20 липня 2009 року Справа № 2-а-8442/09/1070
Суддя Київського окружного адміністративного суду Щавінський В.Р., розглянувши у м. Києві
позовну заяву Державної податкової інспекції у Києво-Святошинському районі Київської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю «Кло - Ойл»
про зобов'язання посадових осіб надати документи до перевірки та допустити працівників Державної податкової інспекції до планової виїзної документальної перевірки, -
встановив:
ДШ у Києво-Святошинському районі Київської області звернулось до суду з адміністративним позовом до ТОВ «Кло - Ойл» про зобов'язання посадових осіб відповідача надати документи до перевірки та допустити працівників Державної податкової інспекції до планової виїзної документальної перевірки.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст.3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно - правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Компетенцію адміністративних судів щодо вирішення адміністративних справ визначено ст. 17 КАС України. Зокрема, згідно з п. 4 ч.1 цієї статті компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Відповідно до ст. 104 КАС України суб'єкт владних повноважень має право звернутися до адміністративного суду в випадках, встановлених законом.
Вказані положення КАС України кореспондуються із п. 5 ч.4 ст. 50 цього ж Кодексу про те, що відповідачами в адміністративній справі можуть бути: громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, їх об'єднання, юридичні особи, які не є суб'єктами владних повноважень, лише за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Статус Державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності визначено Законом України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 р. № 509-ХІІ. Проте, ні вказаним Законом, ні іншим законом України не встановлено право органів державної податкової служби на пред'явлення адміністративного позову до громадян України, іноземців чи осіб без громадянства, їх об'єднання, юридичних осіб, які не є суб'єктами владних повноважень про зобов'язання вчинити певні дії, зокрема надати документи та допустити працівників податкового органу для проведення позапланової перевірки.
Аналогічної правової позиції дотримується Верховний Суд України, що знайшло своє відображення у Постанові від 09.12.2008 р. у справі за позовом ДПІ у Деснянському районі м.Києва до ТОВ «Фламенко» про зобов'язання вчинити дії.
З урахуванням вищенаведеного даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно п.1 ч.1 ст. 109 КАС України, суд відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.3, 17, 50, 104, 109 КАС України, -
ухвалив:
1. Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Державної податкової інспекції у Києво - Святошинському районі Київської області до Товариства з обмеженою відповідальність «Кло - Ойл» про зобов'язання посадових осіб надати документи до перевірки та допустити працівників Державної податкової інспекції до планової виїзної документальної перевірки.
2. Позовну заяву з усіма доданими матеріалами повернути позивачу.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом 10-ти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом 5-ти днів з дня оголошення ухвали.