Постанова від 22.03.2010 по справі 2а-4028/10/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 березня 2010 р. справа № 2а-4028/10/0570

час прийняття постанови: 12-55

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Соколової О.А.

при секретарі Шмітько А.В.

за участю

представник позивача - Пономарьової В.В. (довіреність від 16.09.09),

представника відповідача - Смолієнко Є.В. (довіреність від 11.01.10),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у місті Вугледарі Донецької області до Комбінату комунальних підприємств місто Вугледар про стягнення заборгованості з податку на додану вартість у сумі 44 765,00 грн.,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у місті Вугледарі Донецької області звернулась до суду з адміністративним позовом до Комбінату комунальних підприємств місто Вугледар про стягнення заборгованості з податку на додану вартість у сумі 44 765,00 грн.

Позов мотивовано встановленням факту несплати відповідачем в установленому законодавством України порядку суми самостійно узгоджених податкових зобов'язань по податку на додану вартість, що є підставою для примусового стягнення такого податкового боргу за рішенням суду, відповідно до нормативних приписів Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”від 21.12.2000р. №2181-ІІІ.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що відповідач має заборгованість перед бюджетом зі сплати узгоджених податкових зобов'язань з податку на додану вартість в розмірі 44 765,00 грн., заборгованість виникла з нарахованої за декларацією з податку на додану вартість суми за грудень 2009 року. Тому просив суд задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.

Відповідач у судовому засіданні визнав позовні вимоги.

Розгляд справи здійснювався за допомогою автоматизованої системи звукозапису та протоколювання судових засідань “Камертон”.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача та відповідача, суд встановив наступне.

Відповідно до частини 1 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.

Частиною 3 статті 136 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими статті 112, 113 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно вимог статті 112 Кодексу адміністративного судочинства України, зокрема, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Таким чином, суд приймає визнання адміністративного позову, оскільки ці дії представника відповідача не суперечать закону і не порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси, та приймає постанову про задоволення адміністративного позову.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).

Згідно з пунктом 11 статті 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Таким чином, позивач ДПІ інспекції у місті Вугледарі Донецької області є суб'єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані їй Законом України «Про державну податкову службу в Україні» повноваження.

Комбінат комунальних підприємств м. Вугледар, зареєстровано виконавчим комітетом Вугледарської міської ради Донецької області 09.06.00 за номером 1255120000000110 (а.с.5), включено до ЄДРПОУ за № 30353057 (а.с.7), було взято на податковий облік до Державної податкової інспекції у місті Вугледарі 10.07.00 за №40 (а.с.6).

Відповідач є платником податку на додану вартість та має свідоцтво про реєстрацію №06730810, серія НВ № 180352 від 10.07.00 (а.с.9).

Відповідно до підпункту 11 статті 1 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкова декларація, розрахунок (далі -податкова декларація) -документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Як вбачається з матеріалів справи, до Комбінатом комунальних підприємств місто Вугледар 19.01.10 подана до податкового органу декларація з податку на додану вартість за 12 місяців 2009 року, згідно з якої сума податку до сплати складає 44 765,00 грн. (а.с.13).

Згідно з пункту 1 статті 5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку.

Відповідно до підпункту 1 пункту 3 статті 5 наведеного Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4 пункту 1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Згідно підпункту 1 пункту 4 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків в строки, встановлені статтею 5 цього Закону визнається сумою податкового боргу платника податків.

Відповідно до підпункту 1 пункту 2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, якщо платник податків не сплачує узгодженої суми податкового зобов'язання у встановлені строки, податковий орган направляє такому платнику податкові вимоги.

Відповідно до підпункту 3 пункту 2 статті 6 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податкові вимоги надсилаються:

а) перша податкова вимога - не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання. Перша податкова вимога містить повідомлення про факт узгодження податкового зобов'язання та виникнення права податкової застави на активи платника податків, обов'язок погасити суму податкового боргу та можливі наслідки непогашення його у строк;

б) друга податкова вимога - не раніше тридцятого календарного дня від дня направлення (вручення) першої податкової вимоги, у разі непогашення платником податків суми податкового боргу у встановлені строки. Друга податкова вимога додатково до відомостей, викладених у першій податковій вимозі, може містити повідомлення про дату та час проведення опису активів платника податків, що перебувають у податковій заставі, а також про дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.

У зв'язку з тим, що відповідач мав заборгованість по узгодженому податковому зобов'язанню, податковий орган сформував та надіслав на адресу відповідача першу податкову вимогу від 09.01.07 №1/18 на суму 92 649,78 грн. та другу податкову вимогу від 19.07.07 №2/15 на суму 85 675,39 грн. (а.с.15-16).

Отже, заборгованість по податку на додану вартість, що обліковується за відповідачем, становить 44 765,00 грн., що підтверджується наданими позивачем розрахунком та актом звірки на 11.02.10 (а.с. 10,14).

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 112, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у місті Вугледарі Донецької області до Комбінату комунальних підприємств місто Вугледар про стягнення заборгованості з податку на додану вартість у сумі 44 765,00 грн. - задовольнити повністю.

Стягнути з Комбінату комунальних підприємств м. Вугледар (85670, Донецька область, м. Вугледар, вул. Трифонова, буд. 38, ЄДРПОУ 30353057) податковий борг з податку на додану вартість в сумі 44 765 (сорок чотири тисячі сімсот шістдесят п'ять) гривень 00 копійок, на користь Державного бюджету України на розрахунковий рахунок № 31117029700087, код платежу 14010100, банк отримувач ГУДКУ У Донецькій області, ЄДРПОУ 34686762, МФО 834016.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошена її вступна та резолютивна частини у судовому засіданні 22 березня 2010 року. Постанова виготовлена в повному обсязі 26 березня 2010 року.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Соколова О. А.