Ухвала від 17.02.2020 по справі 200/14454/19-а

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

17 лютого 2020 р. Справа №200/14454/19-а

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Мозгової Н.А.

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Мангушського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

13 грудня 2019 року позивач, ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ), звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до Мангушського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (код ЄДРПОУ 42171919, місце знаходження: Донецька область, м. Мангуш, вул. Тітова, 72-А) про визнання протиправними дії Мангушського об'єднаного управління пенсійного фонду України Донецької області щодо невключения при розрахунку заробітної плати довідок про заробітну плату за період з грудня 1987р. по квітень 1994р та зобов'язання Мангушське об'єднане управління пенсійного фонду України Донецької області провести перерахунок та зарахувати позивачу, при розрахунку коефіцієнта по заробітній платі довідки про заробітну плату: з грудня 1987 р. по листопад 1989р.; з листопада 1989р. по квітень 1994р.

22 січня 2020 року до суду надійшов уточнений адміністративний позов ОСОБА_1 про збільшення позовних вимог, в якому просив

- визнати протиправними дії Мангушського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області щодо не включення при розрахунку заробітної плати довідок про заробітну плату за період з грудня 1987 року по квітень 1994 року, зобов'язати Мангушське об'єднане управління Пенсійного фонду України у Донецькій області провести перерахунок та зарахувати ОСОБА_1 при розрахунку коефіцієнта по заробітній платі довідок про заробітну плату з грудня 1987 року по листопад 1989 року, з листопада 1989 року по квітень 1994 року;

- визнати протиправними дії Мангушського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області щодо припинення з 01.03.2016 року виплати пенсії за віком ОСОБА_1 , та зобов'язати Мангушське об'єднане управління Пенсійного фонду України у Донецькій області поновити нарахування та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01.03.2016 року.

Розглянувши уточнений позов ОСОБА_1 з приводу збільшення позовних вимог, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ч. 3 ст. 166 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України) заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.

Частиною 1 статті 47 КАС України передбачено, що крім прав та обов'язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п'ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.

При цьому, суд звертає увагу, що згідно ч.ч. 1-3 ст. 262 КАС України розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі.

Розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.

Підготовче засідання при розгляді справи за правилами спрощеного позовного провадження не проводиться. Якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - протягом п'ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі.

З аналізу вищенаведених статей можна дійти до висновку, що в разі призначення справи до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін згідно зі статтею 257 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви протягом тридцяти днів з дня відкриття провадження по справі.

Згідно з ухвалою про відкриття провадження від 18.12.2019 року по справі №200/14454/19-а судом вирішено здійснювати розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання за наявними у справі матеріалами. Уточнену позовну заяву про збільшення позовних вимог позивачем спрямовано до суду 18.01.2020 року, що підтверджується штрихкодовим ідентифікатором №8754800636578, тобто з порушенням 30-денного строку, передбаченого ст.262 КАС України.

Разом з тим, положеннями КАС України не визначено наслідків пропуску строку звернення із заявою про збільшення позовних вимог.

Відповідно до ч. 6 ст. 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).

У зв'язку із викладеним, суд вважає за можливе застосувати до вказаних правовідносин за аналогією закону положення частини 7 статті 47 КАС України.

Відповідно до ч. 7 ст. 47 КАС України, у разі подання будь-якої заяви, визначеної частиною першою або третьою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у судовому рішенні.

Таким чином, суд приходить до висновку, що уточнену позовну заяву про збільшення позовних вимог подано поза межами строків, встановлених ч. 1 ст. 47 КАС України, у зв'язку із чим суд відмовляє у її прийнятті.

На підставі викладеного, керуючись статтями 47, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Відмовити у прийнятті ОСОБА_1 уточненої позовної заяви вхідний номер 2721/20 про збільшення позовних вимог у справі за позовом ОСОБА_1 до Мангушського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Донецькій області про визнання протиправними дії та зобов'язання вчинити певні дії.

Повернути ОСОБА_1 уточнену позовну заяву вхідний номер 2721/20 про збільшення позовних вимог.

Повний текст ухвали виготовлений та підписаний 17.02.2020 року.

Ухвала суду першої інстанції може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Донецький окружний адміністративний суд.

Суддя Н.А. Мозговая