02.2020 року м. Вільнянськ
Суддя Вільнянського районного суду Запорізької області Кіяшко В.О., секретар судового засідання Якубовська Т.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи про адміністративне правопорушення у відношенні
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, займав посаду молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Вільнянська виправна колонія (№ 20)», який зареєстрований та мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_1 виданий Вільнянським РВ УМВС України в Запорізькій області 27.01.2014 року, РНОКПП НОМЕР_2 ,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
за участю: прокурора Данилюк Г.М.,
особи, яка притягається
до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,
встановив:
згідно протоколу про адміністративне правопорушення, відповідно до п. «д» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» №1700-VII від 14.10.2014 року, суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону є особи рядового і начальницького складу державної кримінально-виконавчої служби.
28.08.2017 року ОСОБА_1 прийняв присягу працівника Державної кримінально-виконавчої служби України.Наказом Державної установи «Вільнянська виправна колонія (№ 20)» від 28.08.2017 року№ 111/ос-17 ОСОБА_1 з 28.08.2017 року призначено на посаду молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Вільнянська виправна колонія (№ 20)» та присвоєно звання рядовий внутрішньої служби.03.06.2019 року наказом Державної установи «Вільнянська виправна колонія (№ 20)» № 102/ОС-19 від 03 червня 2019 року «По особовому складу» ОСОБА_1 звільнений з посади молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Вільнянська виправна колонія (№ 20)», згідно п. 7 ч. 1 ст. 77 (за власним бажанням) ЗУ «Про Національну поліцію».Того ж дня, 03.06.2019 року, в підрозділі кадрового забезпечення Державної установи «Вільнянська виправна колонія (№ 20)», ОСОБА_1 був ознайомлений з положеннями статті 45 ЗУ «Про запобігання корупції» шляхом підписання примірника відповідного попередження.
Таким чином, ОСОБА_1 , достовірно знаючи про необхідність подати 03.06.2019 року декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, порушив вимоги ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 та Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 3 від 10.06.2016, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (в редакції Закону № 1700-VII від 14.10.2014) - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
У судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що він до 03.06.2019 року працював на посаді молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Вільнянська виправна колонія (№ 20)», потім був звільнений за власним бажанням. З 03.06.2019 року він намагався подати декларацію, але по технічним причинам цього зробити не зміг, на підтвердження чого надав електронну переписку з НАЗК. При прийнятті рішення просив врахувати, що він не мав наміру приховати власний дохід або майно, а лише не з його вини несвоєчасно подав декларацію, а саме наступного дня 04.06.2019 року.
Прокурор Данилюк Г.М. у судовому засіданні вважає наявними підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, оскільки він порушив термін подання декларації, яку фактично подав із затримкою.
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, приходжу до наступних висновків.
Частиною 1 статті 172-6 КУпАП передбачена відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до вимог частини 2 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.
Як встановлено у судовому засіданні, ОСОБА_1 займав посаду молодшого інспектора відділу охорони Державної установи «Вільнянська виправна колонія (№ 20)», тобто був особою рядового складу державної кримінально-виконавчої служби. 03.06.2019 року був звільнений із вказаної посади.
ОСОБА_1 03.06.2019 року намагався подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, але у зв'язку через технічні перешкоди йому це не вдавалося.
Конструктивною ознакою правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є несвоєчасне подання декларації без поважних на те причин.
Суб'єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини у формі прямого чи не прямого умислу, вчинення цього діяння через необережність виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Склад правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є формальним, оскільки обов'язковим елементом об'єктивної сторони є умисне несвоєчасне подання електронної декларації, а тому орган, уповноважений на складання протоколу про адміністративне правопорушення, повинен довести в діях особи умисел на несвоєчасне подання електронної декларації.
З наданих ОСОБА_1 доказів вбачається наявність поважних причин, які унеможливлюють своєчасне подання декларації (надана електронна переписка з НАЗК з 03.06.2019 року).
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про відсутність у ОСОБА_2 умислу направленого на порушення ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції».
Предметом правопорушення за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП є декларація, подана шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції: а) за минулий рік; б) за період, охоплений раніше поданими деклараціями.
Таким чином, аналізуючи докази, зібрані під час розгляду справи, та аналізуючи законодавство щодо запобігання корупції, суд приходить до переконання про відсутність в діях ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст. 245, п. 1 ч. 1 ст. 247, ст. 280, ст. 283, ст. 284 КУпАП, суд, -
постановив:
провадження по справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності ч. 1 ст.172-6 КУпАП закрити у зв'язку із відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови. Апеляційна скарга подається до Запорізького апеляційного суду через Вільнянський районний суд Запорізької області.
Суддя В.О. Кіяшко
11.02.2020