Рішення від 31.01.2020 по справі 640/9125/19

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

місто Київ

31 січня 2020 року справа №640/9125/19

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу

за позовомОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 )

доГоловного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі по тексту - відповідач, ГУ ПФУ в м. Києві)

про1) визнання протиправними дій відповідача щодо обмеження максимального розміру пенсії позивача з дня вступу в силу рішення Конституційного Суду України №7-рп/2016, з 20 грудня 2016 року; 2) визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо не перерахунку розміру пенсії позивачу за додатковими документами, поданими із заявою про перерахунок пенсії від 08 лютого 2019 року та дії, які полягають у нарахуванні та виплаті пенсії позивачу з 20 грудня 2016 року по 06 березня 2018 року без урахування грошового забезпечення в розмірі, зазначеному у довідці Служби зовнішньої розвідки України від 24 січня 2017 року №12, а з 07 березня 2018 року - без урахування грошового забезпечення в розмірі, зазначеному у довідці Служби зовнішньої розвідки України від 04 лютого 2019 року №1588; 3) зобов'язання відповідача здійснити перерахунок і відповідні виплати позивачу раніше призначеної йому пенсії без обмеження максимального розміру з дня вступу в силу рішення Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року №7-рп/2016 у розмірі, встановленому з урахуванням грошового забезпечення, визначеного довідками Служби зовнішньої розвідки України від 24 січня 2017 року №12 та від 04 лютого 2019 року №1588; 4) зобов'язання відповідача здійснити виплату позивачу суми недоплаченої частини основного розміру раніше призначеної йому пенсії однією сумою та подати протягом 15 днів з дня набрання рішенням законної сили звіт про його виконання

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва, оскільки вважає, що відповідачем протиправно обмежено виплати пенсії максимальним розміром, а тому відмова відповідача у приведенні призначеної пенсії у відповідність з розмірами, встановленими приписами чинного законодавства є протиправною.

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 28 травня 2019 року відкрито провадження в адміністративній справі №640/9125/19 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи та проведення судового засідання.

Відповідач подав до суду відзив на адміністративний позов, в якому вказує на правомірність своїх дій вимогам чинного законодавства, оскільки до списків осіб, які перебувають на обліку в ГУ ПФУ в м. Києві та пенсії яких підлягають перерахунку у зв'язку із прийняттям постанови №704, для надання довідок про розмір грошового забезпечення за нормами, чинними з 01 березня 2018 року, позивача включено не було.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва звертає увагу на наступне.

Матеріали справи підтверджують, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в м. Києві та отримує пенсію за вислугу років, відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

08 лютого 2019 року позивач звернувся до ГУ ПФУ в м. Києві із заявою, у якій просив провести перерахунок пенсії без обмежень з урахуванням розмірів грошового забезпечення, визначених довідками Служби зовнішньої розвідки України від 24 січня 2017 року та від 04 лютого 2019 року №1588.

За результатами розгляду вказаної заяви, ГУ ПФУ в м. Києві листом від 19 березня 2019 року №54869/02 повідомив про відсутність підстав для перерахунку пенсії, посилаючись на обмеження суми пенсії, встановлені вимогами законодавства, чинними на момент здійснення перерахунку.

Так, відповідач у вказаному листі зазначив наступне: у лютому 2017 року проведено перерахунок пенсії згідно із постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року №718 на підставі наданої Службою зовнішньої розвідки України довідки про розмір грошового забезпечення за нормами, чинними з 01 травня 2016 року, з урахуванням посадового окладу 10 338,00 грн.; розмір пенсійної виплати після проведення перерахунку не змінився, доплата різниці пенсії відсутня; відповідно до статті 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", максимальний розмір пенсій (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до набавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), зокрема, призначених (перерахованих) відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року максимальний розмір пенсій (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду), зокрема, призначених (перерахованих) відповідно до цього Закону, не може перевищувати 10740 грн.; відповідно до Закону України "Про державний бюджет України на 2017 рік" від 21 грудня 2016 року, в період з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2017 року максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10 740,00 грн. (крім щомісячного довічного грошового утримання); пенсія в розмірі 10 740,00 грн. виплачувалась по 31 грудня 2017 року відповідно до вимог діючого законодавства; розмір пенсії ОСОБА_1 становить: з 01 січня 2018 року - 13 730,00 грн., з 01 липня 2018 року - 14 350,00 грн., з 01 грудня 2018 року - 14 970,00 грн.

Згідно зі статтею 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними. Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, Службі судової охорони, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально - виконавчій службі України, та деяких інших осіб визначаються Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Статтею 10 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачено, що призначення і виплата пенсій особам, зазначеним у статті 12 цього Закону, здійснюються органами Пенсійного фонду України.

Частиною четвертою статті 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" передбачено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №911, який набув чинності 01 січня 2016 року, частину п'яту статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" доповнено реченням: "Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень".

У відповідності до Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №1774, яким внесено зміни до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", у частині сьомій статті 43, слова і цифри "у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року замінено словами і цифрами "по 31 грудня 2017 року".

У свою чергу, рішенням Конституційного суду України від 20 грудня 2016 року №7-рп/2016 визнано такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), положення Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09 квітня 1992 року №2262-XII зі змінами, зокрема частину сьому статті 43.

Відповідно до положень статті 152 Конституції України, закони та інші правові акти за рішенням Конституційного Суду України визнаються неконституційними повністю чи в окремій частині, якщо вони не відповідають Конституції України або якщо була порушена встановлена Конституцією України процедура їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності. Закони, інші правові акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність.

Таким чином, положення частини сьомої статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" зі змінами, щодо встановлення максимального розміру пенсії не більше десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність, та щодо встановлення максимального розміру пенсії, тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, не більше 10 740 грн., втратили чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України вказаного рішення, тобто з 20 грудня 2016 року.

Суд не приймає до уваги посилання відповідача на те, що обмеження розміру пенсії позивача регулюється Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", з огляду на наступне.

Так, статтею 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (в редакції, чинній на момент призначення пенсії) встановлено, що максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Митного кодексу України, законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про Національний банк України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення", "Про судоустрій і статус суддів", Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року "Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України", не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №911, який набув чинності 01 січня 2016 року частину першу статті 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" доповнено реченням такого змісту: "Тимчасово, у період з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Податкового кодексу України, Митного кодексу України, законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про Національний банк України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про дипломатичну службу", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", "Про наукову і науково-технічну діяльність", "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", "Про пенсійне забезпечення", "Про судоустрій і статус суддів", Постанови Верховної Ради України від 13.10.1995 "Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України", не може перевищувати 10740 гривень".

Згідно пункту 2 розділу ІІ Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №911, дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються починаючи з 1 січня 2016 року.

Матеріали справи підтверджують, що пенсію за вислугу років, позивачу призначено 18 березня 2014 року.

З аналізу наведених вище правових норм та доказів, наявних в матеріалах справи, суд приходить до висновку, що обмеження максимального розміру пенсії, встановлені Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" №911 не підлягають застосуванню до позивача, оскільки застосовуються до пенсій, які призначаються починаючи з 1 січня 2016 року, а пенсію позивачу призначено в березні 2014 року.

Частиною третьою статті 51 Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" встановлено, що перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Постановою Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року №718 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців та осіб начальницького складу" (далі по тексту - Постанова №718) затверджено нові розміри посадових окладів для окремих категорій посад військовослужбовців та осіб начальницького складу, які займають керівні посади, встановлена надбавка за інтенсивність служби в розмірі до 100% посадового окладу, премія відповідно до їх особистого внеску в загальні результати роботи у межах коштів, передбачених у кошторисі на преміювання військовослужбовців та осіб начальницького складу відповідного органу, грошова допомога на оздоровлення під час надання щорічної відпустки у розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань у розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення.

Умови грошового забезпечення, визначені цією постановою, застосовуються з 01 травня 2016.

Відповідно до пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 (далі по тексту - Порядок №45), перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій, проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Відповідно до пункту 2 Порядку №45 державні органи у п'ятиденний термін після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, повинен повідомити про це Пенсійний фонд України, який повідомляє у п'ятиденний термін з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в областях та м. Києві про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Згідно довідки Служби зовнішньої розвідки України про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої ОСОБА_1 про те, що відповідно до Постанови №718, розмір грошового забезпечення за нормами чинними на 01 травня 2016 року за посадою заступника Голови СЗР України становить: посадовий оклад - 10 338,00 грн., оклад за військовим званням - 145,00 грн., надбавка за вислугу років (від посадового окладу та окладу за в/званням) 40% - 4 193,20 грн., надбавка за інтенсивність служби (100% від посадового окладу) - 10 338,00 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (20% від посадового окладу) - 2 067,00 грн., надбавка за звання державного експерта (20% від посадового окладу) - 2 067,00 грн., всього - 29 149,40 грн.

Враховуючи, що умови грошового забезпечення, визначені постановою №718, застосовуються з 01 травня 2016 року, право позивача на перерахунок пенсії виникло з 01 травня 2016 року.

У свою чергу, при перерахунку пенсії позивачу має застосовуватися норма, яка визначає розмір пенсії без обмеження її граничного розміру, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому перерахунок пенсії позивачу повинен бути проведений на підставі довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, відповідно до Постанови №718, без обмеження її граничного розміру з 01 травня 2016 року.

Таким чином, суд приходить до висновку, що дії відповідача щодо нарахування та виплати пенсії позивачу із обмеженням максимального розміру пенсії та без урахування грошового забезпечення в розмірі, зазначеному у довідці Служби зовнішньої розвідки України від 24 січня 2017 року №12 є протиправними.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 року №121 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 19 жовтня 2016 року №718" внесено зміни до Постанови №718, зокрема пункт 1 викладено в такій редакції: "1. Затвердити співвідношення між посадами окремих категорій військовослужбовців та осіб начальницького складу, які займають керівні посади, та групами оплати праці на посадах державної служби згідно з додатком.

Посадові оклади за посадами окремих категорій військовослужбовців та осіб начальницького складу, які займають керівні посади, встановлюються у розмірах, зазначених у схемі посадових окладів на посадах державної служби, за групами оплати праці у державних органах, юрисдикція яких поширюється на всю територію України, що затверджуються Кабінетом Міністрів України, відповідно до співвідношення, затвердженого цією постановою.".

30 серпня 2017 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", якою збільшив розмір грошового забезпечення військовослужбовців.

Відповідно до пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 ця постанова набирає чинності з 01 березня 2018 року.

Оскільки, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Згідно довідки Служби зовнішньої розвідки України про розмір грошового забезпечення за посадою заступника Голови СЗР України, виданої ОСОБА_1 з урахуванням норм встановлених постановою №718 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2018 року №121) та постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704, розмір грошового забезпечення становить: посадовий оклад - 14 500,00 грн., оклад за військовим званням - 1 620,00 грн., надбавка за вислугу років (від посадового окладу та окладу за в/званням) 50% - 8 060,00 грн., надбавка за інтенсивність служби (100% від посадового окладу) - 14 500,00 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (20% від посадового окладу) - 2 900,00 грн., надбавка за звання державного експерта (20% від посадового окладу) - 2 900,00 грн., премія (40% від посадового окладу) - 5 800,00 грн.,всього - 50 280,00 грн.

Отже, з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704, якою змінені (збільшені) розміри грошового забезпечення військовослужбовців, у позивача виникли підстави для перерахунку пенсії.

Щодо дати з якої необхідно здійснити перерахунок пенсії суд звертає увагу, що право на перерахунок пенсії у позивача виникло з дня набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704, а саме з 01 березня 2018 року, а не з 07 березня 2018 року, як помилково вважає позивач.

З огляду на зазначене, позовні вимоги в частинах, що стосуються строків проведення перерахунку пенсії, а саме з дня набрання чинності рішенням Конституційного Суду України від 20 грудня 2016 року №7-рп/2016 задоволенню не підлягають.

За таких обставин суд приходить до висновку, що відмова ГУ ПФУ в м. Києві у здійсненні перерахунку розміру пенсії позивачу за його заявою від 08 лютого 2019 року є протиправною та про необхідність зобов'язання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивачу на підставі довідок Служби зовнішньої розвідки України від 24 січня 2017 року №12 та від 04 лютого 2019 року №1588, з урахуванням висновків викладених у даному рішенні.

Враховуючи протиправність дій відповідача щодо обмеження максимального розміру пенсії позивача та той факт, що позивачу виплачувалась пенсія не в повному розмірі, суд приходить до висновку про необхідність зобов'язання ГУ ПФУ в м. Києві перерахувати та виплатити заборгованість з пенсії позивачу, здійснивши виплату однією сумою.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачем не доведено правомірність своєї поведінки з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню.

Згідно з частиною першою статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Оскільки дане рішення вимагає від ГУ ПФУ в м. Києві вчинення певних дій, суд вважає за можливе встановити для суб'єкта владних повноважень - відповідача строк для подання звіту про виконання даного рішення у п'ятнадцять днів з дня набрання ним законної сили.

Згідно з частиною третьою статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Таким чином, на користь позивача належить стягнути судовий збір у розмірі 384,20 грн. за рахунок бюджетних асигнувань ГУ ПФУ в м. Києві.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 241-246, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

2. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо нарахування та виплати ОСОБА_1 пенсії із обмеженням максимального розміру та без урахування грошового забезпечення в розмірі, зазначеному у довідці Служби зовнішньої розвідки України від 24 січня 2017 року №12.

3. Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо відмови у здійсненні перерахунку розміру пенсії ОСОБА_1 за його заявою від 08 лютого 2019 року.

4. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 на підставі довідок Служби зовнішньої розвідки України від 24 січня 2017 року №12 та від 04 лютого 2019 року №1588, з урахуванням висновків викладених у даному рішенні.

5. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві перерахувати та виплатити ОСОБА_1 заборгованість з пенсії, здійснивши виплату однією сумою.

6. В іншій частині позовних вимог відмовити.

7. Встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України в м. Києві строк у десять днів з дня набрання рішенням суду законної сили для подання звіту про виконання рішення.

8. Попередити Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві про можливість застосування заходів, передбачених частиною другою статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України.

9. Стягнути на користь ОСОБА_1 понесені ним витрати по сплаті судового збору у розмірі 384,20 грн. (триста вісімдесят чотири гривні двадцять копійок) за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві.

Згідно з частиною першою статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п'ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 );

Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16; ідентифікаційний код 42098368).

Суддя В.А. Кузьменко