про залишення позовної заяви без руху
31 січня 2020 р. м. ХерсонСправа № 540/195/20
Суддя Херсонського окружного адміністративного суду Хом'якова В.В., перевіривши виконання вимог статей 160-161 КАС України, за адміністративним позовом ОСОБА_1 про зобов'язання вчинити певні дії,
встановила:
ОСОБА_1 подав до Херсонського окружного адміністративного суду "заявление", в якому просить від імені мешканців м. Херсона прийняти рішення про заборону розміщувати торгівельні об'єкти на пішохідних тротуарах, які знаходяться по вул. Потьомкінській біля центрального ринку, на якому знаходяться пам'ятник, два підземних переходи та аптека.
Заява була зареєстрована відділом ДЗД (канцелярією суду) як позовна заява.
Згідно п.2.3.25 Засад використання автоматизованої системи документообігу Херсонського окружного адміністративного суду, відмова судді від отримання розподіленої в установленому порядку судової справи не допускається.
Відповідно до п.п. 3 та 5 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Ознайомившись із позовною заявою позивача, суд встановив, що вона не відповідає вимогам ст.ст. 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України, з огляду на наступне.
Згідно з п.п. 2, 4, 9, 11 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача; власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Суд звертає увагу на те, що зміст позовних вимог - це вимоги позивача (предмет позову). Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу, згідно з ч. 1 ст. 5 КАС України, який має формулюватися максимально чітко і зрозуміло.
Нормами цієї ж статті Кодексу визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом: 1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень; 2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень; 3) визнання дій суб'єкта владних повноважень протиправними та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій; 4) визнання бездіяльності суб'єкта владних повноважень протиправною та зобов'язання вчинити певні дії; 5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб'єкта владних повноважень; 6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1 - 4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб'єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
З аналізу наведеної правової норми вбачається, що Кодексом адміністративного судочинства України встановлено способи захисту порушених прав осіб, що звертаються до суду з позовом.
Дослідивши зміст поданої позовної заяви суд встановив, що заява не містить взагалі позовних вимог, а також позивачем не визначений відповідач, не сплачена сума відповідного судового збору.
Зі змісту поданої заяви можна встановити, що її подання зумовлено тим, що рішення Херсонського окружного адміністративного суду по справі № 821/1713/15-а (набрало законної сили 23.12.2015) не виконується.
Суд роз'яснює заявнику про те, що виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчих листів, виданих судом першої інстанції. 25.02.2016 ОСОБА_2 були видані виконавчі листи про примусове виконання судового рішення, шляхом "зобов'язання посадових осіб Херсонського міського управління УМВС України в Херсонській області в повній мірі застосовувати щоденно заходи адміністративного та іншого передбаченого законодавством України впливу, стосовно незаконної торгівлі з рук у невстановлених місцях м.Херсона, а саме: на бульварі Мирному (по всій вулиці), по вул. К.Маркса (Потьомкінській) в районі центрального ринку, по вул. Маяковського (в районі будівель Суворовського РВ міліції та будівлі суду), по проспекту Ушакова (в районі зупинок магазину ЦУМу, обласної лікарні) і вул. Бєлінського (в районі центрального ринку)" та "зобов'язання посадових осіб Херсонської міської ради, відповідальних за припинення стихійної торгівлі на вулицях м. Херсона, вжити практичних дієвих заходів по боротьбі з незаконною торгівлею з рук у невстановлених місцях м. Херсона, а саме: на бульварі Мирному (по всій вулиці), по вул. К. Маркса (Потьомкінській) в районі центрального ринку, по вул. Маяковського (в районі будівель Суворовського РВ міліції та будівлі суду), по проспекту Ушакова (в районі зупинок магазину ЦУМу, обласної лікарні) і вул.Бєлінського (в районі центрального ринку).".
Разом з тим заявник не вказує на те, що виконавчі листи були пред'явлені до виконання у Державну виконавчу службу та не були виконані з вини посадових осіб Херсонського міського управління УМВС України в Херсонській області або посадових осіб Херсонської міської ради. .
Суд також звертає увагу заявника на те, що ОСОБА_2 , як позивач у справі № 821/1713/15-а, має право подати до суду першої інстанції заяву про визнання протиправними дій, бездіяльності суб'єкта владних повноважень (відповідачів по справі) на виконання рішення суду. Така заява подається за правилами ст. 383 КАС України і в ній повинні бути зазначені відомості, які викладені в ч. 2 ст. 383 КАС України.
Таким чином, позовна заява, відповідно до ч.1 ст. 169 КАС України, підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків.
Керуючись ч. 1 ст. 169 КАС України, суд, -
ухвалив:
Залишити позовну заяву без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із вказівкою на номер справи 540/195/20 та зазначенням прізвища судді, який прийняв ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
У разі невиконання цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала окремо не оскаржується.
Суддя В.В. Хом'якова