Постанова від 16.01.2020 по справі 287/1921/19

Олевський районний суд Житомирської області

Справа № 287/1921/19

3/287/225/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 січня 2020 року м. Олевськ

Суддя Олевського районного суду Житомирської області Ковальчук М.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 виданий 16.03.2006 року Олевським РВ УМВС, жительки АДРЕСА_1 , громадянки України, працюючої бібліотекарем Корощинської ЗОШ, раніше протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалась,

за ч. 4 ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 187484 вбачається, що 17.10.2019 року близько 14.00 год. на території Варварівської ЗОШ гр. ОСОБА_1 ухилялась від виконання своїх батьківських обов'язків по догляду та вихованню за своєю дочкою ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка в даний період часу вчинила злочин, а саме малолітній ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , нанесла тілесні ушкодження у вигляді ЗЧМТ, струс головного мозку.

В судовому засіданні ОСОБА_1 заперечила факт вчинення правопорушення.

Встановлено, що ОСОБА_1 інкримінується склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 184 КУпАП., а саме вчинення неповнолітніми діянь, що містять ознаки злочину, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, якщо вони не досягли віку, з якого настає кримінальна відповідальність.

Згідно до вимог ч.1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Виходячи з вимог ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, а також іншими документами.

Протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 187484 відносно ОСОБА_1 не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, тобто в описовій частині протоколу не зазначено всіх свідків правопорушення, письмові пояснення яких додаються до протоколу. Також відсутня постанова органу досудового розслідування про закриття кримінального провадження, оскільки з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_4 подавалась заява про вчинення злочину слідчому СВ Олевського ВП Місько А.Ю. , при цьому відсутні докази про внесення відомостей до ЄРДР.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 не може бути притягнута до адміністративної відповідальності, передбаченої ч.4 ст. 184 КУпАП та в її діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.184 КУпАП України.

Згідно п.1 ч.1ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності складу адміністративного правопорушення;

На підставі наведеного та керуючись ч.4 ст. 184, ст.ст. 247, 279, 280, 283, 285, 289 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 4 ст.184 КУпАП у відношенні ОСОБА_1 - закрити за відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено до Житомирського апеляційного суду через Олевський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: М. В. Ковальчук