Рішення від 17.02.2020 по справі 280/327/20

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

17 лютого 2020 року Справа № 280/327/20 м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сіпаки А.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу

за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (вул.Московська, буд. 8, корп. 30, м. Київ, 01010, код ЄДРПОУ 37956207)

до Публічного акціонерного товариства "Світлотехніка" (вул. Нарвська, буд. 10, м.Запоріжжя, 69032, код ЄДРПОУ 02970085)

про стягнення штрафу за порушення законодавства на ринку цінних паперів,

ВСТАНОВИВ:

Національна комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - позивач) звернулась до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Публічного акціонерного товариства "Світлотехніка" (далі - відповідач), в якому позивач просить суд стягнути з відповідача штраф за порушення законодавства на ринку цінних паперів у розмірі 23800,00 у дохід Державного бюджету України.

В обґрунтування позовних вимог НКЦПФР зазначила, що Приватне акціонерне товариство "Запоріжтрансформатор" не розкрило річну інформацію про емітента за 2017 рік шляхом її опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; не розкрило регулярну річну інформацію за 2018 рік у строк передбачений вимогами Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, зокрема, шляхом подання її до НКЦПФР, що є порушенням вимог статті 39 та статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», а також вимог пункту 4 глави 4 розділу II Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів. За порушення відповідачем вимог підпункту 4 глави 4 розділу 2 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку було винесено постанови про накладення на Публічне акціонерне товариство "Світлотехніка" санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів та застосовано до відповідача штрафи у загальному розмірі 23800,00 грн. Разом з тим, вищезазначені штрафи відповідачем у добровільному порядку сплачені не були, що стало підставою для звернення позивача до суду.

Ухвалою суду від 16.01.2020 відкрито провадження у справі та призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження. Сторонам повідомлено про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи (у письмовому провадженні) у судовому засіданні 12.02.2020.

Також зазначеною ухвалою суд встановив відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для подання суду відзиву на позовну заяву.

Ухвалу суду від 16.01.2020 відповідач отримав 23.01.2020, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень. При цьому, відзив на позовну заяву відповідач не надав.

Частиною 6 ст.162 КАС України встановлено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Згідно ч. 5 ст. 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Статтею 258 КАС України передбачено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Відповідно до п. 10 ч.1 ст. 4 КАС України, письмове провадження - розгляд і вирішення адміністративної справи або окремого процесуального питання в суді першої, апеляційної чи касаційної інстанції без повідомлення та (або) виклику учасників справи та проведення судового засідання на підставі матеріалів справи у випадках, встановлених цим Кодексом.

Згідно з ч. 4 ст. 243 КАС України, судове рішення, постановлене у письмовому провадженні, повинно бути складено у повному обсязі не пізніше закінчення встановлених цим Кодексом строків розгляду відповідної справи, заяви або клопотання.

Отже, відповідно до вищевказаних приписів КАС України, справу розглянуто судом в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами у межах строку, встановленого ст. 258 КАС України.

Суд, розглянувши матеріали та з'ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, встановив наступне.

Згідно Витягу є Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, Публічне акціонерне товариство "Світлотехніка" зареєстроване 17.10.1991 року.

Судом встановлено, що 20.07.2018 уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку були винесені постанови про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів відносно Публічного акціонерного товариства "Світлотехніка", а саме:

№ 383-СХ-3-Е (нерозкриття регулярної річної інформації емітента за 2017 рік шляхом розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР про ринок цінних паперів),

№ 384-СХ-3-Е (нерозкриття регулярної річної інформації емітента за 2017 рік шляхом опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або НКЦПФР),

№ 385-СХ-3-Е (нерозкриття регулярної річної інформації емітента за 2017 рік шляхом подання до НКЦПФР),

№ 386-СХ-3-Е (нерозкриття регулярної річної інформації емітента за 2017 рік шляхом розміщення на власному веб-сайті).

20 липня 2018 року у відношенні ПАТ «СВІТЛОТЕХНІКА» винесено розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 80-СХ-З-Е, відповідно до якого Товариство повинно було розкрити регулярну річну інформацію за 2017 рік шляхом розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР про ринок цінних паперів, опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або НКЦПФР, розміщення на власному веб-сайті, подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

15.08.2019 позивачем було винесено постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, якими керівника Публічного акціонерного товариства "Світлотехніка" було запрошено до відділу нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Запорізькій області та представництва в судах Департаменту Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у Східному регіоні для підписання акту про правопорушення на ринку цінних паперів та надання письмових пояснень на 28.08.2019 о 10.30 год., 10.40 год., о 11.00 год. Зазначені постанови було надіслано на адресу відповідача, що підтверджується списком №4345 згрупованих поштових відправлень та фіскальним чеком відділення поштового зв'язку Запоріжжя-95.

28.08.2019 уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку було складено акти про правопорушення на ринку цінних паперів №438-СХ-3-Е, №439-СХ-3-Е, №441-СХ-3-Е, якими було встановлено факти порушення відповідачем вимог підпункту 4 глави 4 розділу II Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням НКЦПФР від 03.12.2016 року №2826.

11.09.2019 року на підставі зазначених актів уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку винесено постанову про розгляди справ про правопорушення на ринку цінних паперів, якою призначено розгляди справ на 10.10.2019 о 10.00 год., о 10.05 год., о 10.10 год., о 10.15 год.

Акти про правопорушення на ринку цінних паперів від 28.08.2019 та постанова про розгляди справ про правопорушення на ринку цінних паперів від 11.09.2019, було направлено на адресу відповідача 16.09.2019, що підтверджується списком №11102 згрупованих поштових відправлень та фіскальним чеком відділення поштового зв'язку №22 м. Харків.

10.10.2019 позивачем було винесено постанови про накладення на відповідача санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, передбачених пунктом 4 глави 4 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів:

- №438-СХ-3-Е, якою до Публічного акціонерного товариства "Світлотехніка" було застосовано штраф у розмірі 1700,00 грн.;

- №438-СХ-3-Е, якою до Публічного акціонерного товариства "Світлотехніка" було застосовано штраф у розмірі 1700,00 грн.;

- №438-СХ-3-Е, якою до Публічного акціонерного товариства "Світлотехніка" було застосовано штраф у розмірі 17000,00 грн.

Вищезазначені постанови направлені відповідачу, що підтверджується списком №12476 згрупованих поштових відправлень та фіскальним чеком відділення пощтового зв'язку №22 м. Харків.

Несплата Публічним акціонерним товариством "Світлотехніка" у законодавчо визначеному порядку та у строки накладених санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у загальному розмірі 23800,00 грн., послугувала підставою для звернення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Запорізького окружного адміністративного суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.

Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначені Законом України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні, Законом України Про цінні папери та фондовий ринок, підзаконними нормативно-правовими актами.

Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в України" державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.

Згідно з частиною 1 статті 5 Закону України Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи (стаття 6 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні").

Відповідно до вимог статті 40 Закону України Про цінні папери та фондовий ринок від 23.02.2006 № 3480-IV регулярна інформація про емітента - річна та квартальна звітна інформація про результати фінансово-господарської діяльності емітента, яка розкривається на фондовому ринку, в тому числі шляхом подання до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Звітним періодом для складання річної інформації про емітента є календарний рік.

Річна інформація про емітента є відкритою і в обсязі, встановленому Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, підлягає оприлюдненню емітентом не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним, шляхом:

- розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів;

- опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку;

- розміщення на власному веб-сайті.

Як передбачено пунктом 10 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та фондовий ринок, а також законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства.

Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затверджене рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.12.2013 №2826, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 24.12.2013 №2180/24712 (далі-Положення) регулює склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної (квартальної, річної), особливої інформації, інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю, інформації в повідомленні про проведення загальних зборів (далі - Інформація) емітентами цінних паперів та подання її до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія), інформації, що міститься в проспекті емісії (інформації про випуск іпотечних сертифікатів (далі - інформація про випуск)) цінних паперів та звіті про результати розміщення (звіті про підсумки випуску іпотечних сертифікатів (далі - підсумки випуску)) цінних паперів емітентами цінних паперів, інформації, передбаченої статтями 65 - 65-2 Закону України «Про акціонерні товариства» та пунктом 2 розділу ІІ Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 23 березня 2017 року № 1983-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах», строки (терміни) та перелік оприлюднення публічними акціонерними товариствами інформації, що підлягає оприлюдненню відповідно до вимог законодавства, на власному веб-сайті, опублікування відомостей про створення акціонерного товариства однією особою або про придбання однією особою усіх акцій товариства.

Відповідно до пункту 14 Розділу І Положення емітенти цінних паперів зобов'язані складати Інформацію у повному обсязі відповідно до вимог цього Положення.

Згідно з пунктом 5 глави 1 Розділу ІІ розкриття особливої інформації здійснюється у такі строки:

на власному веб-сайті - якнайшвидше:

емітентами, цінні папери яких не допущені до торгів на фондовій біржі,- не пізніше 10:00 другого робочого дня після дати вчинення дії;

емітентами, цінні папери яких допущені до торгів на фондовій біржі,- не пізніше початку торговельної сесії наступного торговельного дня фондової біржі після дати вчинення дії;

у загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії або через особу, яка провадить діяльність з оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку,- до кінця доби другого робочого дня після дати вчинення дії;

подання до Комісії - протягом п'яти робочих днів після дати вчинення дії.

Як передбачено пунктом 7 глави 1 Розділу ІІ, повідомлення, яке подається до Комісії та розміщується в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії або через особу, яка провадить діяльність з оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку, складається з титульного аркуша (додаток 1) та однієї з наведених удодатках 2-15форм відповідно до виду особливої інформації.

Відповідно до пункту 4 глави 4 Розділу ІІ розкриття регулярної річної інформації має здійснюватись не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним.

Емітенти цінних паперів до подання регулярної річної інформації до Комісії розміщують її на власному веб-сайті та в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії або через особу, яка провадить діяльність з оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку.

На титульному аркуші річної інформації, яка розміщується в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії або через особу, яка провадить діяльність з оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку, та яка подається до Комісії, обов'язково зазначаються:

дата реєстрації емітентом електронного документа, що містить річну інформацію;

вихідний реєстраційний номер електронного документа, що містить річну інформацію;

найменування, ідентифікаційний код юридичної особи, країна реєстрації юридичної особи та номер свідоцтва про включення до Реєстру осіб, уповноважених надавати інформаційні послуги на фондовому ринку особи, яка провадить діяльність з оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку;

дата оприлюднення та URL-адреси власного веб-сайту та веб-сторінки в мережі Інтернет у складі цього веб-сайту, безпосередньо на якій розкрито зміст Повідомлення.

Згідно з пунктом 1 глави 4 Розділу ІІІ Положення регулярна річна інформація емітентів цінних паперів включає:

1) титульний аркуш;

2) зміст;

3) основні відомості про емітента (включає, зокрема, найменування та місцезнаходження емітента, розмір його статутного капіталу);

4) інформацію про одержані ліцензії на окремі види діяльності;

5) відомості про участь емітента в інших юридичних особах;

6) інформацію щодо посади корпоративного секретаря (для акціонерних товариств);

7) інформацію про наявність філіалів або інших відокремлених структурних підрозділів емітента;

8) інформацію про органи управління емітента, його посадових осіб та засновників;

9) звіт керівництва (звіт про управління);

10) інформацію про будь-які винагороди або компенсації, які мають бути виплачені посадовим особам емітента в разі їх звільнення;

11) перелік власників пакетів 5 і більше відсотків акцій із зазначенням відсотка, кількості, типу та/або класу належних їм акцій;

12) інформацію про зміну акціонерів, яким належать голосуючі акції, розмір пакета яких стає більшим, меншим або рівним пороговому значенню пакета акцій;

13) інформацію про зміну осіб, яким належить право голосу за акціями, сумарна кількість прав за якими стає більшою, меншою або рівною пороговому значенню пакета акцій;

14) інформацію про зміну осіб, які є власниками фінансових інструментів, пов'язаних з голосуючими акціями акціонерного товариства, сумарна кількість прав за якими стає більшою, меншою або рівною пороговому значенню пакета акцій;

15) інформацію про структуру капіталу, в тому числі із зазначенням типів та класів акцій, а також прав та обов'язків акціонерів (учасників);

16) інформацію про цінні папери емітента (вид, форма випуску, тип, кількість), наявність публічної пропозиції та/або допуску до торгів на фондовій біржі в частині включення до біржового реєстру;

17) інформацію про придбання власних акцій емітентом;

18) інформацію про будь-які обмеження щодо обігу цінних паперів емітента, в тому числі необхідність отримання від емітента або інших власників цінних паперів згоди на відчуження таких цінних паперів;

19) інформацію про загальну кількість голосуючих акцій та кількість голосуючих акцій, права голосу за якими обмежено, а також кількість голосуючих акцій, права голосу за якими за результатами обмеження таких прав передано іншій особі;

20) інформацію про забезпечення випуску боргових цінних паперів;

21) звіт про стан об'єкта нерухомості (у разі емісії цільових облігацій підприємств, виконання зобов'язань за якими здійснюється шляхом передання об'єкта (частини об'єкта) житлового будівництва);

22) інформацію про наявність у власності працівників емітента цінних паперів (крім акцій) такого емітента;

23) інформацію про наявність у власності працівників емітента акцій у розмірі понад 0,1 відсотка розміру статутного капіталу такого емітента;

24) інформацію про виплату дивідендів та інших доходів за цінними паперами у звітному періоді;

25) інформацію про господарську та фінансову діяльність емітента;

26) інформацію про вчинення значних правочинів або правочинів, щодо вчинення яких є заінтересованість, або про попереднє надання згоди на вчинення значних правочинів;

27) відомості про осіб, заінтересованих у вчиненні товариством правочинів із заінтересованістю, та обставини, існування яких створює заінтересованість;

28) річну фінансову звітність, підтверджену аудитором (аудиторською фірмою);

29) аудиторський звіт незалежного аудитора, наданий за результатами аудиту фінансової звітності емітента аудитором (аудиторською фірмою);

30) річну фінансову звітність поручителя (страховика/гаранта), що здійснює забезпечення випуску боргових цінних паперів (за кожним суб'єктом забезпечення окремо);

31) твердження щодо річної інформації;

32) інформацію про акціонерні або корпоративні договори, укладені акціонерами (учасниками) такого емітента, яка наявна в емітента;

33) інформацію про будь-які договори та/або правочини, умовою чинності яких є незмінність осіб, які здійснюють контроль над емітентом;

34) відомості щодо особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, що виникала протягом звітного періоду.

У ході розгляду справи встановлено, що Публічне акціонерне товариство "Світлотехніка" не розкрило регулярну річну інформацію за 2017 рік шляхом розміщення у загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР про ринок цінних паперів, опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або НКЦПФР, розміщення на власному веб-сайті, подання до НКЦПФР, що є порушенням підпункту 4 глави 4 розділу 2 Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням НКЦПФР від 03.12.2013 року №2826; не розкрило регулярну річну інформацію за 2018 рік у строк передбачений вимогами Положення № 2826, зокрема, шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР та шляхом подання її до НКЦПФР, що є порушенням вимог статті 39, статті 40 Закону України «Про цінні папери та фондовий ринок», вимог пункту 4 глави 4 розділу II Положення № 2826.

Відповідно до пп. 5-8 статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні":

5) неопублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

6) нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

7) неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян;

8) невиконання або несвоєчасне виконання рішень Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або розпоряджень, постанов або рішень уповноважених осіб Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щодо усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від п'яти до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пунктом 3 розділу XVIII «Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій», затверджених рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012р. №1470 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05.11.2012р. за №1855/22167, передбачено, що юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету України.

Відповідно до частини 2 статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" рішення Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про накладення штрафу може бути оскаржено в суді.

Згідно з частиною 3 статті 11 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Відповідач доказів оскарження вказаних постанов та/або доказів сплати визначених постановами штрафів у добровільному порядку не надав, у зв'язку з чим суд робить висновок, що позовна заява є обґрунтованою та підлягає задоволенню повністю.

Оскільки відповідно до приписів ст. 139 КАС України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз, судові витрати у даному випадку з відповідача стягненню не підлягають.

Керуючись ст. ст. ст.ст. 2, 5-6, 9, 72, 77, 90, 139, 241-246 КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (вул. Московська, буд. 8, корп. 30, м. Київ, 01010, код ЄДРПОУ 37956207) до Публічного акціонерного товариства "Світлотехніка" (вул. Нарвська, буд. 10, м.Запоріжжя, 69032, код ЄДРПОУ 02970085) про стягнення штрафу за порушення законодавства на ринку цінних паперів, - задовольнити.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Світлотехніка" в дохід Державного бюджету України штраф за порушення законодавства на ринку цінних паперів у розмірі 23800 (двадцять три тисячі вісімсот) гривень 00 коп. на рахунок по коду класифікації доходів бюджету 21081100 «Адміністративні штрафи та інші санкції», отримувач УК у м.Запоріжжі/Вознесенівс./21081100. код отримувача 38025409, номер рахунку (IBAN) UA 688999980000031112106008007.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Повний текст рішення складено та підписано 17.02.2020.

Суддя А.В. Сіпака