Постанова від 11.03.2010 по справі 2а-3377/10/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 березня 2010 р. справа № 2а-3377/10/0570

час прийняття постанови: < година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Логойди Т. В.

при секретарі < Призвище секретаря >

Кузнецова К.В.,

з участю представника позивача Удода М.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення коштів,

ВСТАНОВИВ:

У лютому 2010 року Красноармійська об'єднана державна податкова інспекція Донецької області звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначала, що фізична особа - підприємець ОСОБА_3 як платник податків перебуває у неї на обліку.

Податковим органом проведено перевірку за дотриманням суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт від 28 квітня 2009 року №0034/05-16-23-2033318305/ф, в якому вказувалося на порушення 1, 2, 8, 12 та 13 ст. 3, ст. 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій на повну суму вартості проданих, не роздрукування відповідного розрахункового документу, не виставлення цінників на товари, що продаються реалізації товарів, що не обліковані у встановленому порядку, незабезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі коштів, що зазначена в денному звіті РРО.

На підставі акту прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 12 травня 2009 року № 0000422343, яким на відповідача накладено штраф в сумі 10873,50 грн. Рішення отримане відповідачем 12 травня 2009 року. Штрафні санкції сплачені не були.

Рішенням Державної податкової адміністрації у Донецькій області від 22 липня 2009 року за результатами розгляду скарги виявлено арифметичну помилку на 50 коп. при підсумку невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, та донараховано фінансову санкцію в сумі 2,50 грн.

У зв'язку з цим прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21 липня 2009 року № 00000842343, яким на відповідача накладено штраф в сумі 2,50 грн. Рішення отримане відповідачем , однак штрафні санкції сплачені не були.

Загальна сума заборгованості по двом рішенням становила 10 876 грн., яку позивач просив стягнути з відповідача.

У зв'язку з відсутністю належного фінансування судів повідомлення осіб, які беруть участь у справі, здійснювалися в порядку, встановленому ст. 38 Кодексу адміністративного судочинства України, по телефону, про що складені довідки-телефонограми, та шляхом вручення судових повісток відповідачу через представника позивача.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив задовольнити позов.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.

Враховуючи наведене суд вирішує справу на підставі наявних у справі доказів.

Судом встановлено, що фізична особа - підприємець ОСОБА_3 як платник податків перебуває на обліку в Красноармійській об'єднаній державній податковій інспекції Донецької області.

Податковим органом проведено перевірку за дотриманням суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт від 28 квітня 2009 року №0034/05-16-23-2033318305/ф, в якому вказувалося на порушення п.п. 1, 2, 8, 12 та 13 ст. 3, ст. 6 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: не проведення розрахункової операції через реєстратор розрахункових операцій на повну суму вартості проданих товарів (10,17 грн.); не роздрукування відповідного розрахункового документу; не виставлення цінників на товари, що продаються (36 цінників); реалізації товарів, що не обліковані у встановленому порядку (вартість не облікованих товарів за ціпами реалізації склала 524,60 грн.); незабезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків загальній сумі коштів, що зазначена в денному звіті РРО (невідповідність склала 1 831,76 грн.).

В той же день складено:

- акт інвентаризації наявних готівкових грошових коштів, в якому зазначено фактичний залишок готівки на місці проведення розрахунків - 2 280,26 грн., згідно денного звіту РРО (записам в РК з початку робочого дня) сума від реалізації товарів (надання послуг) склала 437,80 грн., вартість придбаних товарів - 10,70 грн., сума невідповідності - 1 842,46 грн. (2 280,26 грн. мінус 437,80 грн. = 1 842,46 грн.);

- перелік товарів в торговому павільйоні, на яких відсутні цінники станом на 28 квітня 2009 року;

- акт інвентаризації наявних товарів на господарській одиниці.

Від підписання акту перевірки відповідач відмовилася, про що 05 травня 2009 року складено відповідний акт.

На підставі акту прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 12 травня 2009 року № 0000422343, яким на відповідача накладено штраф в сумі 10873,50 грн. Рішення отримане відповідачем 12 травня 2009 року. Штрафні санкції сплачені не були.

Рішенням Державної податкової адміністрації у Донецькій області від 22 липня 2009 року за результатами розгляду скарги виявлено арифметичну помилку на 50 коп. при підсумку невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, та донараховано фінансову санкцію в сумі 2,50 грн.

У зв'язку з цим прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 21 липня 2009 року № 00000842343, яким на відповідача накладено штраф в сумі 2,50 грн. Рішення отримане відповідачем 22 липня 2009 року, однак штрафні санкції сплачені не були.

Рішенням Державної податкової адміністрації України від 08 жовтня 2009 року рішення Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 12 травня 2009 року № 0000422343 та від 21 липня 2009 року № 00000842343 залишено без змін, а скаргу відповідача без задоволення.

Загальна сума заборгованості по двом рішенням становила 10 876 грн., які сплачено не було.

Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.

Частиною 1 ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачено, що контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Згідно з п.п. 1, 2, 8, 12 та 13 ст. 3 вказаного Закону суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України;

вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг);

забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно зі ст. 6 вказаного Закону облік товарних запасів фізичною особою - суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.

Відповідно до п. 1 ст. 17 вказаного Закону за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції, зокрема: у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Відповідно до ст.ст. 20, 22 й 23 вказаного Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

До суб'єктів підприємницької діяльності, які не виставили цінники на товар, що продається (меню, прейскуранти або тарифи на послуги, що надаються), використовують цінники та прейскуранти, що містять ціни і тарифи в іноземній валюті або в інших одиницях, які не є гривнею, застосовується фінансова санкція у розмірі одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян за кожний невиставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) або виставлений цінник на товар (меню, прейскурант або тариф на послугу) в іноземній валюті чи в інших одиницях. Зазначені цінники та прейскуранти мають бути розміщені у спосіб, який не дозволятиме покупцям (у тому числі контролюючим особам) вилучати такі цінники та прейскуранти поза контролем осіб, уповноважених таким продавцем здійснювати нагляд за дотриманням норм цього Закону. За умисне вилучення працівником контролюючого органу цінника (прейскуранта) з метою неправомірного накладення на продавця адміністративного або іншого стягнення такий працівник притягається до відповідальності згідно з законом.

Статтею 25 Закону визначено, що суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Суб'єктом владних повноважень за порушення вимог законодавства до відповідача правомірно застосовані фінансові санкції в порядку та розмірах, що відповідали вимогам законодавства.

Оскільки протягом встановленого законом строку та на час розгляду справи суми фінансових санкцій сплачені не були, тому вони підлягають стягненню з відповідача.

Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Красноармійської об'єднаної державної податкової інспекції Донецької області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення коштів про стягнення коштів задовольнити.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 на користь Державного бюджету України фінансові санкції за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» в сумі 10 876 (десять тисяч вісімсот сімдесят шість) грн. на рахунок №31112104700060 отримувач: УДК у м. Красноармійську, банк отримувача: ГУДКУ в Донецькій області (код ЄДРПОУ 34686579), МФО 834016, код платежу 21080952.

Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання вказаної заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Логойда Т. В.