Постанова від 17.02.2010 по справі 2а-5807/09/0670

справа № 2а-5807/09/0670

категорія 2.11.8

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 лютого 2010 р. м.Житомир

Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Євпак В.В.,

при секретарі - Талько А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу

за позовом Комунального підприємства "Готельне господарство "Житомир" < Текст >

до Державної податкової інспекції у м. Житомирі < Текст >

про визнання нечинним та скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій,-

встановив:

Позивач звернувся до суду з позовом, просить визнати нечинним та скасувати рішення №0006452302 від 28.07.2009 року про застосування до них штрафних (фінансових) санкцій в сумі 9631,65 грн. Вимоги мотивує тим, що під час проведення перевірки податковим органом встановлено порушення ними Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме: нероздукування касового чеку, непроведення через РРО розрахунків по терміналу банку Райффайзен банк "Аваль", не забезпечено ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації - неоприбуткування товарних запасів, невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі готівки, зазначеній у звіті РРО. Вважають дані висновки неправомірними, посилання в акті перевірки на те, що відсутні на підприємстві документи, які відображають облік товару на суму 2163,70 грн. не відповідають дійсності, оскільки перевірка була проведена о 20 год. 15 хв., коли робочий день адміністрації КП "Готельне господарство "Житомир" закінчився, а всі накладні знаходяться у бухгалтерії. Позивачем також не було порушено вимоги п. 1, 2 ст. 3 Закону, а саме: проведення розрахункових операцій через РРО, видача розрахункових документів на повну суму товару, що підтверджується денним звітом, який роздруковується та залишається у підприємства за 19 та 20 липня 2009 року. Причиною не встановлення перевіряючими проведення розрахунку через РРО на суму 881,23 грн. є різний проміжок часу з приводу обнуління банкоматів, тобто період звітності терміналу та часу звітності по РРО, що проводиться адміністраторами готелю під час передачі зміни. Сума коштів по розрахунку за надані послуги в розмірі 881,23 грн., яка відображена в звіті по терміналу 20.07.2009 року була проведена через РРО 19.07.2009 року. Також вважають безпідставним висновок про порушення щодо використання стоянки для машин. Вважають з цих підстав рішення нечинним та просять його скасувати.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала. Пояснила, що не оспорює порушення щодо стоянки машин, оскільки штраф за дане порушення не застосований.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позовних вимог заперечує з тих підстав, що під час проведення перевірки КП "Готельне господарство "Житомир" за дотриманням суб"єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, непроведення розрахункової операції, нероздукування касового чеку при розрахунку за надану послугу на суму 179,39 грн.; непроведення через РРО розрахунки по терміналу банку Райффайзен банк "Аваль" на загальну суму 881,23 грн., не забезпечено ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації - неоприбуткування товарних запасів на суму 2163,70 грн., невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків в сумі готівки, зазначеній у звіті РРО на суму 0,23 грн. У відповідно зі ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" за вказані порушення застосовані штрафні (фінансові) санкції. Вважають дане рішення правомірним та таким, що не підлягає скасуванню.

Суд, розглянувши матеріли справи, заслухавши пояснення представників сторін, встановив: на підставі направлень №584, №585, №586 від 01.07.2009 року, 20.07.2009 року проведена перевірка КП "Готельне господарство "Житомир" за дотриманням суб"єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, про що складено акт №06/25/23 від 20.07.2009 року.

В результаті проведення перевірки встановлено порушення п. 1,2,12,13 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та п.4.2 ст. 4 "Положення про форму та зміст розрахункових документів", а саме: непроведення розрахункової операції, нероздукування касового чеку при розрахунку за надану послугу на суму 179,39 грн.; непроведення через РРО розрахунки по терміналу банку Райффайзен банк "Аваль" на загальну суму 881,23 грн., не забезпечено ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації - неоприбуткування товарних запасів на суму 2163,70 грн., невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків в сумі готівки, зазначеній у звіті РРО на суму 0,23 грн.

На підставі акту перевірки ДПІ у м. Житомирі винесено рішення №0006452303 від 28.07.2009 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 9631,65 грн., а саме: за нероздукування касового чеку при розрахунку в сумі 896,95 грн., непроведення через РРО розрахунки по терміналу банку Райффайзен банк "Аваль" в сумі 4406,15 грн., за невідповідність сум готівкових коштів в сумі 1,15 грн., за порушення ведення обліку товарних запасів в сумі 4327,4 грн.

Судом встановлено, що порушення викладені в акті перевірки, а саме: непроведення розрахункової операції, нероздукування касового чеку при розрахунку за надану послугу на суму 179,39 грн.; не забезпечення ведення обліку товарних запасів на суму 2163,70 грн., невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків в сумі готівки, зазначеній у звіті РРО на суму 0,23 грн., мали місце.

Відповідно до ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі Закон) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

12) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг);

13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Позивачем у своїй діяльності не були дотримані вимоги зазначеного Закону.

Свідок ОСОБА_1 підтвердила в судовому засіданні, що під час проведення перевірки черговий адміністратор при поселенні в готель, не вибила та не видала споживачу розрахунковий документ, а саме фіскальний чек на суму 179 грн. 39 коп. Крім того було встановлено не забезпечення ведення обліку товарних запасів на суму 2163,70 грн. та невідповідність готівкових коштів на місці проведення розрахунків в сумі готівки, зазначеній у звіті РРО на суму 0,23 грн.

Суд приймає до уваги пояснення зазначеного свідка, оскільки вони підтверджуються матеріалами справи.

Так, адміністратор, яка була присутня при проведенні перевірки, без будь-яких зауважень підписала акт проведення перевірки де були зазначені вказані порушення.

Остання надала податковому органу письмові пояснення, де також зазначила, що не вибила чек; реалізація товарів проводилась без відповідних накладних на них. Загальна сума товару становила 2163 грн. 70 коп.

В судовому засіданні допитана в якості свідка адміністратор ОСОБА_2 підтвердила наявність встановлених порушень.

Таким чином фінансові (штрафні) санкції за зазначені вище порушення застосовані до КП "Готельне господарство Житомир" правомірно, відповідно до ст. 17 Закону.

Що стосується порушення п.1,2 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме непроведення через РРО розрахунки по терміналу банку Райффайзен банк "Аваль" на загальну суму 881,23 грн., суд в цій частині не погоджується з висновком податкового органу, виходячи з наступного: 14.10.2002 року між банком Райффайзен банк "Аваль" (еквайр) та КП "Готельне господарство "Житомир" (торговець) укладено договір еквайрингу №0004/99а, відповідно до якого торговець отримує можливість приймати до оплати товарів (робіт, послуг) банківські платіжні картки платіжних систем, перелік яких визначений у додатку №2 до даного договору, еквайр здійснює діяльність щодо технологічного, інформаційного обслуговування торговця та виконання розрахунків з ним за операції, які здійснені із застосуванням банківських платіжних карток.

Відповідно до лита Райффайзен банк "Аваль" №51-5/794 від 09.02.2010р. термінал №НО118064, який розташований за адресою: м. Житомир, пл. Перемоги 6, за бажанням торговця термінал може бути відгружений у будь-який необхідний час в ручному режимі (за допомогою касира). Відповідальним за відгруження терміналу є КП "Готельне господарство "Житомир". Кількість відгружень на день не лімітована.

Разом із тим, відповідно до того ж листа та листа №79/5101 від 16.09.2009 року, зазначений термінал налаштований на автоматизовану відгрузку (без втручання касира) щоденно о 22.00 год. 19.07.2009 року термінал був відгружений автоматично о 22.00 год. За 20.07.2009 року термінал був відгружений 20.07.2009 року о 21.58 год. (о 20.42 год термінал був відгружений касиром у зв"язку з проведенням перевірки).

Відповідно до пояснень адміністратора ОСОБА_2 сума безготівкового розрахунку 881,23 грн. пройшла у попередньому звіті у зв"язку з невідповідністю часу обнуління каси і звітів терміналів.

Суд приймає до уваги пояснення свідка в цій частині, оскільки вони підтверджуються матеріалами справи.

З оглянутих в судовому засіданні відповідних розрахункових документів терміналу та РРО видно, що суми звітів не зійшлись у зв"язку з різним часом обнуління терміналу та касового апарату, але суми коштів за формою оплати карткою на всі суми зазначення їх вартості в розрізі за часом співпадають. Дана обставина підтверджується окремими чеками проведеними через термінал та РРО.

Різниця суми безготівкового розрахунку у 881 грн. 23 коп. фактично була проведена через РРО, що підтверджується фіскальними чеками.

Наявність фіскальних чеків фактично не заперечує і представник ДПІ.

З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку, що рішення ДПІ у м. Житомирі №0006452303 від 28.07.2009 року про застосування до Комунального підприємства "Готельне господарство "Житомир" штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 4406 грн. 15 коп. підлягає скасуванню.

Керуючись Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", ст.ст. 86, 158-163 КАС України, суд -

постановив:

Позов задовольнити частково.

Визнати нечинним та скасувати рішення ДПІ у м. Житомирі №0006452303 від 28.07.2009 року про застосування до Комунального підприємства "Готельне господарство "Житомир" штрафних (фінансових) санкцій в частині застосування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 4406 грн. 15 коп.

В решті позовних вимог відмовити.

Постанова Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 10 днів з дня виготовлення повного тексту постанови. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий суддя: В.В. Євпак

Повний текст постанови виготовлено: 22 лютого 2010 р.

присуджено до стягнення < сума > грн.

матеріальну шкоду < сума > грн.

моральну шкоду < сума > грн.