ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1
про залишення заяви без руху
03 лютого 2020 року м. Київ № 640/2448/20
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Шулежко В.П., ознайомившись із заявою Офісу великих платників податків ДПС (04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 11г) до товариства з обмеженою відповідальністю «Каса народної допомоги» (03118, м. Київ, вул. Широка, буд. 112) про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків,
До Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся Офіс великих платників податків ДПС (далі - заявник) із заявою до товариства з обмеженою відповідальністю «Каса народної допомоги» (далі - відповідач) про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків товариства з обмеженою відповідальністю «Каса народної допомоги», застосованого рішенням від 31.01.2020 №4489/10/28-10-05-02-01.
Вивчивши зміст заяви та доданих до неї матеріалів, проаналізувавши норми чинного законодавства України, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для залишення даної заяви без руху та надання заявнику часу для усунення недоліків, виходячи з наступного.
Особливості провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів визначено статтею 283 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 283 КАС України провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними визначених законом повноважень здійснюється на підставі заяви таких органів щодо: підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна платника податків.
Згідно з частиною другою вказаної статті передбачено, що заява подається до суду першої інстанції протягом 24 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинна містити: 1) найменування адміністративного суду; 2) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку заявника; 3) найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, якщо такий відомий, щодо сторони, до якої застосовуються заходи, визначені частиною першою цієї статті; 4) підстави звернення із заявою, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника; 5) перелік документів та інших матеріалів, що додаються; 6) підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.
У частині, що не врегульована статтею 283 КАС України, вимоги щодо заяви визначаються загальними нормами, зокрема статтею 161 КАС України.
За правилами, визначеними частиною першою статті 161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно з частиною першою статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» передбачено, що з 1 січня 2020 року установлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2102 грн.
Згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір», ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру суб'єктом владних повноважень складає - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Водночас, відповідно до статті 9 Закону України «Про судовий збір» судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
При перевірці в реєстрі підтверджень оплат із Казначейства у комп'ютерній програмі «Діловодство спеціалізованого суду» встановлено, що подана заявником квитанція від 31.01.2020 № 0.0.1601461910.1 про сплату судового збору у розмірі 2102,00 грн. вже зареєстрована в адміністративній справі №640/2406/20, що свідчить про використання заявником однієї і тієї ж квитанції у двох різних адміністративних справах, що не допускається за законом.
Таким чином, в порушення вимог частини третьої статті 161 КАС України заявником до заяви не додано оригіналу документу про сплату судового збору за подання даної заяви про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна платника.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно з частиною третьою статті 283 КАС України передбачено, що у разі недотримання вимог частини другої цієї статті суд повідомляє про це заявника та надає йому строк, але не більше ніж 24 години, для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що заявником зазначена заява подана без дотримання вимог частини третьої статті 161 КАС України, а тому суд залишає заяву без руху з наданням строку для усунення недоліків шляхом надання оригіналу документу про сплату судового збору за подання даної заяви до суду у строк до 12 год. 00 хв. 04 лютого 2020 року.
На підставі викладеного, керуючись статтями 161, 169, 243, 248, 283 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
1. Заяву Офісу великих платників податків ДПС до товариства з обмеженою відповідальністю «Каса народної допомоги» про підтвердження обґрунтованості умовного адміністративного арешту майна платника податків залишити без руху.
2. Встановити заявнику строк до 12 години 00 хвилин 04 лютого 2020 року для усунення недоліків поданої заяви.
3. Роз'яснити заявнику, що невиконання вимог ухвали суду в установлений строк тягне за собою повернення заявнику заяви та доданих до нього документів.
4. Повернення заяви не є перешкодою для повторного звернення з нею до суду після усунення її недоліків, але не пізніше ніж протягом 48 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя В.П. Шулежко