12 лютого 2020 року
Київ
справа №160/2986/19
адміністративне провадження №К/9901/33158/19
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:
судді-доповідача - Тацій Л.В.,
суддів: Бучик А.Ю., Рибачука А.І.,
розглянувши заяву Виконавчого комітету Кам'янської міської ради про повернення судового збору по адміністративній справі за касаційною скаргою Виконавчого комітету Кам'янської міської ради на ухвалу Третього апеляційного адміністративного суду від 06 листопада 2019 року по справі № 160/2986/19 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Фірми «Блок ЛТД» до Виконавчого комітету Кам'янської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: ПП «ПРОФЕСІОНАЛ-І», ТОВ «ДНІПРОБІЗНЕСБУД», ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ПІВДЕНЬ», ТОВ «ФАБРИКА НА СПОРТИВНІЙ», ТОВ «ДОПОМІЖНА АВТОСТОЯНКА», ТОВ «ВИРОБНИЧИЙ КОРПУС», ПП «ЧИПОЛЛІНО», ПАТ «ПЛАТИНУМ БАНК», ТОВ «СИНХРОФАЗОТРОН V», ОСОБА_1 , ТОВ «КЛМ ЕСТЕЙТ», ПАТ «ЕНЕРГОГІДРОМЕХАНІЗАЦІЯ», ТОВ «КИЇВ ІНВЕСТ ДЕВЕЛОПМЕНТ ГРУП», ОСОБА_2 про визнання протиправним та нечинним пункту положення, визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії, -
02 квітня 2019 року позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю Фірма «Блок ЛТД» звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовом до Виконавчого комітету Кам'янської міської ради, в якому просило:
- визнати протиправним та нечинним пункт 1.2 Положення про комісію з питань визначення розміру збитків, заподіяних власникам землі та землекористувачам, затвердженого рішенням виконавчого комітету Дніпродзержинської міської ради № 84 від 07 лютого 2005 року «Про утворення комісії з питань визначення розміру збитків, заподіяних власникам землі та землекористувачам» (зі змінами);
- визнати протиправним та скасувати рішення виконавчого комітету Кам'янської міської ради, викладене в листі № 6 вих-21/2 від 13 лютого 2019 року, про відмову привести рішення виконавчого комітету Дніпродзержинської міської ради № 84 від 07 лютого 2005 року «Про утворення комісії з питань визначення розміру збитків, заподіяних власникам землі та землекористувачам» (зі змінами) в частині визначення складу комісії з визначення розміру збитків у відповідність до Постанови Кабінету Міністрів України № 284 від 19 квітня 1993 року «Про Порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам» (зі змінами);
- зобов'язати виконавчий комітет Кам'янської міської ради прийняти рішення про внесення змін до п. 1.2 Положення про комісію з питань визначення розміру збитків, заподіяних власникам землі та землекористувачам, затвердженого рішенням виконавчого комітету Дніпродзержинської міської ради № 84 від 07 лютого 2005 року «Про утворення комісії з питань визначення розміру збитків, заподіяних власникам землі та землекористувачам» (зі змінами), з метою приведення його у відповідність до абзацу 2 пункту 2 Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 284 від 19 квітня 1993 року.
Ухвалою суду від 26 червня 2019 року було задоволено заяву представника Товариства з обмеженою відповідальністю Фірми «Блок ЛТД» та залучено до участі у справі в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: ТОВ «ДНІПРОБІЗНЕСБУД», ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ПІВДЕНЬ», ТОВ «ФАБРИКА НА СПОРТИВНІЙ», ТОВ «ДОПОМІЖНА АВТОСТОЯНКА», ТОВ «ВИРОБНИЧИЙ КОРПУС», ПП «ЧИПОЛЛІНО», ПАТ «ПЛАТИНУМ БАНК», ТОВ «СИНХРОФАЗОТРОН V», ОСОБА_1 , ТОВ «КЛМ ЕСТЕЙТ», ПАТ «ЕНЕРГОГІДРОМЕХАНІЗАЦІЯ», ТОВ «КИЇВ ІНВЕСТ ДЕВЕЛОПМЕНТ ГРУП», ОСОБА_2 .
25 вересня 2019 року відповідач надав суду письмову заяву про закриття провадження у справі на підставі пункту 8 частини 1 статті 238 КАС України.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25 вересня 2019 року у задоволенні заяви відповідача про закриття провадження в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Фірми «Блок ЛТД» до Виконавчого комітету Кам'янської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: ПП «ПРОФЕСІОНАЛ-І», ТОВ «ДНІПРОБІЗНЕСБУД», ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ПІВДЕНЬ», ТОВ «ФАБРИКА НА СПОРТИВНІЙ», ТОВ «ДОПОМІЖНА АВТОСТОЯНКА», ТОВ «ВИРОБНИЧИЙ КОРПУС», ПП «ЧИПОЛЛІНО», ПАТ «ПЛАТИНУМ БАНК», ТОВ «СИНХРОФАЗОТРОН V», ОСОБА_1 , ТОВ «КЛМ ЕСТЕЙТ», ПАТ «ЕНЕРГОГІДРОМЕХАНІЗАЦІЯ», ТОВ «КИЇВ ІНВЕСТ ДЕВЕЛОПМЕНТ ГРУП», ОСОБА_2 про визнання протиправним та нечинним пункту положення, визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії - відмовлено.
Виконавчим комітетом Кам'янської міської ради подано апеляційну скаргу на ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25 вересня 2019 року.
Ухвалою Третього апеляційного адміністративного суду від 06 листопада 2019 року відмовлено у відкритті апеляційного провадження за апеляційною скаргою Виконавчого комітету Кам'янської міської ради на ухвалу Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 25 вересня 2019 року в адміністративній справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Фірми «Блок ЛТД» до Виконавчого комітету Кам'янської міської ради, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача: ПП «ПРОФЕСІОНАЛ-І», ТОВ «ДНІПРОБІЗНЕСБУД», ТОВ «АВТОМАГІСТРАЛЬ-ПІВДЕНЬ», ТОВ «ФАБРИКА НА СПОРТИВНІЙ», ТОВ «ДОПОМІЖНА АВТОСТОЯНКА», ТОВ «ВИРОБНИЧИЙ КОРПУС», ПП «ЧИПОЛЛІНО», ПАТ «ПЛАТИНУМ БАНК», ТОВ «СИНХРОФАЗОТРОН V», ОСОБА_1 , ТОВ «КЛМ ЕСТЕЙТ», ПАТ «ЕНЕРГОГІДРОМЕХАНІЗАЦІЯ», ТОВ «КИЇВ ІНВЕСТ ДЕВЕЛОПМЕНТ ГРУП», ОСОБА_2 про визнання протиправним та нечинним пункту положення, визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії.
На зазначену ухвалу Третього апеляційного адміністративного суду від 06 листопада 2019 року відповідач подав касаційну скаргу, яку зареєстровано у Верховному Суді 29 листопада 2019 року.
Ухвалою Верховного Суду від 09 грудня 2019 року на підставі пункту 5 частини 1 статті 333 КАС України відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Виконавчого комітету Кам'янської міської ради на ухвалу Третього апеляційного адміністративного суду від 06 листопада 2019 року по справі № 160/2986/19.
10 лютого 2020 року до Верховного Суду надійшла заява Виконавчого комітету Кам'янської міської ради про повернення судового збору за подання касаційної скарги, сплаченого згідно платіжного доручення № 1174 від 10 грудня 2019 року по справі № 160/2986/19 в розмірі 1 921,00 грн.
В обґрунтування вказаної заяви Виконавчий комітет Кам'янської міської ради зазначає, що за подання касаційної скарги ними було сплачено судовий збір у розмірі 1 921,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням № 1174 від 10 грудня 2019 року по справі № 160/2986/19, та оскільки ухвалою Верховного Суду від 09 грудня 2019 року відмовлено у відкритті касаційного провадження, на підставі вищевикладеного, керуючись статтею 7 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» (далі - Закон № 3674-VI), просить повернути сплачений судовий збір.
Згідно з частиною 2 статті 132 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 7 Закону № 3674-VI сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила, за ухвалою суду в разі, зокрема, відмови у відкритті провадження у справі в суді першої інстанції, апеляційного та касаційного провадження у справі.
Судом встановлено, що за подачу касаційної скарги по справі № 160/2986/19 Виконавчим комітетом Кам'янської міської ради було сплачено судовий збір в розмірі 1 921,00 грн., згідно платіжного доручення № 1174 від 10 грудня 2019 року.
Ухвалою Верховного Суду від 09 грудня 2019 року відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Виконавчого комітету Кам'янської міської ради, касаційну скаргу повернуто заявнику.
Враховуючи наведене, керуючись пунктом 3 частини 1 статті 7 Закону № 3674-VI, суд дійшов висновку, що заява Виконавчого комітету Кам'янської міської ради про повернення судового збору підлягає задоволенню, а сума сплаченого судового збору відповідно до платіжного доручення № 1174 від 10 грудня 2019 року по справі № 160/2986/19 в розмірі 1 921,00 грн. підлягає поверненню.
На підставі вищенаведеного та керуючись статтями 132, 143 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Заяву Виконавчого комітету Кам'янської міської ради про повернення судового збору - задовольнити.
Повернути Виконавчому комітету Кам'янської міської ради судовий збір у сумі 1 921 (одна тисяча дев'ятсот двадцять одна) грн. 00 коп., сплачений відповідно до платіжного доручення № 1174 від 10 грудня 2019 року за реквізитами: призначення платежу: *;101;24604168;0110150;22030102;2800с/зб за под Викон ком КМРкас скарги на Ухвалу Трет апел адм суду від06.11.19 спр160/2986/19до Верх суду Укр (Кас адм суд).;;;, який зараховано на розрахунковий рахунок: UA678999980000031219207026007, отримувач коштів: УКу Печер.р-ні/Печерс р-н/22030102, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, банк отримувача: Казначейство України (ел. адм. подат.).
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідач Тацій Л.В.
Суддя Бучик А.Ю.
Суддя Рибачук А.І.