Ухвала від 15.03.2010 по справі 2а-3060/10/0570

Донецький окружний адміністративний суд

УХВАЛА

про закриття провадження в справі

15 березня 2010 р. Справа № 2а-3060/10/0570

приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул.50-ої Гвардійської дивізії, 17

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Соколової О.А.

при секретарі - Шмітько А.В.

за участю позивача - ОСОБА_1,

представника 1 відповідача - Анциферова Ю.В. (в.о. голови комісії ММСЄК м.Слов'янськ);

представника 2 відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Міжрайонної медико-соціальної експертної комісії міста Слов'янська, Донецької обласної медико-соціальної експертної комісії №4 про визнання протиправним рішення Міжрайонної медико-соціальної експертної комісії міста Слов'янська №4 від 29.04.09 та Донецької обласної МСЄК №4 від 29.04.09 щодо відмови у встановлені групи інвалідності; встановлення порушених прав, шляхом встановлення ІІІ групи інвалідності по загальному захворюванню,

ВСТАНОВИВ:

У ході підготовчого провадження 15.03.10 було проведено попереднє судове засідання.

ОСОБА_1, звернувся до суду з позовною заявою до Міжрайонної медико-соціальної експертної комісії міста Слов'янська, Донецької обласної медико-соціальної експертної комісії №4 про визнання протиправним рішення Міжрайонної медико-соціальної експертної комісії міста Слов'янська №4 від 29.04.09 та Донецької обласної МСЄК №4 від 29.04.09 щодо відмови у встановлені групи інвалідності; встановлення порушених прав, шляхом встановлення ІІІ групи інвалідності по загальному захворюванню.

Суд вислухавши пояснення позивача, першого відповідача, першого відповідача та вивчивши матеріали адміністративної справи вважає, що дана справа не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства з наступних підстав.

За змістом пункту 1 частини 1 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі КАС України) справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

У відповідності до статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів, зокрема, поширюються на:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;

4) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом;

5) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Згідно частини 2 статті 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення

Вивчивши викладене у позовній заяві та доданих до неї документах, суд дійшов висновку, що позовну заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, оскільки спірними в межах даного позову є цивільні відносини, пов'язані із встановленням права позивача буди визнаним інвалідом, що є підсудним загальним судам як встановленого факту, що має юридичне значення. Таким чином, позивачу необхідно звернутись до загального суду в порядку ЦПК України за місцем проживання (статті 256-258 ЦПК України).

Відповідно до п.1.ч.1 ст.157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Наслідки закриття провадження у справі, передбачені ч.3ст.157 КАС України представнику позивача роз'яснені.

На підставі викладеного, керуючись ст.157 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

Закрити провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міжрайонної медико-соціальної експертної комісії міста Слов'янська, Донецької обласної медико-соціальної експертної комісії №4 про визнання протиправним рішення Міжрайонної медико-соціальної експертної комісії міста Слов'янська №4 від 29.04.09 та Донецької обласної МСЄК №4 від 29.04.09 щодо відмови у встановлені групи інвалідності; встановлення порушених прав, шляхом встановлення ІІІ групи інвалідності по загальному захворюванню.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарженні та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Суддя Соколова О. А.