Постанова від 12.03.2010 по справі 14751/09/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" березня 2010 р.

11 год.10 хв.Справа № 2-а-14751/09/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Кисильової О.Й.,

при секретарі: Мкртчян А.С., < Текст >

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області

до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про стягнення податкового боргу,

встановив:

Чаплинська міжрайонна державна податкова інспекція в Херсонській області (далі-позивач) звернулася до суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі-відповідач) про стягнення податкового боргу з доходів фізичних осіб.

Позивач у судове засідання не з'явився, позовні вимоги обгрунтував тим, що відповідач є платником податку з доходів фізичних осіб і зобов'язаний здійснювати утримання та внесення до бюджету зазначеного податку. Станом на 11.12.2009 року заборгованість фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 по сплаті податку з доходів фізичних осіб складає 694 грн. 03 коп.

Відповідач надав суду заяву про розгляд справи без його участі, позовні вимоги визнає, проти їх задоволення не заперечує.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець 20.12.1994 року Чаплинською районною державною адміністрацією Херсонської області, ідентифікаційний код-2487802019, місцезнаходження: 75200, Херсонська область, смт. Чаплинка, вул. Калініна, 7.

Як платник податків, відповідач зареєстрований у Чаплинській міжрайонній державній податковій інспекції в Херсонській області 20.12.1994 року за № 239.

Відповідно до п. 1.15. ст.1 Закону України "Про податок з доходів фізичних осіб" від 22.05.2003 року № 889-IV (далі - Закон № 889-IV) податковий агент - юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи представництво нерезидента - юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону.

Пунктами 19.1 та 19.2. ст. 19 Закону № 889-IV встановлено, що платники податку зобов'язані вести облік доходів і витрат у обсягах, достатніх для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу, у разі коли такий платник податку зобов'язаний цим Законом подавати декларацію або має право на таке подання з метою повернення надміру сплачених податків, у тому числі при застосуванні права на податковий кредит.

Особи, які мають статус податкових агентів, зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок; надавати у строки, встановлені законом для податкового кварталу, якщо інше не визначено нормами цього Закону, податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також сум утриманого з них податку податковому органу за місцем свого розташування. У разі коли зазначена особа протягом звітного кварталу не виплачує такі доходи або виплачує доходи не всім платникам податку, зазначена звітність не подається або подається стосовно платників податку, які фактично отримали такі доходи. Запровадження інших форм звітності із зазначених питань не припускається.

Відповідно до пп. 2.1.4 п. 2.1, пп. 2.2.1. п.2.2, пп. 2.3.1 п. 2.3. ст. 2 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року № 2181-ІІІ (далі- Закон № 2181-ІІІ) контролюючим органом стосовно сплати податків і зборів є податкові органи, які уповноважені здійснювати заходи з погашення податкового боргу.

Згідно зі ст. 13 четвертого розділу Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" від 26.12.1992 року №13-92 (далі - Декрет) оподаткуванню підлягають доходи громадян, одержані протягом календарного року від здійснення підприємницької діяльності без створення юридичної особи, а також інші доходи громадян.

Відповідно до п. 4 ст.14 Декрету громадяни, які займаються підприємницькою діяльністю, надають податковому органу декларації за наслідками кожного звітного кварталу, а також звітного року у строки, визначені законом. В декларації зазначаються загальні суми одержаного доходу, витрат i сплаченого податку за звітний рiк або інший період, за який здійснюється оподаткування (оподатковуваний період).

Згідно з пп. 3.2.1. п.3.2. ст.3 Закону № 2181-ІІІ у будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язковий платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені.

Відповідно до пп. 17.1.7. п.17.1. ст. 17 Закону № 2181-І У разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф та нараховану пеню за несвоєчасну сплату суми узгоджненого боргу.

Як вбачається з матеріалів справи, на підставі акту перевірки від 01.07.2008 року № 57/17/НОМЕР_1 позивачем прийняті податкові повідомлення - рішення від 18.07.2008 року № 0001451710/0 в розмірі 171 грн. 52 коп. та № 0001441710/0 в розмірі 347 грн. 85 коп. за несвоєчасну сплату податку з доходів фізичних осіб-суб'єктів підприємницької діяльності і незалежної професійної діяльності на суму 1553 грн. 28 коп. згідно декларацій від 09.08.2007 року та від 09.04.2008 року. Крім того, згідно перерахунку податку за 2007 рік від 09.02.2008 року відповідачу нараховано до сплати 1687 грн. 49 коп., в тому числі за результатами перерахунку - 991 грн. 80 коп. та недоїмка 695 грн. 69 коп. Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 вручено 10.03.2008 року податкове повідомлення - рішення від 09.02.2008 року № 0000291710/0.

Вищенаведені рішення отримані особисто відповідачем під розписку та не оскаржені. Відповідач здійснив часткову сплату боргу.

Станом на 11.12.2009 року заборгованість по сплаті податку з доходів фізичних осіб з урахуванням пені складає 694 грн. 03 коп.

Суд приймає визнання адміністративного позову відповідачем, оскільки судом з'ясовано, що такі дії відповідача не суперечать закону та не порушують чиїх-небудь прав, свобод та інтересів.

Оскільки відповідачем не виконано обов'язку платника податку, передбаченого податковим законодавством, не сплачено у добровільному порядку податковий борг в розмірі 694 грн. 03 коп., а тому дану заборгованість належить стягнути в судовому порядку.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -

постановив:

Позов Чаплинської міжрайонної державної податкової інспекції в Херсонській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний код - НОМЕР_1, податковий борг в розмірі 694 грн. 03 коп. (шістсот дев'яносто чотири гривні 03 коп.), в тому числі недоїмка 653 грн. 56 коп., пеня - 40 грн. 47 коп. до місцевого бюджету - Чаплинської селищної ради Чаплинського району на р/р 33218801700300 в УДК Херсонської області, МФО 852010, код ОКПО 24103696, код платежу 11010200, стягувач: Чаплинська міжрайонна державна податкова інспекція в Херсонській області.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Кисильова О.Й.