Ухвала від 10.02.2020 по справі 380/1118/20

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №380/1118/20

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

10 лютого 2020 року м. Львів

Суддя Львівського окружного адміністративного суду Карп'як О.О., перевіривши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «БІЗНЕС ІНЖИНІРИНГ» до Головного управління ДПС у Львівській області про визнання протиправними і скасування наказу та податкового повідомлення-рішення,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «БІЗНЕС ІНЖИНІРИНГ» (79000, м. Львів, вул. Володимира Великого, 4, офіс 6) до Головного управління ДПС у Львівській області (79003, м. Львів, вул. Стрийська, 35) про визнання протиправними і скасування наказу та податкового повідомлення-рішення у якій позивач просить:

- визнати протиправним та скасувати наказ Головного управління ДПС у Львівській області №2064 від 12.11.2019 про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Бізнес Інжиніринг»;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення №0005080510 від 26.12.2019, яким збільшено ТОВ «Бізнес Інжиніринг» суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість в розмірі 4011948,25 грн., з яких за податковим зобов'язанням з ПДВ - 3209558,60 грн., за штрафними санкціями 8023389,65 грн.;

- стягнути з відповідача на користь ТОВ «Бізнес Інжиніринг» судові втрати.

Відповідно до п. 3 ч.1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 160, 161, 172 цього Кодексу.

Перевіривши матеріали позову встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, передбачених ст. ст. 160, 161 КАС України.

Згідно з ч.5 ст. 94 КАС України учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

У відповідності до п.5.27 Національного стандарту України "Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів" (ДСТУ 4163-2003), затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 №55, копія документа засвідчується відміткою, що складається зі слів "Згідно з оригіналом", назвою посади, особистим підписом особи, яка засвідчує копію, її ініціалами та прізвищем, датою засвідчення копії, що проставляється у лівому нижньому куті документа. Одночасно підпис відповідальної особи на документі має бути засвідчений відбитком печатки організації (п.5.26 цього Національного стандарту України).

На виконання вимог ч.5 ст.94 КАС України позивачу необхідно завірити належним чином всі письмові докази, долучені до позовної заяви.

Згідно з ч. 3 ст. 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Позивачем до матеріалів позовної заяви долучено роздруковані за допомогою оргтехніки документи про сплату судового збору - квитанції №83002 від 05.02.2020 в сумі 2102 грн. та №82911 від 05.02.2020 в сумі 2102 грн.

10.02.2020 року представником позивача подано квитанцію про сплату судового збору №0.0.1610008041.1 від 10.02.2020 в розмірі 18918 грн. та вказано платник: ОСОБА_1 .

Разом із тим будь-яких документів, які б містили відомості про зарахування вказаного судового збору до бюджету до позовної заяви позивачем не додано, також сплату судового збору у такій сумі не підтверджено органами Держказначейства.

Відповідно до ст. 9 Закону України «Про судовий збір», судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України. Кошти судового збору спрямовуються на забезпечення здійснення судочинства та функціонування органів судової влади, а також на забезпечення архітектурної доступності приміщень судів, доступності інформації, що розміщується в суді, для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

Саме суд повинен перевірити, що платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою, тощо, які додаються до позовної заяви (заяви, скарги), містять відомості про те, за яку саме позовну заяву (заяву, скаргу, дію) сплачується судовий збір.

Оскільки законодавством не встановлено певного порядку проставлення на розрахункових документах на переказ коштів відмітки про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, то суди, виконуючи наведені вище вимоги закону, повинні перевіряти таке зарахування, використовуючи способи, передбачені законодавством, зокрема в разі необхідності отримувати таку інформацію з Державної казначейської служби України, що забезпечує казначейське обслуговування цього фонду.

Таким чином обов'язок перевірки факту зарахування судового збору покладається на суд.

Частиною десятою статті 169 КАС України визначено, що заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України.

Крім того, слід звернути увагу на те, що відповідно до ст.2 Закону України «Про судовий збір», латники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

З вказаним позовом до суду звернулось Товариства з обмеженою відповідальністю «БІЗНЕС ІНЖИНІРИНГ», однак, згідно квитанції №0.0.1610008041.1 від 10.02.2020 платником судового збору зазначено ОСОБА_1 . Відтак, вказана квитанція не свідчить про сплату саме позивачем судового збору.

Позивачем заявлено одну вимогу немайнового характеру та одну вимогу майнового характеру.

Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон України "Про судовий збір"), судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір», за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Згідно з ст. 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до абз. 4 ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" з 01.01.2020 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2102 гривні.

Розміри ставок судового збору визначені ст. 4 Закону України "Про судовий збір". Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано юридичною особою, судовий збір становить 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу. За подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру судовий збір становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, за звернення позивача з даним позовом до адміністративного суду за одну вимогу майнового характеру судовий збір складає 21020 грн. та за одну вимогу немайнового характеру судовий збір становить 2102 грн., всього 23122 грн. Враховуючи, що позивачем сплачено 4 204 грн. судового збору, то йому необхідно доплатити 18918 грн. та долучити оригінал документа про сплату судового збору.

Сплата судового збору здійснюється за наступними платіжними реквізитами: отримувач коштів - УКуЗалізн.району м. Львова; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) -38007594; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); МФО 899998; рахунок отримувача UA978999980313101206084013003; код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу - судовий збір за подання позову (ПІБ чи назва установи, організації позивача), до (вказати найменування відповідача), Львівський окружний адміністративний суд.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

За таких обставин, враховуючи наведене, позовну заяву належить залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 123, 169, 171, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України,-

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк, протягом десяти днів з дня вручення ухвали для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків.

3.Копію ухвали невідкладно направити позивачу.

4. У випадку невиконання вимог ухвали по усуненню недоліків позовної заяви у визначений термін, така буде вважатись неподаною та повернута позивачеві відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала в апеляційному порядку окремо не оскаржується.

Суддя Карп'як Оксана Орестівна