Рішення від 31.01.2020 по справі 420/7060/19

Справа № 420/7060/19

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2020 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд під головуванням судді Андрухіва В.В., за участю секретаря судового засідання Рижук В.І., представника позивача - Гордієнко Я.С., представник відповідача - не з'явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Одесі в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА “ГОТЕЛЬНО-ЖИТЛОВИЙ КОМПЛЕКС” про стягнення суми адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю,

ВСТАНОВИВ:

Одеське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до суду з даним позовом до КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА “ГОТЕЛЬНО-ЖИТЛОВИЙ КОМПЛЕКС”, в якому просило стягнути з відповідача на користь Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на рахунок управління Державної казначейської служби України в Одеській області / Банк- ГУ ДКСУ в Одеській області, Одержувач - УК у Приморському районі / 50070000, МФО 899998, р/р 708999980000031217230015021, код ЄДРПОУ 37894235, суму адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю у 2018 році, у розмірі 48893,64 грн., пеню за порушення встановлених законодавством термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 5330,10 грн. Всього позивач просив стягнути з відповідача 54223,74 грн.

Свої вимоги позивач обгрунтовував тим, що Згідно «Звіту про зайнятість і працевлаштування інвалідів» за 2018 рік, наданому до відділення Фонду, середньооблікова чисельність штатних працівників на КП «ГОТЕЛЬНО - ЖИТЛОВИЙ КОМПЛЕКС» склала 22 особи.

У відповідності з нормативом місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю, відповідач повинен був створити 1 робоче місце, однак не створив жодного.

При здійсненні розрахунку адміністративно-господарських санкцій КП «ГОТЕЛЬНО-ЖИТЛОВИЙ КОМПЛЕКС» за 2018 рік відділення Фонду керувалось Інструкцією щодо заповнення форми № 10-ПІ поштова-річна «Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів», затвердженою Наказом Мінпраці України 10.02.2007 року № 42 та зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 13.02.2007 року за № 117/13384.

Згідно цієї форми статистичної звітності код рядка 01 - Середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу за рік визначається відповідно до п. 3.2 Інструкції зі статистики чисельності працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005р. № 286 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 30.11.2005р за №1442/11722, код рядка 02 чітко вказано: з них середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність.

Відповідно до ч. 1 ст. 20 цього ж Закону підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадські організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньорічної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування осіб з інвалідністю і не зайняте особою з інвалідністю.

Для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, на яких працює від 8 до 15 осіб, розмір адміністративно-господарських санкцій за робоче місце, призначене для працевлаштування осіб з інвалідністю і не зайняте особою з інвалідністю, визначається в розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, у фізичної особи, яка використовує найману працю.

Відповідно до розрахунку суми адміністративно-господарських санкцій сума відрахувань за 1 нестворене робоче місце становить 48 893, 64 грн.: середньорічна заробітна плата 1075,66 х 1000 : 22 = 48 893, 64 грн.; сума адміністративно-господарських санкцій дорівнює 48 893, 64 х 1 = 48 893, 64 грн.

Відповідно до ч. 4 ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону.

Проте, всупереч ст. 20 цього Закону відповідач самостійно в строк до 15 квітня 2019 року адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю не сплатив.

Відповідно до ч. 2 ст. 20 цього ж Закону порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється, виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Тобто, станом на 19.11.2019 року відповідач повинен сплатити й пеню, виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк, що становить 5 330, 10 грн: відсоток ставки НБУ станом на 19.11.2019 року становить 15,5%; коефіцієнт ставки НБУ становить: (120x15,5)/(100x366)=0,05; розмір пені за 1 день: 48893,64 грн х 0,05/100 = 24,45 грн.

Розмір пені за 218 днів (період з 16.04.19 р. по 19.11.2019 р.) становить: 24,45грн х 218= 5 330,10 грн.

Ухвалою судді від 04.12.2019 року прийнято до розгляду дану позовну заяву, ухвалено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження, призначено перше судове засідання для розгляду справи по суті на 26.12.2019 року о 16.00 год. Сторонам встановлено строки для подання заяв по суті справи.

У зв'язку з ненадходженням до суду станом на 26.12.2019 року відзиву на позов, враховуючи, що строк подання відзиву ще не сплинув, судове засідання відкладене на 29.01.2020 року на 16 год. 00 хв.

У судове засідання, призначене на 29.01.2020 року о 16 год. 00 хв., відповідач повторно не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином, відзив на позов не подав.

Відповідно до п.2 ч.3 ст.205 КАС України суд ухвалив про розгляд справи за відсутності повідомленого належним чином відповідача.

Представник позивача у судовому засіданні 29.01.2020 року позов підтримав повністю з підстав, викладених у позовній заяві, просив його задовльнити.

Додатково представник позивача повідомив суду, що згідно відповіді Южненської міської філії Одеського обласного центру зайнятості від 27.11.2019 року № 1003/27/01 на запит позивача, відповідач не звертався до відповіді Южненської міської філії Одеського обласного центру зайнятості з повідомленням про створення робочих місць для працевлаштування інвалідів, про вільні місця та вакантні посади, на яких може використовуватись праця інвалідів. Даний платник (відповідач) протягом 2018 року звітів за формою 3-ПН «Звіт про наявність вакансій» з відповідною категорією до Южненської міської філії не надавав. Разом з тим, протягом 2018 року на обліку в Южненській міській філії перебувало 29 інвалідів, з них на роботу ніхто не направлявся через відсутність вакансій.

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні у справі письмові докази, суд встановив наступні обставини.

12 листопада 2019 року КП «ГОТЕЛЬНО-ЖИТЛОВИЙ КОМПЛЕКС» подано до

Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2018 рік.

Відповідно до вказаного звіту, середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу на підприємстві у 2018 році складала 22 особи, середньооблікова кількість штатних працівників, яким встановлена інвалідність - 0 осіб, кількість інвалідів - штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів України” - 1 особа (а.с. 8).

На підставі звіту КП «ГОТЕЛЬНО-ЖИТЛОВИЙ КОМПЛЕКС» про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2018 рік, Одеським обласним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів складено розрахунок адміністративно-господарських санкцій за 2018 звітний рік від 12.11.2019 року №03-1/1443, у якому зазначено, що норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів на підприємстві у 2018 році складає 1 особа, середньооблікова кількість штатних працівників, яким встановлена інвалідність - 0 осіб, кількість робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів і не зайнятих інвалідами - 1 (а.с. 9).

Отже, судом встановлено, що норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2018 році КП «ГОТЕЛЬНО-ЖИТЛОВИЙ КОМПЛЕКС» не виконало.

З огляду на зазначене, до відповідача застосовані адміністративно-господарські санкції у розмірі 48893,64 грн.

Враховуючи несплату відповідачем вказаних санкцій, позивач звернувся до суду з позовом про їх стягнення в судовому порядку, а також пені, нарахованої по день звернення до суду.

Закон України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" від 21.03.1991року № 875-XII визначає основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам ефективно реалізувати права та свободи людини і громадянина та вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними можливостями, здібностями і інтересами.

Відповідно до ч.1 ст.19 Закону № 875-XII для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Частиною 1 ст.18 Закону № 875-XII встановлено, що забезпечення прав інвалідів на працевлаштування та оплачувану роботу, в тому числі з умовою про виконання роботи вдома, здійснюється шляхом їх безпосереднього звернення до підприємств, установ, організацій чи до державної служби зайнятості.

Відповідно до ч.3 ст.18 Закону № 875-XII підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Норматив робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, порядок його встановлення визначаються виключно Законом № 875-XII. Якщо іншими законами встановлюються нормативи робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, або порядок їх встановлення, відмінні від зазначених у цьому Законі, застосовуються положення цього Закону (ч. 11 ст. 19 Закону № 875-XII).

Згідно ч.ч.2-3, 5, 6, 9-10 зазначеної статті Закону № 875-XII підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів. При розрахунках кількість робочих місць округлюється до цілого значення.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць, виходячи з вимог статті 18 цього Закону.

Виконанням нормативу робочих місць у кількості, визначеній згідно з частиною першою цієї статті, вважається працевлаштування підприємством, установою, організацією, у тому числі підприємством, організацією громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичною особою, яка використовує найману працю, осіб з інвалідністю, для яких це місце роботи є основним.

До виконання підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, які використовують найману працю, нормативу робочих місць, визначеного згідно з частиною першою цієї статті, може бути зараховано забезпечення роботою інвалідів на підприємствах, в організаціях громадських організацій інвалідів шляхом створення господарських об'єднань підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами, які використовують найману працю, та підприємствами, організаціями громадських організацій інвалідів з метою координації виробничої, наукової та іншої діяльності для вирішення спільних економічних та соціальних завдань.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, в яких за основним місцем роботи працює 8 і більше осіб, реєструються у відповідних відділеннях Фонду соціального захисту інвалідів за своїм місцезнаходженням і щороку подають цим відділенням звіт про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю.

Керівники підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, які використовують найману працю, у разі незабезпечення виконання нормативів робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю несуть відповідальність у встановленому законом порядку.

Про зайнятість та працевлаштування інвалідів роботодавець повідомляє територіальне відділення Фонду соціального захисту інвалідів (далі відділення Фонду) шляхом подання не пізніше 1 березня, наступного після звітного періоду статистичної звітності, передбаченої наказом Міністерства праці та соціальної політики України №42 від 10.02.2007 р., а саме Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів Форма №10-ПІ (річна).

Відповідно до зазначеного наказу, дані щодо середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу (рядок 01), середньооблікової кількості штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність (рядок 02), та кількості інвалідів, які повинні працювати на робочих місцях (рядок 03), відображаються в цілих одиницях. Якщо при обчисленні виникає дробове число, його необхідно округлити до цілого (якщо після коми число 5 і більше, то воно округлюється в бік збільшення).

Відповідно до п. 3.2.5 Інструкції зі статистики чисельності працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України № 286 від 28.09.2005 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 30.11.2015 року за № 1442/11722, середньооблікова чисельність працівників за період початку року (в т.ч. за квартал півріччя, 9 місяців, рік) обчислюється шляхом підсумовування середньооблікової чисельності працівників за всі місяці роботи підприємства, що минули за період з початку року до звітного місяця включно та діленням одержаної суми на кількість місяців 12.

Згідно з п.3.4 Інструкції щодо заповнення форми N 10-ПІ (річна) "Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів", затвердженої Наказом Міністерства праці та соціальної політики України №42 від 10.02.2007 р., дані щодо середньооблікової кількості штатних працівників облікового складу (рядок 01), середньооблікової кількості штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність (рядок 02 ), та кількості інвалідів, які повинні працювати на робочих місцях (рядок 03), відображаються в цілих одиницях. Якщо при обчисленні виникає дробове число, його необхідно округлити до цілого (якщо після коми число 5 і більше, то воно округлюється в бік збільшення).

Як вбачається зі Звіту відповідача, поданого позивачу 12.11.2019 року, протягом 2018 року на підприємстві інваліди не працювали.

Таким чином, відповідно до чинного законодавства норматив робочих місць по працевлаштуванню інвалідів протягом звітного 2018 року відповідачем не виконано.

Відповідно до ч.4 ст.20 Закону України “Про зайнятість населення”, підприємства, установи і організації незалежно від форми власності реєструються у місцевих центрах зайнятості за їх місцезнаходженням як платники збору до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, щомісяця подають цим центрам адміністративні дані у повному обсязі про наявність вільних робочих місць (вакансій), у тому числі призначених для працевлаштування інвалідів.

Як вбачається з листа Южненської міської філії Одеського обласного центру зайнятості від 27.11.2019 року № 1003/27/01 на запит позивача, відповідач не звертався до відповіді Южненської міської філії Одеського обласного центру зайнятості з повідомленням про створення робочих місць для працевлаштування інвалідів, про вільні місця та вакантні посади, на яких може використовуватись праця інвалідів. Даний платник (відповідач) протягом 2018 року звітів за формою 3-ПН «Звіт про наявність вакансій» з відповідною категорією до Южненської міської філії не надавав. Разом з тим, протягом 2018 року на обліку в Южненській міській філії перебувало 29 інвалідів, з них на роботу ніхто не направлявся через відсутність вакансій.(а.с.23).

Таким чином, відповідачем не вживалися заходи для забезпечення працевлаштування інвалідів, зокрема, не створені в установленому порядку робочі місця для працевлаштування інвалідів у межах нормативу та не проінформовано законодавчо визначені органи про наявність вакантних посад для інвалідів.

Відповідно до ч.1 ст.20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", встановлено, зокрема, що підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих осіб з інвалідністю менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, в установі, організації, у тому числі на підприємстві, в організації громадських організацій осіб з інвалідністю, у фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування особи з інвалідністю і не зайняте особою з інвалідністю.

Відповідно до ч.ч.2, 4, 5 ст.20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні", порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Адміністративно-господарські санкції розраховуються та сплачуються підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичними особами, зазначеними в частині першій цієї статті, самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативу, встановленого частиною першою статті 19 цього Закону. При цьому до правовідносин із стягнення адміністративно-господарських санкцій, передбачених цим Законом, не застосовуються строки, визначені статтею 250 Господарського кодексу України.

У разі несплати адміністративно-господарських санкцій або пені чи неможливості їх сплати за рішенням суду їх стягнення в примусовому порядку може бути звернено на майно підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичної особи, яка використовує найману працю, в порядку, передбаченому законом.

Судом встановлено, що відповідач несвоєчасно надав звіт відділенню Фонду, та адміністративно-господарські санкції за невиконання нормативу робочих місць за звітний 2018 рік для працевлаштування інвалідів у встановлений законодавством строк не сплатив.

За таких обставин, відповідно до ст. 20 Закону відповідачем повинні були сплачені Фонду адміністративно-господарські санкції у розмірі 48893,64 грн та пеня, виходячи з 120% річних облікової ставки НБУ, нарахована на повну суму недоїмки за період з 16.04.2019 року по 19.11.2019 року (за 218 днів), що становить 5330,10 грн.

Розрахунок адміністративно-господарських санкцій та пені позивачем зроблено правильно.

Таким чином, загальна сума, яка підлягає стягненню з відповідача, становить 54223,74 грн (48893,64 грн+5330,10 грн).

Відповідно до Положення про Одеське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів - Одеське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів є територіальним органом бюджетної установи - Фонду соціального захисту інвалідів. Одеське обласне відділення Фонду як бюджетна установа є правонаступником Фонду як урядового органу.

Відділення Фонду є юридичною особою. Одним із покладених на відділення Фонду завдань є збір сум адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання підприємствами, установами, організаціями, у тому числі підприємствами, організаціями громадських організацій осіб з інвалідністю, фізичними особами, які використовують найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю. Відділення Фонду вживає заходів щодо стягнення адміністративно-господарських санкцій у разі їх несплати в установлені законодавством терміни та порядку, в т.ч. судовому.

Згідно з ч.1 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищевикладене, з урахуванням наданих доказів та встановлених судом обставин, суд вважає, що позовні вимоги Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів підлягають задоволенню у повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 5-6, 9, 72, 77, 90, 241-246, п.15.5 ч.1 розділу VII КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

Позовну заяву Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (адреса: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107, код ЄДРПОУ 37894235) - задовольнити повністю.

Стягнути з КОМУНАЛЬНОГО ПІДПРИЄМСТВА “ГОТЕЛЬНО-ЖИТЛОВИЙ КОМПЛЕКС”, адреса: 65481, м. Южне, вул. Будівельників, 7, код ЄДРПОУ 23215909, на користь Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів на рахунок управління Державної казначейської служби України в Одеській області / Банк- ГУ ДКСУ в Одеській області, Одержувач - УК у Приморському районі / 50070000, МФО 899998, р/р 708999980000031217230015021, код ЄДРПОУ 37894235, суму адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю у 2018 році, у розмірі 48893,64 грн., пеню за порушення встановлених законодавством термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 5330,10 грн., а всього стягнути - 54223,74 грн. (п'ятдесят чотири тисячі двісті двадцять три гривні сімдесят чотири копійки).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до П'ятого апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд з одночасною подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення суду складено 31.01.2020 року.

Суддя: В.В.Андрухів

.