Україна
26 березня 2010 р. справа № 2а-4658/10/0570
час прийняття постанови: 10ГОД.00ХВ.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Мозгової Н. А.
при секретарі Оленьченко М.В.
за участю представника позивача Бабільчук О.І.
відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 3444,60грн., -
04.03.2010р. Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області звернулось до суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 3444,60грн., мотивуючи свої вимоги тим, що відповідач в порушення ст.15 Закону України «Про державне регулювання, виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР від 19.12.1995року здійснював реалізацію алкогольних напоїв через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) не зазначений у ліцензії.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги і просив задовольнити їх в повному обсязі, стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 фінансові санкції в розмірі 3444,60грн.
Відповідач в судовому засіданні надав заяву, в якій зазначив, що позовні вимоги Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області визнає в повному обсязі.
Згідно частини 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України судові рішення, зокрема, у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюються за правилами, встановленими статтею 112 КАС України.
Так, відповідно до частини 3 статті 112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.
Заслухавши пояснення представника позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне:
ОСОБА_2 зареєстрований в якості фізичної особи-підприємця Волноваською районною державною адміністрацією Донецької області 06.12.1996р.
На підставі посвідчення №НОМЕР_2 від 07.07.2009р. була проведена перевірка Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2.
Згідно ч.1 ст.11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990, № 509-XII органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ.
Згідно ч.7 ст.11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених законами України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а в інших випадках - за рішенням суду.
Згідно ст. 11-2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органу державної податкової служби вправі приступити до проведення планової або позапланової виїзної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим та іншими законами України, та за умови надання платнику податків під розписку направлення на перевірку, в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу державної податкової служби, які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу державної податкової служби, скріпленого печаткою органу державної податкової служби та копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення.
З огляду на зазначене, посадові особи податкового органу правомірно та на законних підставах здійснювали перевірку відповідача.
Під час проведення перевірки було встановлено порушення ст.15 Закону України «Про державне регулювання, виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» №481/95-ВР від 19.12.1995року, а саме, реалізація алкогольних напоїв через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) не зазначений у ліцензії.
Дане порушення посадовими особами Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області були зафіксовані в акті перевірки №1871/413/НОМЕР_1 від 12.11.2009р.
На підставі акту перевірки відповідача, згідно абз. 5 ч.2 ст.17 Закону України «Про державне регулювання, виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» відносно відповідача було винесено рішення про застосування фінансових санкцій №051077 від 19.11.2009р. на суму 3844,60грн. Дане рішення відповідачем в подальшому не оскаржувалось.
Судом встановлено, що сума боргу за рішенням про застосування фінансових санкцій №051077 від 19.11.2009р. відповідачем частково погашена, а саме, в розмірі 400грн.
В ході розгляду справи, судом встановлені порушення з боку відповідача Закону України «Про державне регулювання, виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та об'єктивно оцінені факти, що мають юридичне значення для розгляду даної справи. Суд, розглянувши питання правомірності прийняття рішення про застосування фінансових санкцій №051077 від 19.11.2009р.на суму 3844,60грн. дійшов висновку щодо задоволення позовних вимог Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 3444,60грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 8-11, 17, 69-72, 86, 94, 158-163, 185-186, 257, 254 КАС України, суд, -
Адміністративний позов Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Донецькій області до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій в розмірі 3444,60грн. - задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 (іпн НОМЕР_1; АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету України фінансові санкції у розмірі 3444,60 (три тисячі чотириста сорок чотири) грн. 60коп.
Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошений її повний текст у судовому засіданні 26.03.2010р. в присутності представника позивача та відповідача.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Мозговая Н. А.