Справа № 266/6958/19
Провадженя№ 3/266/2417/19
03.02.2020 року м.Маріуполь
Суддя Приморського районного суду м. Маріуполя Донецької області Курбанова Н.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, ліквідатора громадської організації «Спортивний клуб «Актив-фактор», який проживає: АДРЕСА_1 ,
за ст. 163-1 ч. 1 КУпАП,
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення № 228 від 27.11.2019 року, ОСОБА_1 , будучи ліквідатором громадської організації «Спортивний клуб «Актив-фактор», порушив порядок ведення податкового обліку, а саме п.44.1, п.44.2 ст.44, п.п.134.1.1 п. 134.1 розділу III Податкового Кодексу України зі змінами та доповненнями; п.5 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 "Дохід" затверджений Наказом Міністерства фінансів України від 29 листопада 1999 року N 290, п.5,п. 11 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку (ПСБО) 11 «Зобов'язання», затвердженого наказом Мінфіну України від 31 січня 2000 року N 20 (зареєстровано в Мін'юсті України 11 лютого 2000 р. за N 85/4306) із змінами та доповненнями , 20 П(С)БО № 16 «Витрати», затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 № 318, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.01.2000 за № 27/4248 зі змінами внесеними наказами Міністерства фінансів України до даних стандартів, Закону України від 16.07.1999 № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» що призвело до заниження податку на прибуток» у сумі 4298 грн. за період 2019р. (декларація ліквідаційна). Заповнив декларації з порушенням вимог Наказу Міністерства фінансів України від 20.10.2015р. № 897 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств», у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28 квітня 2017 року № 467 із змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 19.10.2018 № 842), чим скоїв правопорушення передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 до суду надав письмові пояснення, згідно з якими громадська організація «Спортивний клуб «Актив-Фактор»» відповідно до Статуту була створена без мети отримання прибутку. Згідно з внесеною 27.06.2017р. інформації державним реєстратором Громадська організація «Спортивний клуб «Актив-Фактор» знаходиться в стані припинення (ліквідації). Громадська організація «Спортивний клуб «Актив-Фактор»» за період з 01.01.2011 року по теперішній час ніякої фінансово-господарської діяльності не проводила, заробітної плати не на рахувалась та найманих працівників не наймалось. 02.09.2019 року була проведена інвентаризація за місцезнаходженням юридичної особи, в ході проведення якої була виявлена нестача спортивного інвентарю. 03.09.2019 року був проведений акт списання № СпТ-000001 за підписом ліквідатора. Президент СК «Актив-Фактор» ОСОБА_2 надавав письмові пояснення, що нестача сталася з його ( ОСОБА_2 ) за юридичного адресою СК «Актив-Фактор» спортивного інвентарю у період проведення ремонтних внутрішніх робіт. 22.10.2019 року під час проведення позапланової документальної перевірки ГО «Спортивний клуб «Актив Фактор» було виявлено, що керівник ОСОБА_2 , перебуваючи на посаді керівника ГО «Спортивний клуб «Актив Фактор», не забезпечив належного контролю, в результаті чого було порушено: п.44.1, п.44.2 ст.44, п.п.134.1.1 п. 134.1 розділу III Податкового Кодексу України зі змінами та доповненнями; п.5 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 "Дохід" затверджений Наказом Міністерства фінансів України від 29 листопада 1999 року N 290, п.5,п. 11 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку (ПСБО) 11 «Зобов'язання», затвердженого наказом Мінфіну України від 31 січня 2000 року N 20 (зареєстровано в Мін'юсті України 11 лютого 2000 р. за N 85/4306) із змінами та доповненнями , 20 П(С)БО № 16 «Витрати», затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 № 318, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.01.2000 за № 27/4248 зі змінами внесеними наказами Міністерства фінансів України до даних стандартів,, Закону України від 16.07.1999 № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» що призвело до заниження податку на прибуток» у сумі 4298 грн. за період 2019р. Заповнив декларації з порушенням вимог Наказу Міністерства фінансів України від 20.10.2015р. № 897 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств», у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28 квітня 2017 року № 467 із змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 19.10.2018 № 842). З цих обставин вина у складі адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП вибачається не з ліквідатора, а з керівника ГО «Спортивний клуб «Актив Фактор» - ОСОБА_2 , який вже був притягнутий к адміністративної відповідальності відповідно постанови від 11 грудня 2019 року Приморського районного суду м. Маріуполя № 266/6959/19.
Дослідивши матеріали та всі обставини адміністративної справи, вважаю, що провадження по даній справі необхідно закрити, виходячи з наступного.
Диспозиція ч. 1 ст. 163-1 КУпАП передбачає відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Згідно з постановою від 11 грудня 2019 року Приморського районного суду м.Маріуполя № 266/6959/19 ОСОБА_2 притягнуто до адміністративної відповідальності за правопорушення передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, а саме за порушення порядку ведення податкового обліку, а саме п.44.1, п.44.2 ст.44, п.п.134.1.1 п. 134.1 розділу III Податкового Кодексу України зі змінами та доповненнями; п.5 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 "Дохід" затверджений Наказом Міністерства фінансів України від 29 листопада 1999 року N 290, п.5,п. 11 Положення (стандарт) бухгалтерського обліку (ПСБО) 11 «Зобов'язання», затвердженого наказом Мінфіну України від 31 січня 2000 року N 20 (зареєстровано в Мін'юсті України 11 лютого 2000 р. за N 85/4306) із змінами та доповненнями, 20 П(С)БО № 16 «Витрати», затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 № 318, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 19.01.2000 за № 27/4248 зі змінами внесеними наказами Міністерства фінансів України до даних стандартів, Закону України від 16.07.1999 № 996-ХІV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» що призвело до заниження податку на прибуток» у сумі 4298 грн. за період 2019р. (декларація ліквідаційна). Заповнив декларації з порушенням вимог Наказу Міністерства фінансів України від 20.10.2015р. № 897 «Про затвердження форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств», у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28 квітня 2017 року № 467 із змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів України від 19.10.2018 № 842). Постанова набрала законної сили.
Виходячи з системного аналізу положень ст. ст. 7, 254, 279 КУпАП, розгляд справи про адміністративне правопорушення здійснюється лише щодо правопорушника та в межах протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст. ст. 280, 283 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя зобов'язаний з'ясувати: чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також інші обставини необхідні для правильного вирішення справи. Постанова судді повинна бути законною і обґрунтованою.
Аналізуючи вищевикладене, суд з урахуванням того, що за даним адміністративним правопорушенням вже притягнуто до відповідальності іншу особу - ОСОБА_2 , не знаходить доказів наявності в діях ОСОБА_1 складу інкримінованого адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.163-1 КУпАП.
Згідно п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за в разі відсутність події і складу адміністративного правопорушення.
При таких обставинах, суд вважає необхідним закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення за відсутності в діях ОСОБА_1 події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. ст. 247, 283, 284 КУпАП, суд
Провадження в справі про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП - закрити, у зв'язку з відсутністю в його діях події і складу адміністративного правопорушення.
Постанова по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена шляхом подання скарги до Донецького апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку її оскарження.
Суддя Курбанова Н. М.