№2 - а-1076/07
19 липня 2006 року
15:00
м. Вінниця
Вінницький окружний адміністративний суд
у складі:
головуючого - судді Сапальової Тетяни Валентинівни,
за участю секретаря судового засідання Галянт Ілони Миколаївни,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до управління праці та соціального захисту населення Іллінецької районної державної адміністрації Вінницької області про стягнення недоплаченої щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за ІНФОРМАЦІЯ_2 роки,
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до управління праці та соціального захисту населення Іллінецької районної державної адміністрації Вінницької області про стягнення з відповідача на користь позивача суми недоплаченої щорічної разової грошової допомоги до 5 травня.
Позовні вимоги мотивовані тим, що позивач має пільги встановлені законодавством України для сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, про що свідчить відповідне посвідчення серії НОМЕР_1 від ІНФОРМАЦІЯ_1року. Згідно зі ст. 15 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» вона має право на отримання щорічно до 5 травня відповідного року разової грошової допомоги у розмірі п'яти мінімальних пенсій за віком. Позивач вважає, що виплата зазначеної допомоги у ІНФОРМАЦІЯ_2 роках проводилась всупереч вимогам Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» в частині розміру виплат.
У зв'язку з цим позивач звернулася до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача на свою користь недоплачену частину щорічної разової грошової допомоги за ІНФОРМАЦІЯ_3роки.
У судове засідання позивач у справі не з'явилася, але письмово повідомила суд про те, щоб справу слухати у її відсутність.
Відповідач у судове засідання також не з'явився, проте надіслав суду письмові заперечення на позов.
Згідно з ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Враховуючи неявку представника відповідача, а також відсутність поважних причин такої неявки, суд вважає за можливе розглянути справу без його участі на підставі наявних у справі доказів.
У своїх запереченнях відповідач пояснив, що управління праці і соціального захисту населення Іллінецької районної державної адміністрації не має заборгованості з виплати позивачу щорічної разової грошової допомоги у ІНФОРМАЦІЯ_3 роках. Крім того зазначає, що розмір допомоги ветеранам війни до Дня перемоги та категорії одержувачів щорічно встановлюються законами України про Державний бюджет України на відповідний рік. Виплати грошової допомоги позивачу проводились відповідно до бюджетних призначень у розмірах,
№2-а-1076/07
встановлених законами України про Державний бюджет України на ІНФОРМАЦІЯ_3рік відповідно і були здійснені у повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи, суд приходить до висновку, що у задоволенні позовних вимог слід відмовити, оскільки позивачем пропущені строки звернення з адміністративним позовом, встановлені чинним Кодексом адміністративного судочинства України.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1 звернулася до адміністративного суду з позовом до управління праці та соціального захисту населення Іллінецької районної державної адміністрації Вінницької області про стягнення недоплаченої щорічної разової грошової допомоги до 5 травня за ІНФОРМАЦІЯ_2 роки.
Відповідно до частини першої статті 105 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової заяви особисто позивачем або його представником. Позовна заява може бути надіслана до адміністративного суду поштою.
Позовна заява була подана до Вінницького окружного адміністративного суду 04 травня 2007 року.
Частиною другою статті 99 КАС України встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється річний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Виплати разової грошової допомоги учасникам війни здійснюються щорічно до 5 травня у порядку, встановленому Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Кодекс адміністративного судочинства України набрав чинності з 1 вересня 2005 року. До набрання чинності зазначеного Кодексу судовий захист порушених органами влади прав здійснювався у порядку, передбаченому Главою 31-А ЦПК України (1963 р.), статтею 248-5 якої передбачено двомісячний строк звернення до суду.
Таким чином, з урахуванням вищенаведеного, суд дійшов висновку, що позивачем пропущений строк звернення до суду в порядку адміністративного судочинства, встановлений частиною другою статті 99 кодексу адміністративного судочинства України, тому у задоволенні позовних вимог слід відмовити.
Судові витрати компенсуються за рахунок держави, оскільки позивач від сплати судового збору звільнений відповідно до ст. 22 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та п. 18 ст. 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».
З урахуванням вищевикладеного та керуючись ч. 2 ст. 99, ст. 128, ст.ст. 158 - 163, 186, 254 КАС України,
ОСОБА_1 у позові відмовити.
Відшкодування судових витрат віднести за рахунок держави.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Суддя