Постанова від 09.01.2020 по справі 287/1904/19

Олевський районний суд Житомирської області

Справа № 287/1904/19

3/287/220/20

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 січня 2020 року м. Олевськ

Суддя Олевського районного суду Житомирської області Ковальчук М.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушеннястосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт серії НОМЕР_1 виданий 23.10.1995 року Новобузьким РВ УМВС України в Миколаївській області, ІПН НОМЕР_2 , жительки АДРЕСА_1 , громадянки України, не працюючої, раніше протягом року до адміністративної відповідальності не притягувалася,

за ст. 173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

З протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 187441 від 18.10.2019 року вбачається, що 15.10.2019 року близько 16.00 год. по вул. Свято-Миколаївській, с. Кишин, громадянка ОСОБА_1 виражалася нецензурними словами в адресу ОСОБА_2 .

Встановлено, що ОСОБА_1 інкримінується склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 173 КУпАП, а саме дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Відповідно до ст. ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний повно, всебічно та об'єктивно з'ясувати всі обставини справи, встановити чи було вчинене адміністративне правопорушення та чи винна особа у його вчиненні, дослідити наявні у справі докази, дати їм належну оцінку і в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.

Згідно до вимог ч.1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, а також іншими документами.

У протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 187441 від 18.10.2019 року про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 173 КУпАП, в описовій частині протоколу не зазначені прізвища, адреси свідків адміністративного правопорушення ОСОБА_2 ОСОБА_3 , письмові пояснення яких наявні в матеріалах справи, що не відповідає вимогам ч.1 ст. 256 КУпАП.

Також з письмових пояснень ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , доданих до матеріалів вбачається, що між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 виникли неприязні відносини, внаслідок чого виник конфлікт, але під час конфлікту ОСОБА_1 не виражалася нецензурною лайкою в адресу ОСОБА_2 .

Враховуючи наведене, суд не бере до уваги, як належний та допустимий доказ протокол про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 187441 від 18.10.2019 року, оскільки він протирічить письмовим поясненням ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , які додаються до матеріалів справи.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 не може бути притягнута до адміністративної відповідальності, передбаченої ст. 173 КУпАП та в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП України.

Згідно п.1 ч.1ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності складу адміністративного правопорушення;

На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 173, 247, 279, 283, 285, 289 КУпАП, -

ПОСТАНОВИВ:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст. 173 КУпАП у відношенні ОСОБА_1 - закрити за відсутністю у її діях складу адміністративного правопорушення у відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.

Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено до Житомирського апеляційного суду через Олевський районний суд Житомирської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: М. В. Ковальчук