справа № 2-а-33636/08
категорія 2.25
05 лютого 2010 р. м. Житомир
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Сичової О.П. ,
при секретарі - Чудовській Ю.Ф.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі адміністративну справу за позовом Обласного протитуберкульозного санаторію "Лісова казка" Житомирської обласної ради
до Контрольно-ревізійного управління в Житомирській області
про визнання нечинним подання,-
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідача в якому просить визнати нечинним подання відповідача направлене Головному фінансовому управлінню Життомирської ОДА № 142 від 28 листопада 2008 року про зменшення бюджетних асигнувань розпоряднику коштів .
В суді представники позивача вимоги позову підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача, щодо задоволення позову заперечив з підстав викладених письмово, крім цього, на його думку подання КРУ не є рішенням в розумінні ст.17 КАС України, а відповідно, вирішення даного питання не належить до компетенції адміністративного суду.
Суд вислухавши доводи сторін, перевіривши матеріали справи вважає, що провадження у справі підлягає закриттю з наступних підстав:
Так, відповідно до вимог п. 7 ст.10 Закону України "Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні" органи контрольно-ревізійної служби мають право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізують, вимоги про усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності і фінансів, що й було зроблено відповідачем 28.11.2008 року за № 142.
Відповідно до п. 1 ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно п. 3 ч. 3 ст. 105 КАС України адміністративний позов може містити вимоги про зобов'язання відповідача - суб'єкта владних повноважень утриматися від вчинення певних дій.
Вимога КРУ про усунення порушень не є нормативно-правовим актом чи правовим актом індивідуальної дії, в розуміння ст. 17 КАС України, від яких можна утриматись. Не виконання вимоги не тягне будь-яких правових наслідків, а тому вирішення даного питання не належить до компетенції адміністративного суду.
За таких обставин, коли відсутній публічно-правовий спір, суд провадження у справі закриває.
Керуючись п.1 ч.1 ст. 157 Кодексу адміністративного судочинства України, -
ухвалив:
Провадження по справі за позовом Обласного протитуберкульозного санаторію "Лісова казка" Житомирської обласної ради до Контрольно-ревізійного управління в Житомирської області про визнання нечинним подання закрити.
Ухвала Житомирського окружного адміністративного суду набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги. Заява про апеляційне оскарження подається через Житомирський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга подається у тому ж порядку протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий суддя: О.П. Сичова
05.02.2010